• |
ide | kryesore

Basha: Ka “zero” shanse që Rama të jetë pjesë e qeverisë sime pas 25 prillit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetar i opozitës, Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, i është përgjigjur negativisht ftesës së Ramës pë koalicion, duke deklaruar se Rama nuk do të jetë kurrë pjesë e qeverisë së tij.


“Si ka mundësi një njeri që e kaloi fushatën si satelit i kandidatit për kryeministrit, që sillet rreth e qark fushatës time… Pse u kujtua të bëjë ditët e fundit këtë ftesë? Rama e ka mësuar që në 25 prill do të humbë. Po mundohet të hapë një deriçkë për t’u bërë pjesë e qeverisë tonë. Në mënyrë të prerë, ai nuk do të jetë pjesë e aleancës tonë. 25 prilli, bëhet për një pyetje, edhe katër vjet si këto që shkuan, me të gjithë problemet e papunësisë, ekonomisë, shëndetësisë, bllokimin nga Europa, apo për ndryshimin? E kam parë dhe prekur entuziazmin, shpresën.


Është marifet i fundit. Në mënyrë absolute, ndryshim pa larguar Edi Ramën, nuk ka. Në mënyrë absolute pa Edi Ramën.. Zgjedhjet nuk bëhen për PD dhe PS, por për shqiptarët. Ne kemi ardhur pasi kemi vrojtuar nga afër dhimbjet e tyre, mundësitë reale të Shqipërisë. Zgjedhja që shqiptarët do të bëjnë nuk bëhet për mua, por për fëmijët e tyre. Ka zero shanse që Edi Rama të jetë pjesë e qeverisjes time. Aleanca për ndryshim do të fitojë”, – tha Basha.

10 Comments

  1. OPA RISHKERDHJERSAT E OREVE 22;55 E MBRAPA.Po si e harruat Temen e Gelbazes mo’.Bravo ju pordhologet e rishkerdhjerjes.Po e lexoni LAPSIN.Urime Bushati!!!!
    Patronazhistet e kane fajin se ju kane hyre thelle edhe n’familje.Dhe ne se keto nuk komentojne ne portalet kundra qeveri ne favor te Edvin-Edi-Paulin Shkerdhates,atehere patronazhisti i raporton tek partia e fuksave,dhe…iku vendi i punes!!!

  2. Ky sorrosian i PD duhet të largohet menjëherë nga posti i kryetarit. Nëse humb PD faji është tërësisht i tij dhe partia duhet të ristrukturohet patjetër nga lart poshtë për të qenë një parti opozitare. Sa të jetë ky në krye, Rivdekja e PS do bëj qejf. Peshku qelbet nga koka dhe koka janë ky dhe Berisha.

  3. O bashe, e di ca kish bere sala per ate plagosjen ne kavaj???? Shqiperia e djegme komplet, ps per nje muaj pushonte se ekzistumi, kurse ti rri ndan pushtetet pa i fitu akoma…….

  4. Së dyti ai flet për deklaratat e kreut të PD Lulzim Basha se ai ishte militant i PS. Jonuzi 40 vjeç, shprehet se në fakt ai ka qenë gjithë jetën militant i PD-së dhe se nuk i vjen mirë që Basha i ka hedhur poshtë gjithë ato sakrifica për PD-në. Ai zë me radhë të gjithë ish-kryetarët e ministra të PD me të cilët ka punuar ndër vite, derisa vjen në vitin 2017 ku ka mbajtur në lokalin e tij gjithw PD-nw. Por jo vetëm kaq. Jonuzi tregon se Lulzim Basha ka qenë në lokalin e tij i cili në 2017 ishte kthyer në një bazë të PD-së për 1 muaj me radhë, ku çunat problematikë bënin çfarë bënin, e rrinin më pas të sigurtë në lokalin e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu