• |
ide | kryesore

Lapsi dhe SPAK si gomë e krimeve të pushtetit

-Instant, 2, Arkiva, Ide

“Patronazhistet”, fatkeqesisht e kthyen daljen e te dhenave personale per publikun e thjeshte nga nje Megaskandal, ne nje Komedi. Dhe teksa Komedia vazhdon perdite zmadhohet e zmadhohet, e verteta mbetet aty Skandali eshte aty: jane me dhjetra shkelje qe prekin shume fusha qe nga siguria e zgjedhjeve e deri tek siguria kombetare, per te mos llogaritur shkeljet e te te drejtave te njeriut. Argumentimi i Presidentit sot ishte jo thjesht shterues, por frikesues dhe per ata qe vazhdojne ta shikojne si komedi kete qe ndodhi. Por, organet e Drejtesise dhe sidomos SPAK, ne vend te shtoje Lapsat per te germuar dhe per te t’iu rrefyer shqiptareve sa me shpejt te verteten, qe ne fakt, tashme dihet…(nuk pati frike ta konfirmoje dhe Kryeministri duke i bere thirrje “Patronazhisteve” te vazhdojne te bejne me eger detyren), po ben te kunderten: po kerkon te thyeje Lapsin qe na servisri kete te vertete tronditese dhe te perdore Gomen per te fshire krimet qe jane dukshem ne siperfaqe te pushtetit. Fatkeqesisht per Lirine dhe Demokracine e ketij vendi SPAK me kerkesat dhe kercenimet e sotme ndaj drejtuesve te LAPSIT po ben te kunderten e asaj qe duhet te beje: Po e trajton Kryeministrin dhe pushtetin si media qe ka dhene lajmin dhe LAPSIN si pushtet ekzekutiv qe ka kryer krimin.
Zeri yne duhet te jete me i forte se kurre, se me thyerjen e Lapsit do thyhen shume Lapsa e Stilolapsa e Stilografe te tjere. Nuk eshte vetem ne rrezik Media, po vete Shqiperia.
Nga Facebook i autorit Andi Bejtja6 Comments

 1. Edi-Edvin-Paulin Shkerdhrama asht versioni i ri i Hugo Chaves.
  Vagabond,Imoral,Mashtrues,Hajdut,Ironik,Fodull,Karaxhoz…..
  Ky asht monstra sigurims i website e-Albania 2021.
  PAULIN EDVIN EDI SHKERDHATA ZHDUKU!!!!!

 2. Shume qarte Andi Bejtja, Shqiperia ne udhekryq mes Edroganizimit dhe Europianizimit!
  Por ky Edrogani i Tiranes plus nga ai i Stambollit, ka edhe lakun e rende te krizes ekonomike ne qafe…

 3. Asgje e re, reforma u be qe te kapej nga Rama, dhe kjo eshte bema e fundit e kesaj “drejtesie te re” qe perdoret si arme nga regjimi

 4. Call Centeri’ i PD që quhet ndryshe si “byrektorja” me të rinjtë dhe të rejat që telefonojnë qytetarët gjatë fushatës zgjedhore, edhe pse keta te fundit nuk ia kane dhene kurre numrin Partise Demokratike.

  Në fakt, e vërteta është që këta janë pikërisht ata të rinj të cilët telefonojnë çdo shqiptar në telefon duke ju thënë që duhet të votojnë Lulzim Bashën dhe pyetja që shtrohet është se kush ua ka siguruar të rinjve numrat e telefonit të të gjithë qytetarëve shqiptar.

  Por kete Grida nuk e sqaron dot, ndaj inkurajon te rinjte qe te vazhdojne te bezdisin qytetaret me telefonata, pasi u kane vjedhur numrat e telefonit.O bejtje shkruaj per kete griden e skandalit seksual ne kuvend dhe per kete qe urdheron patronazhistet e pd të vazhdojne të bezdisin qytetaret

 5. Së dyti ai flet për deklaratat e kreut të PD Lulzim Basha se ai ishte militant i PS. Jonuzi 40 vjeç, shprehet se në fakt ai ka qenë gjithë jetën militant i PD-së dhe se nuk i vjen mirë që Basha i ka hedhur poshtë gjithë ato sakrifica për PD-në. Ai zë me radhë të gjithë ish-kryetarët e ministra të PD me të cilët ka punuar ndër vite, derisa vjen në vitin 2017 ku ka mbajtur në lokalin e tij gjithw PD-nw. Por jo vetëm kaq. Jonuzi tregon se Lulzim Basha ka qenë në lokalin e tij i cili në 2017 ishte kthyer në një bazë të PD-së për 1 muaj me radhë, ku çunat problematikë bënin çfarë bënin, e rrinin më pas të sigurtë në lokalin e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu