• |
ide | kryesore

Rama flet nga Skrapari: Vendi i duhur për të folur për Ilir Metën që bëri të pabëshmen, shkoi dhe u bashkua me Saliun

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka nisur fjalën e tij në Skrapar duke përmendur Ilir Metën duke thënë se është vend i duhur për ta komentuar. Pasi foli për kompromisin me të dhe bashkimin me LSI, Rama thotë se bëri të pabëshmen kur u bashkua me Saliun duke e kthyer Skraparin në një zonë ku peshorja u përmbys.


 “Nuk do të doja kurrë që gjërat mes Ilir Metës dhe familjes së madhe socialiste e progresiste të ishin arritur në këtë pikë ku s’ka kthim mbrapa. Në vitin 2009, Skrapari nuk e votoi, e bekoi Ilir Metën. Skrapari i dha bekim të madh në një betejë të cilën e nisi për arsyet e asaj kohe dhe në një betejë ku u duk sikur partia që ai krijoi ishte aty për t’ju dhënë hapësirë dhe vend shumë njerëzve të mirë e të ndershëm.Në atë kohë sfida që bëri Ilir Meta ishte shumë e madhe. Në atë kohë, bashkë me të ishte edhe Spartaku në 2005 e kam fjalën. Ishin dhe shumë të tjerë. Pastaj gjërat ndryshuan për t’i dhënë të gjithë komunitetit socialist një mundësi të re dhe ne u bashkuam dhe fituam. Pastaj përsëri u ndamë. Ishte Skrapari që i qëdnroi dhe i tha vazhdo. Meta bëri të pabëshmen, shkoi dhe u bashkua me Saliun. Shkoi dhe u bashku me një forcë e cila nuk ka pasur kurrë asnjë lidhje të brendshme, asnjë lidhje shpirtërore të asnjë lloj forme përvec asaj që krijohet natyrshëm në një shoqëri pluraliste.Faktikisht, Meta e ktheu Skraparin në një zonë ku peshorja u përmbys, gjërat shkuan si shkuan, përsëri me vullnet të mirë, me dëshirë, me bindjen që në fund të ditës gjërat personale dhe mosmarrëveshjet janë shumë të vogla përballë interesave të mëdha të vendit.” tha Rama.

7 Comments

  1. Pasi i tha Lulit te ndahet nga Saliu e Iliri, tani shkon ne Skrapar e i thote Ilirit te ndahet nga Saliu. Me kete ritem do shkoje ne Diber e do i thote Monikes te ndahet nga Iliri, e pastaj ne Tropoje t’i thote Saliut te ndahet nga Muli. Eshte bo si terapist ciftesh e treshesh.

  2. Diku nga fillimi i janarit 2011,Ti mor mashtrues, pergatite grupet e sulmit kunder kryeministrise qe drejtohej nga Berisha.Shkak u ba’ video e Ilir Mutit me D.Priftin ku dukej qarte korrupsioni i te dyve me tenderat.Dhe me urdherin tend,me daten 21janar 2011,te ashtuquajturit nga IM “KOKEPALARET”sulmuan me gure ,tulla,molotov,policine qe ruante objektet shteterore si dhe objekte te tjera private(Kerko n’google 21 Janar 2011).
    Meqenese Ilir Muti asht koleg i yti ne vjedhje ,ti mor shkerdhate e bane PRESIDENT.Dhe mendove se duke e motivu’ Ilir Mutin do te bashpunonit per me e vjedhe kete vend me gjithe rrenje.
    Ti e drodhe,gjete hajduter te tjere dhe hoqe dore nga hajduti i regjur I.Muti.Iliri mbeti si peshku ne zalle.Hajnine e shtetit e privatizove vetem per veten dhe ato qe te mbeshtesin.Iliri mbeti thate.Per pasoje ai po te kundervihet sepse nuk ka burime financiare me pagu votuesit qe kishit ra dakort 2013-ten.Si per shembull ne Shkoder 50mijelakshi i PS-se dhe_LSI-se.

  3. Ore Lere Liken dhe Saliun. po ndonje llaf se cfare do besh per ata njerez do thuash apo vazhdon akoma si Nastadini me barcaleta dhe batuta

  4. Sa ishte me ty o llum i shte i mire , tani qe nuk eshte me ty eshte i keq! Ilir Meta o plehre nuk eshte as me ty e as me Berishen por eshte me te gjithata qe jene kunder teje sepse ti je e kqeja me e madhe i ketij vendi! Mos harro, o tradhetar e hajdut se ishte Meta qe u fut ne koalicion me ty, qe te solli ne pushtet! Po te mos ish Meta, ti fitoje NoC RROKUN! Pstaj i pordhe menjen Bashes, e fitove mndatin e dyte! Po r tani o mut i ke te dy kunder sespse te dy i trdhetove, si baxhelle qe je! Per kete çirru sa te duash nuk te do me asnje shqiptar, se je ububuja e ketij vendi! Je krijesa me e ndyre qe ka vjelle ky vend, skenrdereunuk!

  5. O .ari i gjate ty te bje ne terezi vetem trefleteshi, rakine mbaje per dizinfektim te gojes pasi vetem dhjet prej saj…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu