• |
ide | kryesore

SPAK kërkon kthimin në qeli të mjekut Edvin Prifti

-Instant, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme, SPAK, kërkon nga Gjykata rikthimin në qeli të mjekut Edvin Priftit, i cili u lirua më 2 mars. SPAK i ka bërë rekurs vendimit të Apelit të Posaçëm, që liroi nga qelia Priftin. Sipas prokurorëve të SPAK ata kanë siguruar prova të mjaftueshme që krijojnë dyshime se Prifti kishte ngritur një skemë të mirëfilltë kriminale që konsistonte në paraqitjen e faturave tatimore false me qëllim shmangien nga pagimi i tatimeve. Prokurorët thonë gjithashtu se dëshmia e Migena Skënderit konfirmon rezultatet e hetimit të ngarkim të mjekut Priftit dhe për këto arsye kërkojnë shfuqizimin e vendimit për lënien e lirë të tij.


Gjykata e Posaçme e Apelit liroi nga qelitë e paraburgimit kardiokirurgun e QSUT-së, Edvin Prifti, i cili  ishte lënë në burg prej gati tri javësh pas dyshimeve për “korrupsion” dhe “pastrim parash”. Ai u prangos për llogari të njëjtit hetim që çoi në burg edhe gjyqtaren e Krujës, Enkeleida Hoxha, avokatin Aldo Tabaku, kryesekretaren e Gjykatës së Krujës, Manuela Mallkuçi dhe shtatë persona të tjerë.


10 Comments

 1. Berisha: Edhe unë do i sakrifikoj fëmijët e mi si Adem Jashari. Basha: Fëmijët e mi jetojnë në Holandë, pa i sakrifikoja dhe unë

 2. O aspaku.O të mjerë.O neokomunista.Po ça shikoni qimen e nuk veproni kundër traut!!!Trau që ju ra në kokë me listat e Ps e patronazhistët.Vetë trau(Ps e rilindja) që ju nxori bojën.

 3. Faturat fallco jane skema e preferuar e bizneseve te rilindjes per te vjedhur TVSH-ne. Edhe Ridvanin e kane te tyrin tani.

 4. Qe ky Prifti ka qene i korruptuar deri ne palce kete e di e gjithe Shqiperia, por nuk eshte kjo ceshtja.
  Une nuk e kuptoj dot cfar eshte kjo mani me fut njerezit ne burg?
  Me duket sikur avash avash po kthehemi ne kohen e diktatures. Pse nuk hetohet ne gjendje te lire dhe me pas kur te japi gjykata vendimin te shkoj ne burg. Cdo person duhet te konsiderohet i pa fajshem per sa kohe nuk ka nje vendim fajesie te formes se prere. Normalisht burgu eshte per te denuarit dhe per ato ne pritje te gjykimit qe perbejne rrezik per shoqerine. Cfar rreziku perben ky? Ne Shqiperi tashme eshte bere tradite, kapi rrasi njerezit ne burg per me te voglen ceshtje, dhe pastaj gjykoi.

 5. Po e ktheu ne qeli kete mjekun, SPAK e ka kryer detyren per kete vit, sepse ky ka qene shtylla e

  korrupsionit ne Shqiperi, ai peshku i madh qe ka vite qe po e kerkojme . E cfare jane PPP-te.

  koncesionet, tenderat si ai i Unazes se Re, fatura 120 milion euro e becchettit, apo lista me spiuna

  e me te dhenat personale ne zyrat e PS-se ? Ky, ky eshte ai strumbullari i korrupsionit qe po

  e asfikson ekonomine shqiptare , qe po i kthen zyrat e shtetit ner duqane ku shiten sherbimet

  publike , qe po i kthen zyrat e PS-se ne zyra te survejimit e te mbikqyrjes se ndergjegjes se

  qytetareve, ky eshte ai qe ka vjedhur e po vjedh votat, qe tjeterson vullnetin e qytetareve, ky

  eshte ai qe ka vene rruspen shtepive te banimit dhe ka hedhur gaz lotsjelles mbi femijet dhe

  eshte po ky qe po u ben te pamundur jeseten shqiptareve ne Shqiperi dhe i detyroi qindra

  mijera te largohen prej tij si nga nje murtaje. Eshte po ky mjek mafioz qe e ktheu Shqiperine

  sipas vete State Department ne qender operacionale te krimit te organizuar, qe mbushi

  Shqiperine me kanabis, qe po pastron parate e krimit e te korrupsionit me kulla ndertimi, eshte

  po ky qe eshte pengesa kryesore per hapjen e negociatave dhe e shtimit te kushteve nga 3 ne

  15 nje nder te cilat eshte denimi i autoreve te masakres zgjedhore te dosjes 184 ku ky eshte

  autor kryesor. Ky korruptonjes dhe i korruptuar me vullnetin dhe kembenguljen e paepur per te

  bere keq, per te nzire jeten e qytetareve, per te prishur harmonine dhe ekuilibrat shoqerore,

  ky narcist i pakorigjueshem dhe pa asnje vetdije per demet e medha e ndoshta te pakorigjueshme

  qe i ka sjelle vendit jo vetem ne financat publike por sidomos ne trajtimin e shtetit si nje placke

  lufte, ky pra eshte ai, ai , AY, AY, AY mjeku i famshem qe Shqiperia i duket e vogel per demet e

  tij te medha.

 6. Keshtu eshte kur sfunksionon asnje instance shteterore ! Keshtu eshte kur sekti I pederasteve te Rishkerdhimit bashkpunon me Ndragheten ! Nuk ka Burra ky shtete . 8vjete rrenim persekutim dhe mosdhenie llogarie taksapaguesve shqipetare !

 7. Daktorri osht hajdut I mire she sheron njerez e jo kafshe.
  Qe Daktorri nuk osht kamunist kte e di si buka qe ha– por ce do se osht kap ne demonstrate.
  Hajn me presh ne dore.
  Hajn ordiner fare,as paren e vet nuk e rute.
  Tamam pare hajnash,pa pune.
  Burgu I bo mire se ene burrnohet Pak.
  Ta bojm daktorri burgu.

 8. ore qijini temen , ne burg e ka vendin , vetem rama ska faj, as veliaj, as tom doshi, as elvis rroshi, as gjush dako, as nicja, as ilir ndraxhi, as cyrbja …. as rrahman rraja, as qifja e as ymer lala

  ky e ka fajin Prifti ne burk te shkoje me gjihte soj e sorrollop

  aspak-u ka ne vit qe fle me kallzimet per teatrin , e me qindra dosje te tjera korrupsionji, ama priftin do e fuse ne burg, do i qije temen me soj e sorrollop,

  rrofte drejtesia e re…………………………. qe eshte shume here me e keqe sesa drejtesia e vjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu