• |
ide | kryesore

Lista e plotë e fituesve të “Academy of Country Music Awards 2021”

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi është publikuar lista e plotë e fituesve të “Academy of Country Music Awards 2021”.


Evenimenti muzikour u mbajt ditën e djeshme në vende të ndryshme si: Nashville, Grand Ole Opry House, Ryman Auditorium dhe Bluebird Cafe për shkak të pandemisë së coronavirusit.Javën e kaluar u shpallën dy fitues, Gabby Barrett dhe Jimmie Allen, të cilët fituan për ‘artistin më të mirë’ dhe artisten më të mirë femër’.Më poshtë keni listën e emrave fitues:


“Argëtuesi i vitit” – Luke Bryan“Artistja femër e vitit” – Maren Morris

“Artisti mashkull i vitit” – Thomas Rhett

“Dyshja më e mirë e vitit” – Dan+Shay

“Grupi i vitit” – Old Dominion

“Artistja e re femër e vitit” – Gabby Barrett

 “Artisti i ri mashkull i vitit” – Jimmie Allen

“Albumi i vitit” – “Starting Over” i Chris Stapleton

“Kënga solo e vitit” – “I Hope You’re Happy Noë” nga Carly Pearce dhe Lee Brice

“Kënga e vitit” – “The Bones” nga Maren Morris

“Videoja muzikore e vitit” – “Worldwide Beautiful” nga Kane Brown

“Ngjarja muzikore e vitit” – “I Hope You’re Happy Now” nga Carly Pearce dhe Lee Brice.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu