• |
ide | kryesore

Identifikimi elektronik: Zbulohet se ç’ndodh me të dhënat tuaja në momentin që votoni

Lajme, Të fundit

Pjesë e votimeve elektorale këtë vit do të jenë pajisjet më të avancuara teknologjike që do të kryejnë identifikimin elektronik, që shërben për të garantuar zgjedhje transparente e duke evituar çdo tentativë për shkelje ligjore. Kjo pajisje regjistron të dhënat e qytetarëve dhe përmes databazës së saj shfaq të dhënat e përgjitshme, fotot dhe qendrat përkatëse ku qytetarët votojnë. Përmes regjistrimit së të dhënave, pajisja zbulon dhe verifikon çdo tentativë për votim të dyfishtë.
Të dhënat e votuesve do të mbesin në databazën e pajisjes vetëm gjatë procesit zgjedhor. Pas procesit të votimit të përfundojë, të dhënat personale të qytetarëve do të asgjësohen nga sistemi i identifikimit.4 Comments

  1. JENI QE JENI , ATY I KENI PSE NUK I VIDHNI DHE TE PLOTESONI AKOMA ME MIRE DATABEIZIN TUAJ O KURVA TE KUQE?JU QIFSHA ROPT KU TI KENI O PROSTITUTA ANTISHQIPTARE

    1. po pse shane ne pergjithesi, o o njeri i dale me tre lloj spermesh, se te shashe ne rruge te hiqen topet e te bejne transeksual, bytheqira qe per cdo person qe eshte kunder mendimit tende ju filloni e shani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu