• |
ide | kryesore

LAJMI I FUNDIT/ Qëlloi me thikë 5 persona brenda xhamisë te Rruga e Kavajës (Foto e autorit)

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia jep detaje për ngjarjen e ndodhur brenda xhamisë te Rruga e Kavajës, në Tiranë. Uniformat blu theksojnë se një person është futur në ambientet e një kulti fetar (xhami) dhe ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas.


Policia ka neutralizuar dhe arrestuar autorin e ngjarjes, që është shtetasi Rudolf Nikolli 34 vjeç, nga Burreli.


“Rreth orës 14:30, në Rrugën e Kavajës, një shtetas është futur në ambientet e një kulti fetar (xhami) dhe në rrethana ende të paqarta ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas.

Falë reagimit profesional dhe të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur neutralizimi dhe prangosja e autorit të dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli 34 vjeç, nga Burreli, i cili po shoqërohet në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë iu kanë dhënë ndihmën e parë shtetasve të lënduar, të cilët janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes”, njofton policia.

7 Comments

  1. Shteti shqiptare duhet te kontrollone rrebsisht Hoxhallare se qfare ju mesone njerzeve ne Xhamite Shqiptare..Pse Kure njerzit frekuntone Xhamite behet te dhunshem terroristat dhe kalone ne depresjone?? Qfare ju mesone ne ato XHamie…

 1. Nga emri dhe mbiemri ngjan si katolik. Shpresojme mos jete krim urrejtjeje por jane gjera qe priten kur e prish balancen dhe i pergjunjesh Erdoganit.

  1. Shko mer pall cari pi shurren tende

   ” katoliket ” e Shqiperise ( perjashto klerin) si ata te Mirdites, Pukes, Lezhes , Dukagjinit etj jane llumi dhe kafshet e Shqiperise.

   Nuk kane lexu 1 faqe bibel dhe jetojne duke shit droge, vjedhin shtepi dhe kane ngel ende tek legjendat e Skenderbeut qe as nuk e njohin si personazh historik.

   Kete fisqirin duhet minimalja ta rrasin me burgim te perjetshem.

 2. Sulm terrorist i falangave sorosiane Rilindase me emrin patronazhist. Nuk eshte rastesi se pak dite kur dolen skandalet e patronazhisteve ku i cilesonin disa individ te besimit islam qe nuk votonin si terroriste dhe ja tani goditja qe ben Rilindja per te percare shqiptaret. Nuk eshte cudi qe i gjati ine ne te ardhmen te thote se feja eshte opium per popullin dhe ti mbylli te gjitha kishat dhe xhamiat.

  WELCOME TO NORTH KOREA OF EUROPE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu