• |
ide | kryesore

Greqi/ 1 607 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 78 viktima

Lajme, Planet, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar 1,607 raste të reja me koronavirus. prej tyre shtatë janë zbuluar në pikat kufitare të vendit.


Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 316.879, nga të cilët 51.3% burra.


Sipas të dhënave, në orët e fundit kanë humbur jetën si pasojë e virusit 78 persona, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 9,540 vdekje. 95.5% kishin sëmundje të tjera.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 847 (62.1% burra). Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu