• |
ide | kryesore

Kryemadhi në Gjirokastër: Nesër në takimin e Ramës, administrata është marrë me firmë për të qenë prezente

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kryemadhi.JPG

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka denoncuar se kryeministri Edi Rama ka mbledhur me firma prezencën e administratës së Gjirokastrës nesër në mitingun e PS-së. Gjatë një aktiviteti politik, Kryemadhi është shprehur se edhe vetë kreu i shtetit e ka kuptuar se është në ikje.


“Tek vinim tani rrugës më thotë Vangjeli që nesër lartmadhnia paska takimin në orën 4 mbasdite dhe ka marrë të gjithë administratën me firma për të qenë prezent. Ai nuk është as lartmadhni, as poshtëmadhni. Ai është një në ikje, i cili shkatërroi familjet shqiptare, shkatërroi ekonominë shqiptare, shkatërroi të rinjtë shqiptarë, që i largoi nga Shqipëria dhe aq më shumë po shkatërron çdo ditë e më shumë identitetin tonë,”-tha Rama.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu