• |
ide | kryesore

“Kush shet votën ka shitur dinjitetin e vet dhe të familjes, kush e blen nuk është i denjë”, Yuri Kim mbështet deklaratën e Ipeshkve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim mbështet deklaratën e Ipeshkve katolikë për shitblerjen e votës, një çështje e shumëpërfolur dhe e nxehtë në aktualitetin politik. Ambasadorja e SHBA e cilëson deklaratën e tyre një mesazh të fuqishëm.


“Mesazhi i fuqishëm i Ipeshkve katolikë: ‘Shitblerja e votës është plagë e madhe! Kush e shet votën ka shitur dinjitetin e vet & atë të familjes. Kush e blen votën duke përfituar nga varfëria e votuesve nuk është i denjë të ulet në detyrën për të cilën kërkon’, shkruan ambasadorja Yuri Kim.


6 Comments

  1. Zonje e nderuar , ju duhet te nderhyni drejtperdrejt , biles edhe me veto apo edhe me force nese eshte e domosdoshme , per kete keni lejen e çdo Shqiptari te ndershem ketu dhe anekend botes . Biles une personalish ju pergjerohem qe te nderhyni per te vene rregulla te qarta loje , nderhyni per te larguar te gjithe kriminelet jo vetem nga politika por edhe nga ekonomia qe kane zaptuar , nderhyni per te ndeshkuar te gjithe politikanet qe kane abuzuar me djersen dhe te drejtat e Shqiptreve dhe qe nuk ndjejne as friken me te vogel se mund te ndeshkohen , nderhyni per te miren e ketij kombi qe ju do dhe ju vlerson ne maximum dhe qe ka besim te plote tek USA . Po na late ne dore te ketyre xhahileve te politikes vetem satra dhe skllaveria na pret . Nese ky vend do behet nje dite , e sigurt eshte se nuk do behet nga politikanet Shqiptar por shpetimi do ju vij vetem nese ve dore i Madhi Zot apo nese nderhyn USA .

    Shqiptaret kane vetem dy miq qe i kane dashur dhe qe i duan gjithmone , Zotin ne qiell e Ameriken ne toke .
    Prandaj per hater te te Madhit Zot dhe per hir te ketij populli te shumevuajtur , nderhyni dhe vini rregull e drejtesi .

  2. Matematika e shifrave zgjedhore është e thjeshtë dhe kokëfortë. Partia Demokratike ka marrë në zgjedhjet e fundit në 2017, 43 mandate parlamentare. LSI ka marrë 19 të tilla. Sado të rritet në shifra partia e Bashës, pakkush mund të jetë kaq i guximshëm sot në biznesin e zgjedhjeve, që të pretendojë se Luli do ta shtojë me 28 mandate, portofolin parlamentare të partisë së tij. Kush njeh hartën elektorale të Shqipërisë e di se kjo mund të arrihet vetëm nëse vendi ynë do të bashkohej me Kosovën a Maqedoninë e Veriut!

  3. Kerkon dinjitet te nje gjindje kriminele qe vrane njerezit e vet se i tha partia? Kete dinjitet gjen ne Amerike por jo mes kesaj gjindje qe e ha turpin me buke. Ferkoini bolet komunistave apo ashtu eshte nje muhabet. Dhe sa per ipeshket, vari lesht, ferkues bolesh, i harruan vrasjet e prifterinjve, nuk kerkun kurre te dalin kriminelet kanibale qe ti njihte njerezia. Me ta dhi edhe Tom Doshi, iha!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu