• |
ide | kryesore

“T’i merrni të keqen”/ Meta-patronazhistëve: Mos e dëgjoni kryefuksin, regjimi i tij ka mbaruar

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur ditën e sotme deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidur me patronazhistët. Kreu i qeverisë u drejtua ashpër Metës duke thënë se “patronazhistët e dinë është që Presidenti do dalë nga kjo fushatë i rruar dhe i qethur”.  Meta i bën thirrje “patronazhistëve”, të cilët prej ditësh janë kthyer në qendër të vëmendjes, të mos dëgjojnë fjalë e kryeministrit Rama pasi regjimi i fuksave ka mbaruar.


 “Të dashur “patronazhistë, mos e dëgjoni Kryefuksin se regjimi i fuksave ka mbaruar! Kryefuksi e di më mirë se kushdo tjetër.” shkruan Meta.Ndër të tjera Presdientit i këshillon të gjithë që me qetësi të presin 25 prillin pasi sipas tij kjo datë do të bëhet referendum për rivendosjen e drejtësisë.


10 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA : KRISTAQ RAMA BABA I GREGUT DHE JO EDI RAMA -INCESTI NE FAMILJEN E EDI RAMES-SIPAS YMER GELBAZA KELLIRES thotë:

  KRISTAQI JA PALLOJ EDHE GRUAN EDI RAMES DHE JA BERI EDHE VELLA GREG KRISTAQ RAMEN

 2. Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit, është e rëndësishme të rikthehemi tek kjo temë, e cila është shndërruar në një kalë betejë të fushatës së Partisë Demokratike.

  Për kryetarin e saj, Lulzim Basha, ekziston një shkop magjik. Anullimi i koncesioneve, pavarësisht se diçka e tillë mund të bëhet vetëm duke paguar qindra milionë euro penalitete, automatikisht do të sjellë gjenerojë fonde qe do te rikthejne të rinjtë e emigruar perseri në Shqiperi.

  Një qëndrim i tillë është jo vetëm hipokrit, por edhe qartësisht populist. Kjo sepse koncensionet e lidhura nga Partia Demokratike, duke nisur nga 400 hidrocentralet e miratuara, përfshi ato në Valbonë apo Vjosë janë një kapitull i errët i historisë moderne të Shqipërisë.

  1. Jo more bastard mavi, koncensionet e ripjelljes, jane trefishi i atyre te qeverise se meparshme. Jeni vetem felliqesira te peshtira.

 3. Nuk kam ndonje simpati per ty president , por nese premton dhe betohesh se do ta fusesh ne burg kete felliqesire qe akoma insiston ne kurverin qe ngriti do te jap voten me te dyja duart .

 4. DO JUA QIME ROPT MARE E PRAPE PATRONAZHISTEVE TE KURVES . DO TI DEGJENEROJME DERI NE ATE PIKE SA TE DETYROHEN TE LARGOHEN NGA SYTE KEMBET NGA KY VEND . KY VEND NUK MUND TE JETE ME PER SPIUNA E TRADHETAR POR PER SHQIPONJA E SHQIPTARE .

 5. Ti marrin te keqen e njejta shprehje nese ju kujtohet ne kongreset e partis me Enver zagarin.

  Pastaj shkuan per lesh bashke me komunizmin e tyre.

  Drejt asaj rruge eshte edhe ky.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu