• |
ide | kryesore

Rama sërish diversion për opozitën, flet për bashkëpunim me Bashën: Nëse është e mundur të shikojmë përtej ndasive politike pse jo

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rama nga Lezha iu rikthyer sërish çështjes se bashkëpunimit me kryeopozitarin Basha pas zgjedhjeve. Sipas Ramës, Basha nuk mund të kthejë një përgjigje Po, sepse është një kukull me bateri që mund t’ia heqin bateritë të tjerët.


Rama: E patë ça bëri Iliri se ma thanë tani, e thoshte Luli po të dojë ta bëjë tani atë marrëveshje. Unë dje i thashë jam i gatshëm të bashkëpunoj me opozitës sepse ata janë në opozitë dhe do të vazhdojnë të jenë në opozitë. Nëse është e mundur të shikojmë përtej ndasive politike pse jo, por ama thashë me një kusht që Luli të ndahet nga Saliu dhe Ilir, nga çelësat që e kurdisin se janë 2. Po Luli nuk thotë dot po sepse i heqin bateritë, është kukull me bateri sepse vetëm një kukull me bateri mund të jetë njëherë Spiderman njëherë Borëbardhë. Njëri nga xhuxhat tjetri shet e blen vezë tjetri jep e merr borxhe. E përsëris është e rëndësishme të shkojmë përtej politikës, është e rëndësishme që politikanët të japin provën se mund të shkojmë përtej politikës. Duan s’duan ata ne do ta bëjmë këtë vend kësaj pune i ka vdekur nona.


6 Comments

 1. U keput tu u lut. E paska kuptuar, jane te gjitha sinjalet..Kesaj rradhe do te te cojme ne tepelene bashke me Termetin te lozesh basketboll … ke oborri i burgut!

 2. Qe ky vend do te behet,kjo s’ka diskutim.Por jo nga ti or karaxhoz.
  E pate shansin me ba kete vend gati per ne BE,por deshtove sepse punove per veten dhe per disa afer vetes.Vodhe,u korruptove,percave,e mbyte Shqipnin n’borxhe me vendimet tuaja,nuk bane asnji investim madhor por u more me sheshe,me lule,peme,me pllaka,thjesht lyve fasaden.Shqipnise i bane “make up”,ndertove kinkaleri dhe jo industri.
  Prandaj kur pjerdh(flet)nuk ban bilanc por shan e ofendon Bashen.
  Pse dhihesh n’breke nga legjenda Berisha e Ilir hajduti??Berishes i’a rruve koqet,Ilirin e bane president!Ky asht bilanci pozitiv i joti!!!
  TURPI e ka emrin Edvi Rama karaxhozi-klloun!!

 3. Po pse kukull me bateri eshte Luli qe te thote ate qe do ti kur do ti? Ik e mblidhu me te shtepise se nuk ndalet dot rritja e PD-se me keto budallalleqe. Nqs e ben si alibi per te mbuluar blerjen e votave apo mos-votave te demokrateve eshte alibi e dobet.

 4. Ik o i çmëndur ik.Boll me këto lojra se s’ecin mo.Sa vjet ke në politikë?Sa ke punuar me opozitën ti në rolet që ke pas?Si kryetar bashkie si ministër e tani si kryeministër.Ku ke pyt ti për bashkëpunim!!!Ti sbashkëpunon me të tutë e të bashkëpunosh me Pd.Bashkëpunim për ty do të thotë që do bëni atë që them unë.Siç bëre dhe me opozitën e re në parlament!!Me gjithë horlliqet e tua dhe antishqiptarizmin ti pret bashkëpunim??Bashkëpunim do ketë atëhere kur ti me kultin tënd të të heqin nga Ps.Një Ps e pastër me njerëz me dinjitet që të keqes ti thonë e keqe e jo me rrugaçër e kriminela.

 5. Ai, me nuhatjen, që Bashës i mungon, e ka të qartë, që PD-ja i ka të humbura zgjedhjet. Berisha ka zgjedhur të mos i bashkangjitet Bashës në humbje. Ka vendosur të mos marrë mbi vete asnjë lloj përgjegjësie për disfatën e radhës. Ka vendosur tja lërë humbjen në derë Bashës dhe qytetarit dixhital. Në këtë pozicion komod, Berisha e ka më të lehtë ta largojë Bashën në 26 prill.

  Të kuptohemi, në asnjë kohë, në asnjë moment, nuk do ta kishte të vështirë. Të gjithë e dinë, që kjo është beteja e fundit e Bashës në politikë. Askush nuk e beson për asnjë sekondë, se nëse do ti shkrepej Berishës të dilte në miting, nëse do ta ndjente entuziazmin e elektoratit, këshilltarët e Bashës do mund ta ndalonin. Madje, Basha do donte shumë ta kishte sot në krah Berishën. Për mirë a keq, entuziazmi, nuk do ishte aq imagjinar sa është sot. Por, Berisha po përgatit PD-në post-Basha.Mjaft fara luledielli ke ngrene sot o neri,bej pak pushim,salihu nuk flet fare ju hani dhe mut gjithe diten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu