• |
ide | kryesore

VIDEO/ Turma e Veliajt sulmon fizikisht gazetarin e Ora News në Kavajë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një takim elektoral i kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj në Kavajë u shndërrua në akte të mirëfillta dhune ndaj grupit të xhirimit të Ora News dhe gazetarit Ronaldo Sharka.


“Unë isha me mikrofon, me badge, me logo, lehtësisht i identifikueshëm dhe i drejtohem zotit Veliajt, siç i tregohemi zakonisht, për pyetje të opinionit publik, por situata ishte shumë e rëndë dhe aty kuptova që diçka nuk shkonte.


Nuk ishin truprojat e Veliajt, truprojat e bashkisë që e mbrojnë atë nga mediat. Kjo është bërë normale tashmë për mua dhe kolegë të tjerë. Por ishin njerëz që unë nuk i kisha parë kurrë. Nuk kishin badge identifikuese, nuk ishin policë, nuk ishin security.

Pasi Veliaj mbaroi aktivitetin e tij, e prita. Bodyguardët e tij stepen dhe janë sërish këta njerëz që unë uroj policia të marrë masa, ti identifikojë. Njerëzit që më dhunojnë mua, operatorin dhe shoferin e Ora News. Unë nuk e di kush i ka organizuar këta të rinj” – tha gazetari. ©LAPSI.al

6 Comments

    1. PO PSE E KA PAS SI KURVE ZERIN KY GAZETARI ? VELIAJN E DIME CFARE KATRANOSESI QE ESHTE SE NA MBYTI ME BETON, POR KY PEDERI CA KA SE SIKUR NUK I KANE BERE GJE. mOS E KANE KAP FORT NGA BYTHET ??

  1. Peshkaqenit I kane prere bishtin dhe eshte ne ngrahmat e fundit. Nga by… do te te dale shpirti o erjon fiku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu