• |
ide | kryesore

“Në Tropojën e Sali Berishës dhe Azem Hajdarit”, Basha pritet me daulle e brohoritje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me banorët në Tropojë në kuadër të fushatës elektorale. Kryedemokrati Basha është pritur me brohoritje nga mbështetësit e tij të cilët e kanë shoqëruar me daulle dhe kërcim popullor të zonës teksa kanë thirrur  “Rama ik”.


Gjithashtu ai i bëri thirrje qytetarëve që të votojnë nr.9, për anëtarësimin në BE, rritjen e punësimit, rikthimin e të rinjve dhe rivendosjen nënprefekturë të Tropojës.


 “Deklarimi nënprefekturë i Tropojës dhe zhvendosja e shërbimeve në Bajram Curr, nuk do të udhëtojnë më me kilometra për një dokument. Shërbime për njerëzit afër njerëzve. Në 25 prill votimet do të jenë më të rëndësishme të këtij vendi. Shpresën, besimin e ndjej kudo. Nëse doni që ky vend të ecë përpara, të marrin vëmendjen investimet që meritojnë të gjithë bashkë të votojmë nr.9,” tha Basha.

13 Comments

 1. S’qenka zgjuar ai klyshi bastard bolshevik i Moz Cigares qe pyet pse s’shkon Berisha ne Tropoje????????

  1. Haha 🤣 Tropoja e Sali Berishes??? Dhe e Azem Hajdarit?? Nje lloje si Gjirokastra e Enver Hoxhes?? Dhe Skrapari i ilir Metes??? Edhe Lulzim Basha si Enver Hoxha Kure fliste per Ismaili Qemalin ose plaku e urte te Vlores.. edhe Enver Hoxha ne puplike fliste shume mire per Ismaili Qemalin por te gjith familjen dhe pas arrsit e ti ja burgosi dhe i la te vdesin ne mjerim se pse ati i duhen veq Ismaili per ta perdorur per politike .. Edhe Lulzim Basha Azem Hajdarit e perdore per politike se te bijen e Azemit e Ka shpallur Armike te popullit dhe te partise … Tropoja e Sali Berisha ??? Qfare i Ka ber Sali Berisha Tropojes veq nje pushtusi munde te ja kishte ber.. Sali Berisha i futi te gjith Tropojanet te vriten mes njeri tjetrit kryq e terthure. Dhe Tropojen si Qytete dhe si zone e poshtroje e la ne mjerim dhe varfri. U deshte qe te vinte Edi Rama qe te vihet dore ne at zone aqe te bukure. Pa varsishte se Ka shume akoma per tu ber.. Tropoja kurre nuk eshte e Sali Berishes as e kriminelve te tija..

  2. O i mbytur ne mutin e qelbur te vampitit Berisha,he pra na e thuaj ti pse nuk shkon Berisha ne vendlindje???

   1. Mutin mullar e ka bere ati yt biologjik, Edvini, ai qe ka vjedhur ikona dhe ka dale me hallate jashte e me te cilen krenohet se di ta beje mire, tashme edhe per ju bastradet e shumte!
    (Ose thjesht, te shkerdhefte valksina e Kines grate e shtepise!)

 2. Tropoja e S.Berishes,i cili ka frike te shkoje ne vendlindje,pasi vrau Azem Hajdarin,vrau Haklajt dhe futi ne hasmeri gjysmen e Tropojes,mungesa e tij ne mitingjet e PDse tregon qe duan te mbulojne mutin me shurre…

  1. Moz Cigarja gjithashtu po kerkon ndihme te Patronazhistet per te kerkuar bastardet e shumte qe ka…. Shih se mos je edhe ti!

 3. Kontrasti i madh i kësaj fushate elektorale , është spontaniteti i i mbledhjes së simpatizantëve të opozitës në çdo qytet e fshat me brohoritjet për liderin e saj dhe thirrjet Rama ik, dhe kinezëria soc-komuniste e fushatës së Ramës, që i konsideron shqiptarët si kuklla me kurdisje të vendosur me urdhër e regji diktatoriale edhe mes shiut në formë rrethore apo katërkëndëshe, me liderin në mes .
  Mu duk sa qesharake po aq edhe e neveritëshme kjo lloj regjie , pasi të tilla skena sot mund të shohësh vetëm në Korenë e Veriut.
  Pra tablloja është e kjartë e domethënëse.
  Dy pole.
  Nga njera anë njerëz të lirë që i shprehin hapur emnocionet e tyre, e nga ana tjetër njerëz të robotizuar e të komanduar që ju cakton sejcilit vendin, e i komandon edhe të duartrokasi pa asnjë motiv e të qeshin me idiotësira të liderit.

 4. Si mund te etiketosh Tropoja e Azem Hajdarit nje cope kepucari te veshur me kostum pas 90. Pervecse nje kontabandist dhe halanak ai nuk kishte asgje te mire dhe u vra per pazare ye ndyra qe dinte ti bente vetem ai. Saliu me ndryshe pamvaresisht se kush eshte ai u zgjodh Presidenti i pare pluralist dhe drejtoi qeverine shqiptare per 8 .vjet. Por Tropoja ka patur dhe burra e figura te tjere dhe jete e mot eshte njohur si Bajram Curri apo ti historine e Shqiperise e njeh pak per te mos thene aspak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu