• |
ide | kryesore

VIDEO VIRALE/ “Kuksiani” që solli Rama nga Londra flet me dialektin e jugut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këtë të diel e gjithë propaganda qeveritare ishte angazhuar në uljen e një avioni të Air Albania në pistën e aeroportit të Kukësit. Edhe pse u tha se avioni do të vinte direkt nga Londra, ai ka bërë një ndalesë në Rinas dhe më pas pasagjerët janë dërguar në Kukës.


Në disa postime radhazi Rama mburrej se po sillte në atdhe kuksianët e Londrës, por gjatë bisedës me njërin prej tyre, ka rënë në sy dialekti i tij që nuk i ngjante fare atyre të Kukësit.


Madje Rama i flet gegnisht, por ai ia kthen toskërisht. Shihni pamjet. ©LAPSI.al

25 Comments

  1. I solli rama jugoret te pushtojn veriun.
   Po tani ca do bejn verioret? Do mbrojn tokat e tyre. Se keta jugoret jan te poshter.
   Vin e te zen tokat dhe thon mi ka len gjyshi.

   1. Është pikrisht ashtu siç e ka cilësuar komentuesi i parë “rëfimin” e Ramës në TV.
    “Për të vjellë”
    Çfarë dëgjuan shqiptarët mbrëmë nga “historia familjare e kryeministrit shqiptar” ?
    Mësuan se ai i ka ngjarë gjyshit të tij, i cili paratë që i kishte dhënë i ati për të studiuar jashtë, i bëri rrush e kumbulla .
    U kthye në Durrës pa bërë asnjë ditë shkollë e me një veturë lluksoze, që na sjell ndërmend historinë e Enverit e të Edverit, por edhe të deputetëve e kryetarëve të bashkive që përzgjodhi ai për të përfaqësuar PS e që ishin pasuruar me ppara droge në perëndim.
    Po ky gjysh, paska hyrë në histori se u bë shofer i mbretit Zog dhe pasi u martua me një katolike të bukur shkodrane, edhe kjo hyri në shërbim të shtëpisë mbretërore.
    Të tërheq vëmëndjen se Rama sajoi një istori tepër të pabesueshme se gjoja gjyshja e tij katolike, për tu martuar me gjyshin e tij ortodoks, i paska kërkuar “leje” papës së Romës e ky i qenka përgjigjur pozitivisht.
    Nga ky rëfim “i sinqertë”, na doli se veç dy emrave Edvin e Edi, kryeministri na qenka pagëzuar edhe me një emër të tretë katolik, Paulin.
    Mësuam nga ky “sinqeritet” se Edveri në fëmijëri e në rininë e herëshme , ngaqë ishte i indoktrinuar nga ideollogjia marksiste, i urrente religjionet fetare.
    Falë “sinqeritetit” të kryeministrit tonë dymetrosh, mësuam të thënë prejt tij, se ai është arrogant nga natyra dhe u martua vonë sepse e urrente martesën e i urrente fëmijtë.
    Kulmi i hipokrizisë e gënjeshtrës , është deklarimi për idhullin e tij Georg Soros, se ai na qenka “shpirt njeriu” që jo vetëm nuk ka përfituar asnje qindarkë nga vendet e varfëra si Shqipëria, por ka dhurruar qindra miliona euro.
    Sesi mund ti shohen miliardat që milioneri vetëm duke dhuruar para, këtë vetëm Edvin Rama mund të na e shpjegojë

 1. YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES KUR BABAI I TIJ KRISTAQI JA BERI EDHE VELLA EDIT DHE OLSIT ,GREG KRISTAQ RAMEN thotë:

  EDI RAMA E AKUZOJ BABAIN E TIJ KRISTAQ RAMEN SE JA PALLOJ GRUAN DHE POLLI GREGUN E NUK PO GENJEN PER CA DJEME NGA JUGU DHE VERIU

 2. He, se harrova.
  Kur te vini ju ne pushtet nxirrni nje ligj ku te gjithe jugoreve tu ndalohet e drejta te udhtojne me linjat qe te cojne ne aeroportin e Kuksit. Ju siguroj se do te keni edhe mbeshtetjen e Albin Kurvit.

  1. Ti qenke rrote k*rit o sufllaqexhi. Ceshtja shtrohet nese Rama solli kuksianet nga Londra apo genjeu sic e ka zakon, ti kapesh me vlonjete qe shkojne ne Kukes. Qe ta kuptosh o i rrotek*rizuar patronazhist, duhet ta shohim se kur do filloje te kete linja ajrore ne aeroportin e Kukesit. Atehere mund te thuhet se u be aeroport. Per momentin nuk ka aeroport, ka vetem nje piste dhe je godine dhe disa mashtrues qe shtihen per kuksiane duke folur labce.

  2. Nuk i ndalon njeri o idiot se veri jug gjithe shqiptare jemi por po tallim pal leshte me propaganden qe na behet per te tallur leshte me ne te gjithe. Nejse se ti nuk e kupton kete o patronazhist. Ti je i programuar per qen sulmi per te miren e Partise:)

 3. vertet, tamam per te vjelle. O njerez futini nje te qeshme kur ju brockollis, pastaj ne kutine votimit, e dini vete ju. Edver Hitler.

 4. Ore e di njeri sa kushton bileta, nese jan falas kush e paguan avionin e propagandes.

  Mire Beccheti po tani edhe militanteve falas transporti

  Qeveri hajdute, Kryeinister kryehajdut.

  Kriminale.

 5. Nje pietje per kulture: Ky Kari i gjate eshte fatorino qe mbledh leket e biletave ……. apo ai qe shet fara para nisjes se furgonit…..?.

 6. Ju te lapsit jeni rrotkarizuar komplet. Ai personi qe flet me standart te folmes tosk eshte nga Shishtaveci i Kukesit.Te gjithe ne zonene e gores flasin shqipen standarte me paster se Lumjanet e Kukesit. Eshte nje enklave qe flet rrjedheshem shqipen. Kukesjanet flasin standart gege, ndersa gora e flet standatin e paster te shqipes, pavarsisht se kan dhe gjuhen e nenes nje djalekt slavo-bullgar.

  1. O Hason pordha qe nuk je nga Shishtaveci. Ne Shishtavec nuk i thone “gjënë e mirë, e bëre, na solle”. Kjo eshte shume e bukur, por ne fakt eshte dialekt puro jugu.
   Ne Shishtavec a Hason Pordha i thone ne kete rast ” gjë e mire, e bane, na prune”. Nejse Hason, propaganda ngelet propagande dhe heret e vone i del boja, deshton. Kesaj te sotmes i doli boja brenda dites, nuk zgjati shume.

 7. Ne fakt kjo historia e gjyshit te ketij gerdalles qarkullonte ka here por qenka e vertet mo💩🤮me gjatesi i ngjet djalit te mbretit Zog por mendjen e ka sa qent qe vret Uriah Fiku🤮💩

 8. Hasan Pordha ai nuk po flet si nga Shistaveci.Shishtaveci nuk e perdor fjalen aman.Edhe theksin apo tonin e zerit e ka nga jugu.Me duket se ti nuk qenke nga kukesi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu