• |
ide | kryesore

Harron kritikat ndaj Bashës për grumbullim/ Kryeministri Rama nxjerr pamjet: Nëse Shkodra do ndryshimin, ja ku e ka

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas vizitës së djeshme në Shkodër, kryeministri Edi Rama ka publikuar fjalën e kryesueses së listës së PS për qytetin verilindor, Edona Bilalit.  Rama shkruan se nëse Shkodra do ndryshim, atëhere ndryshimi është kandidatja e PS-së, Bilali. Edhe ditën e djeshme, kryeministri ka kërkuar një mundësi tjetër nga Shkodra për mandat të tretë, duke i premtuar se do e ndryshojë Shkodrën.


Megjithatë ndër socialistët që janë mbledhur për takimin e kryeministrit bie në sy mungesa e respektimit të masave antiCovid, gjë për të cilën jo pak herë ka kritikuar liderin e opozitës Basha.


 

8 Comments

 1. I ke maar me zori gjith administraten e shkollat o psiko degjenerat, me ke po vlet me veten apo me ufot, ik ik ore familje e degjeneruar.

 2. Por unë nuk mendoj se rotacioni për hir të rotacionit është gjithmonë i shëndetshëm, veçanërisht nëse votuesit rrotullohen në një grup politikanësh si Sali Berisha dhe Lulzim Basha, të cilët ende nuk kanë larë ndyrësirat e korrupsionit nga fytyrat e tyre nga hera e fundit kur ata ishin në pushtet. Më duket komike dhe e egër që Berisha dhe Basha kanë ndërtuar dënimin e tyre për qeverinë ekzistuese mbi tre shtylla të korrupsionit, korrupsionit, korrupsionit, por pa dhënë ndonjë ide konstruktive për përparimin e Shqipërisë.

  Nuk e di në çfarë mase, nëse ka, qeveria Rama ka marrë pjesë në praktika korruptive pasi nuk kam prova konkrete që janë më shumë sesa mund të them për Sali Berishën. Ajo që di është se Berisha dhe unë kemi bashkëpunuar në largimin e qeverisë Nano nga pushteti dhe kam punuar me dëshirë me Berishën, sepse mendoja që Nano ishte i keq për vendin. Mos harroni, libri i lojërave të Berishës nuk ka ndryshuar. Atëherë unë kisha informacionin tim për Nanon, të cilin unë e di se është e vërtetë, por Berisha e rriti këtë informacion me të ashtuquajturën inteligjencë të tij.

  Afërmendsh, shumica e informacionit të Berishës bazohej në gënjeshtra të drejtpërdrejta dhe ai kurrë nuk ndoqi hetimet e ndonjërit prej atyre që akuzoi padrejtësisht për korrupsion

  1. BERISHA ESHTE DILETANT NE KORRUPSION GALOPANT E MASIV TE PALLOSHIT . KETE TA THASHE MEQENESE NUK E DIJE MASEN E KORRUPSIONIT TE PALLOSHIT , POR NESE JE MILITANT ATEHER E MERITON SUFLLAQEN .

    1. E ke fjalen per koncesionin e MBM qe i ka dhene Kastratit apo Koncesionin e fushave dhe terrenin e KS Partizani, Gaz Demit? Keto 8 vite jane bere gjera monstruoze ne kete vend! Pa cipe, pa terbjet, para me vagona neper off-shore..me arrogance, mosperfillje..tani do qe ta votojne?

 3. Nese eshte hera e pare qe e ben dhe po te ndjekesh logjiken e tij qe keto mitingje jane vrastare i bie qe ky do te vrase vetem shkodranet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu