• |
ide | kryesore

Rama: Emrin e pagëzimit e kam Paulin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka folur shpesh për rrënjët e krishtera të besimit të tij fetar. Edhe këtë të dielë, i ftuar në Top Channel, Rama tregoi historinë se si gjyshërit e tij u njohën dhe u martuan dhe se si e kishin quajtur pas pagëzimit.


“Në një nga ata daljet (gjyshi) sheh dhe fiksohet pas gjyshes dhe kështu duke i bërë serenata. Po familja nuk e pranonte në asnjë mënyrë. Gjyshi e rrëmben gjyshen me Alfa Romeo nga Shkodra në Durrës. Gjyshja i thotë pa u martuar nuk futem në shtëpinë tënde. Kështu kanë qëndruar 6 muaj në hotel në Durrës. Emrin e pagëzimit e kam Paulin,” tha Rama.


Paulini ka luajtur shpesh me besimin fetar në varësi të situatave, megjithëse nuk kuptohet pse ka zgjedhur ta bëjë këtë zbulim në muajin e Ramazanit. Gjasat janë që rikonfirmimi për përkatësinë e tij si i krishterë në këtë periudhë fushate të jetë një rastësi.

Dy vite më parë në një intervistë për mediat italiane Rama është shprehur me humor për ndërthyrjen e besimit fetar në familjen e tij, ashtu si në shumë familje shqiptare.

Në një intervistë për gazetën italiane “L’Esspreso”, Rama është shprehur:

“Unë jam katolik, djali nga martesa ime e parë është ortodoks, gruaja ime aktuale është myslimane, djali ynë i vogël do të vendosë të bëhet budist”, ka deklaruar Rama.

22 Comments

 1. Nje genjeshter e madhe!
  Gjysherit e rames i ka martuar mbreti Zog.
  I duhej burre per te dashuren e tij dhe gjeti shoferin e tij.
  Me nje gur dy zogj.
  Rehatoi dashnoren dhe merrte siguri te plote per besnikerine e shoferit.
  Si beri rama me pas me cucin😂

 2. feja e tij eshte pushteti dhe paraja, arroganca dhe prepotenca, , imoralitetidhe perversiteti,

  korrupsioni dhe babezia, urrejtja dhe mazokizmi, mendjemadhesia dhe narcizizmi.

  Idhulli i tij eshte LUCIFERRI

 3. Ne keto dite ky do thote cdo gje, duke kujtuar se do marre vota..E di shume mire qe po humbi e mori ferra uraten , ate dhe gjithe seren e tij!

 4. Si pak kund në botë, tek ne, për tridhjetë vjet rresht, vazhdojnë të na qeverisin, keqqeverisin, mashtrojnë, grabisin dhe zhgënjejnë thuajse të njëjtët individë dhe forca politike. Nga njëra anë, kemi berishizmin i cili, qoftë kur shfaqej drejtpërdrejt me emrin e vet, Sali Berisha si themelues i dinastisë së rrenave, mashtrimeve, zhurmës, kaosit, rrumpallës ligjore dhe dhunës verbale e fizike, qoftë kur premtohet nëpërmjet kukullave të tij politike, bijve të tij moralë e shpirtëror, trashgimtarëve krenarë e të përbetuar të marrëzisë dhe paligjshmërisë, i mishëruar tek Lulzim Basha dhe çeta që e rrethon, si dhe tek Ilir Meta dhe oborri i tij, ka qenë dhe mbetet simboli i dështimit, krimit dhe pabesueshmërisë.

  Në anën tjetër, kemi një qeverisje tetëvjeçare, e cila për shkaqe subjektive, por edhe objektive (tërmeti, pandemia etj.) nuk i ka realizuar premtimet e dhëna dhe ka bërë jo pak gabime, madje dhe faje. Në ndryshim nga konglomerati berishist, kjo qeverisje ka qenë më qytetare, më përparimtare, as dhunuese, burgosëse apo vrasëse e opozitës dhe as dhuruese territoresh shqiptare, tokësore apo detare. Ka organizuar dhe zhvilluar procese zgjedhore të pranuara nga gjithë bashkësia ndërkombëtare dhe jo procese të manipuluara apo dhunuara si ato të 1996, 2009 apo 2011.Masturbohuni o shpellkare me shkrime qe lapsi ben per ju byrektore te pd

 5. Shikoni se si imoraliteti trashegohet ne breza.
  Gjyshja karaputane boshnjake, sherbetore e princ Vidit, robinje e Haxhi Qamilit dhe e preferuara e Ahmet Zogut, krushke e barba Pilo Kolekes.
  Ne fakt, mbesa e Kolekes, Aneta, mamaja e palles, eshte gruaja e dyte e Kristaqit. E para ishte ruse, e mori ne Moske kur partia anti zogiste e Enverit e coi per studime me leket e popullit, ndonese ne moshe madhore, si shperblim qe karagjozi Vlash shetiste Zogun me makine por edhe mori per grua zyrtarisht Veroniken.
  Historia vazhdon me palacolleqet e Edvinit si denoncimi i te jatit per incest, mohimi i te birit e refuzimi i mbeshtetjes financiare per te. Vete kryedegjenerata nuk di te thote se sa here eshte martuar deri me tani dhe se sa here te tjera do te martohet duke patur parasysh se idhulli i tij, projektimi i shejtanit mbi toke, George Sorros, u martua para disa vjetesh ne moshem rreth 90 vjec, dasme ku merte pjese si i ftuar nderi edhe kryedegjenerata.
  P. S. E cuditshme se si nje katolik mund ta kete emrin Kristaq.

 6. Sa fe ka ndruar deri tani!!!Po ky nuk ka fe mor zotërinj.Feja e tij është e ashtuquajtur “Rilindje” ,Sorros ,pushteti e paraja.Çfar nuk sajon mëndja e tij e sëmurë!!!O zot ndihmo Shqipërinë e shqiptarët.Një thirje nga një që beson ne Zot Fe e Atdhe.

 7. Besimi në Zot e Fe është diçka sublime.Kjo ndihmon dhe të besosh në atë që duhet të bësh për të.Më thoni ,a mund ti ketë këto virtyte Rama???Sigurisht që jo.Por truri i tij djegur nga droga kalon nga 3D në besimin fetar e në pagëzim,diçka sublime.Sikur pak të besonte dhe pa qënë i pagëzuar nuk do ishim ku jemi.Kështu që propaganda perverse vazhdon!!!!

 8. Ka mundesi te jesh pagezuar, pasi duke qene kar komplet nuk ka pas dylber me te bo synet. Po kam pershtypjen qe ke ngel midis dy boteve, dhe shume besimeve fetare, cka do te thote qe je i pafe, ordiner

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu