• |
ide | kryesore

Flick zyrtarizon lamtumirën: “Në fund të vitit iki nga Bayern Mynih”

-Instant, Sport

Shumë e kishin dhënë të sigurtë prej disa ditësh tashmë, mes grindjeve me drejtorin sportiv Salihamidzic dhe sirenave të federatës gjermane, por tani është zyrtare. Në fund të fitores me Wolfsburg, Hans-Dieter Flick i dha lamtumirën Bayern: “Ua kam thënë djemve, do ta përfundoj kontratën time në fund të sezonit”. Tekniku megjithatë ishte shumë i paqartë në çështjen e një të ardhme në krye të Gjermanisë.


Duket e sigurt, megjithatë, një e ardhme si trajner i ekipit kombëtar gjerman pasi Loew ka njoftuar se ai do të largohet pas Euro 2020. Bayern duket se është i orientuar të përqendrohet te Nagelsmann, tekniku aktual i Leipzig, i cili ka qenë prej kohësh në shënjestrën e bavarezëve. Sidoqoftë, ekziston sugjerimi Allegri, një nga trajnerët e paktë fitues dhe me përvojë ende pa kontratë. Edhe pse, sipas raporteve nga gazeta e njohur gjermane Bild, ish-tekniku i Juventusit sot nuk konsiderohet si një plan B nga drejtuesit e Bayern.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu