• |
ide | kryesore

“110 milionë eurot e Becchettit vetëm fillimi”/ Ilir Meta: Rrezikojmë edhe 235 milionë euro të tjera

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta ka paralajmëruar se detyrimi i shtetit shqiptar ndaj biznesmenit Francesco Becchetti është vetëm fillimi.


Për Presidentin, zbrazja e buxhetit për të paguar Becchetti-n është shpërdorim kriminal i parave të shqiptarëve.


Kreu i shteti në një postim në Facebook thotë se janë edhe 235 milionë euro me probabilitet të lartë për t’u paguar si dëmshpërblim, prandaj 25 prilli është referendum popullor për të çuar para drejtësisë shpërdoruesit e parave.

Reagimi 

Zbrazja e buxhetit për të paguar Becchetti-n është shpërdorim kriminal i parave të shqiptarëve.

Është një grabitje e të ardhurave buxhetore më të ulëta në rajon në raport më PPB (27%) të cilat janë 10 pikë më poshtë se mesatarja europiane.

Dhe nuk është vetëm Becchetti. Ai është vetëm fillimi, sepse në radhë janë edhe plot 235 milionë euro me probabilitet të lartë për t’u paguar si dëmshpërblim nga papërgjegjshmëria dhe shpërdorimi.

Prandaj 25 Prilli është referendum popullor për të çuar para drejtësisë, shpërdoruesit e parave të shqiptarëve. ??


6 Comments

  1. Dhe kur e mendon se Rama vetem per 27 euro te nje fature energjie e ka degdisur ne burg nga ku doli i vdekur kryefamiljarin. Nese kemi nje ligj per te gjithe atehere cfare denimi meriton KM per 40 milion here me shume dem qe eshte fatura e Becchettit ? Lere pastaj per 235 milion euro te tjera te pritshme.
    Munimalisht duhet detyruar qe ato miliona ti paguaje ai nga miliarda euro qe i ka grabitur shqiptareve
    gjate pushtetit te tij dhe n je zot e di se ku i ka fshehur neper ofshore e parajsa fiskale.

  2. 50 prokurorë të Tiranës, në mbrojtje të Elisabeta Imerajt, janë hapi më i rëndësishëm i bërë ndonjëherë në Drejtësinë Shqiptare, që pas 1994, vit kur Partia Demokratike e udhëhequr nga idhulli i Lulzim Bashës, Sali Berisha, përndoqi, persekutoi derisa dëboi Kryetarin “rebel” të Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi.

  3. O baca ilir e dime qe jemi te shitur komplet .Po Zoti mos na befte ne qe nuk e mertojme mish per top.E me ke e meriton le te beje cfare te det Ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.