• |
ide | kryesore

Pyetet nëse do e dekretojë qeverinë e re po të fitojë Rama, Meta: Presim pas 25 prillit

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat, u pyet nëse do ta dekretonte qeverinë e re, në rast se zgjedhjet fitohen nga Edi Rama.


Meta theksoi se për të parë këtë gjë, duhet të presim pas 25 prillit.


“Për dekretim të qeverisë, presim pas 25 prillit. Për paditë, do kemi padi të tjera në ditët në vazhdim dhe shpresojmë që drejtësia të veprojë.

 

 

Do të çojmë prova konkrete si funksionon skema skandaloze e fuksave. Edhe një javë e nuk ka më patronazhistë”, u shpreh Meta.

3 Comments

  1. Cop idioti, qe mendon se me leket e vjedhura mund te bej cte doje, te shes e blej njerez, media dhe parti. Fshatar ne kuptimin e plote te fjales. Llumi politikes shqiptare.

  2. Dhe Ramazoni jot nje mut eshte ,bashkekrimineldhe i korruptuar. Ata thjesht kane krijuar trekendeshin e Bermudes te tjerat jabe llafe pazari per konsum politik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu