• |
ide | kryesore

Maqedonia e Veriut/ 908 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit dhe 31 viktima

-Instant, Lajme, Të fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet i lartë.


Në 24 orët e fundit 31 pacientë me Covid-19 kanë humbur jetën.


Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 3,616 teste të realizuara, 908 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid.

Ndërkohë 732 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm në 121,439 të shëruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu