• |
ide | kryesore

Sonte pas 4 vitesh, përplasja e madhe në TV, Rama -Ylli Rakipi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas përplasjes së madhe mes tyre Kryeministri Edi Rama do të jetë i ftuar sonte në një intervistë përballë gazetarit Ylli Rakipi, në televizionin MCN në 20:45. Rama ka paditur në një konflikt gjyqësor për shpifje gazetarin që është një nga ata që e ka goditur më fort qeverisjen e rilindjes, përmes zbulimit të skandalit të tenderit me dokumenta fallco tek unaza e re.


Për një kohë të gjatë kryeministri kishte dhënë urdhër për bojkotimin e emisionit “Të Paekspozuarit” dhe u akuzua për mbylljen e tij nga pronarët e News 24. (Poshtë gjithçka për konfliktin Rama Rakipi).


Përplasje e fortë mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Ylli Rakipi

Ndonëse kryeminisrti nuk shkelte që prej zgjedhjeve të 2017 tek “Të paekspozuarit”, ai me sa duket ka ndryshuar mendje. Ai do t’i përgjigjet pyetjeve: Përse e kërkon Edi Rama, një mandat të tretë? Ç’ka bërë ai në tetë vite qeverisje? 25 prilli, fundi apo triumfi i Rilindjes?

©Lapsi.al

7 Comments

 1. Matematika e shifrave zgjedhore është e thjeshtë dhe kokëfortë. Partia Demokratike ka marrë në zgjedhjet e fundit në 2017, 43 mandate parlamentare. LSI ka marrë 19 të tilla. Sado të rritet në shifra partia e Bashës, pakkush mund të jetë kaq i guximshëm sot në biznesin e zgjedhjeve, që të pretendojë se Luli do ta shtojë me 28 mandate, portofolin parlamentare të partisë së tij. Kush njeh hartën elektorale të Shqipërisë e di se kjo mund të arrihet vetëm nëse vendi ynë do të bashkohej me Kosovën a Maqedoninë e Veriut!Dhe lapsi e pranon qe rama nuk ja mbylli emisionin ketij qoorrit rakipi,shikoni tallen e bile eh qe do beje rama sot me shpellkaret e cecenit salih ne kete emisionin e rakipit,javen tjeter e keni të Qimi i zenit te salihut aty nga talljet e loqeve të veta do te prishet ne turinjte e Qimit

  1. Matematika do te thote ne 2017 PS ka marre 74 mandate ok?
   5% te te cilave jane vjedhur me Gjusha e Gjiknure , ok?
   Sikur Rama te humbase vetem 7% , do te thote arrin maksimumi 68,7 mandate ! 5%te vjedhura + 2% per. Qeverisje te padenje = 7%
   Por kolapsi i Ramush Erdoganit do jete jo me shume se 61 mandate , furnace dhe nje sufllaqe !!

 2. Pordhe me rigon ky legen km kudo ku shkon ne cdo studio te njejtat pordh, vetem sharje per te tjeret, lavderime per veten, mohon c do gje, jemi mesuar me kete legen njeri, desh shiti Kosoven, shiti detin, dhe prap thot une jam me i miri, futi ne borxh te papare prap thot jam me i miri, e kuptoni o njerez se qar kafshe esht ky monster.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu