• |
ide | kryesore

Meta për Vlorën: Nuk duhet të ndizet situata në këtë qytet

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve, lidhur me fushatën elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit.


Mes të tjerash, Kreu i Shtetit u pyet nga gazetarët nëse ka krisje të LSI në Qarkun e Vlorës, por përgjigjja e tij ishte e prerë dhe e shkurtër, që ka zero interes për këtë parti në Vlorë dhe në gjithë Shqipërinë.


“Zero interes për LSI e Vlorës dhe Shqipërisë. Interesi më i madh për të mos lejuar provokimin e Vlorës, se Vlora ndizet dhe e dini, kështu që i ftoj qytetarët e Vlorës të jenë të qetë, të mos intimidohen. Ka një skenar për ndërhyrje në njësinë 10, te votimi elektronik, që do jetë votimi i parë në Tiranë. Ka shumë skenarë. Ju kam dhënë fjalën që më 25 prill do të triumfojë referendumi, në thelb të së cilit janë liria dhe demokracia”, tha Meta.

5 Comments

  1. Bravo Meta je I vetmi qe po mbron shqiptari min qe u bastarduar nga dhierja e kristaqi spiunit e spiro pordhes
    Bravo 100 here

  2. po ckarin do ateher qe ke nje vit qe flet per pushk e luft. per mbrotje te kulles se lalzit si me qen adem jashari , ti nje cop muti qe as nuk duhet ta permendesh emrin e tij, ti letyr e politikes se vjedhjes ti simbol i vjedhjes se votave dhe korrupsionit endemik. nje varikars i qelbur qe duhet te ishte me kohe ne burg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu