• |
ide | kryesore

Meta mbërrin në Kavajë: Të jetë gjaku i fundit për zgjedhje, Rama t’i thërrasë mendjes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta vizitoi mbrëmjen e sotme selinë e Partisë Demokratike në Kavajë ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 27-vjeçar. Presidenti i bëri thirrje kryeministrit Rama t’i thërrasë mendjes pasi Shqipëria është bërë gaz i botës.


“Kam një paralajmërim; të jetë gjaku i fundit për zgjedhje! Ti as Kushtetutë nuk njeh, por nuk njeh rregullat e shqiptarit. Ti ke çuar rrugaçët për të hyrë në shtëpinë e PD-së. I keni lëshuar banditët tërë natën. Iu ke mbushur mendjen se gjoja ke mandatin e tretë.


Prandaj thirri mendjes. Lëri qytetarët të votojnë të lirë dhe të qetë. Ti e dhunove marrëveshjen e 5 qershorit. Ke bërë qindra krime zgjedhore këto ditë. Je ti që i fute kriminelët në politikë. Nga njëra anë i ke hequr dhe nga ana tjetër, drejtojnë atje. I ftoj qytetarët të ruajnë qetësinë dhe shërim! Ardi Veliu lëri motivet e dobëta.

Është serioze çështja. Mos i lini ata që janë në kërkim të bredhin sepse do ketë veprime spektakolare që nuk u shkon mendja. Nuk preket më vota e asnjë shqiptari. Ka çuna problematikë? Po kur të bëhet gjithë populli problematik me Presidentin në krye? Mblidh mendjen Edi Rama se u bëmë gazi i botës” – tha Meta. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. O pall. Po i prish pune opozites. I more ne qaf, se del ti e tremb te pavendosurit.
  Budalla eshte berisha qe nuk e nxjerr koken. Apo i do me shume ti demokratet se ai.

 2. E shyqyr qe te kemi O Like, po ia ben punen me te letters Rames, vazhdo dil me teper dhe bej thirrje per lufte me 25,se keshtu do e dergosh per lesh jo vetem Lsi-ne komplet, po do marresh ne qafe dhe pd-ne.Ik e mbylly brenda kete jave se nuk do ta shoh kish surratin ty o karte e djegur.Sa me shume pacavure flet lart e poshte aq me e tensionuar behet situata.me kete gjuhe gangsteri qe flet ti o Like,Lsi vetem ndonje vote krimineli dhe vote me leke mund te marri.

 3. Edvedipaulin Shkerdhrames i ka ikur edhe ajo grimca e fundit e trunit.Ka mbete si peshku n’zalle.
  Ska ma vrime ku te futet.Dhe per pasoje ka leshu’ falangat e krimit ne veprim.
  Mashtrimet me sheshe,lule e bojra nuk i’a fshehin cehren(fytyren)e zeze si rrobat qe veshe, te gjakpiresit sigurims(fuks i thojme ktej nga Shkodra).Edhe ne fjalvjellje(lime),me kodet e seksit si 69,ose foto me gojore,nuk kane ma’ efekt,perkundrazi,ato i kthehen ne bumerang.
  ORA PO AFRON …..Per Edvin-Edi-Paulin Shkerdhramen…..!!!!
  Erresire paste n’boten e pertejme!!!

 4. Do rrini uret apo tju turr Meten me popllin.
  Meta ka bo gadi ene dy dekorata prej llamarine per pishtar te demokracise.
  Nje rruge do ti veme emrin e ketij palloshi te parkingut.

 5. Haha beni gati valixhet per burg…u me lot..po kush do ti fusi ne burg keta kapsi ngjela luluja kimi?! apo imeraj…na shķrit gazit…aq sa ķane hy 30 vjet aq kan per te hy keta. Cdo qeveri eshte dhun dhe hajduteri kudo ne bot.

 6. Së dyti ai flet për deklaratat e kreut të PD Lulzim Basha se ai ishte militant i PS. Jonuzi 40 vjeç, shprehet se në fakt ai ka qenë gjithë jetën militant i PD-së dhe se nuk i vjen mirë që Basha i ka hedhur poshtë gjithë ato sakrifica për PD-në. Ai zë me radhë të gjithë ish-kryetarët e ministra të PD me të cilët ka punuar ndër vite, derisa vjen në vitin 2017 ku ka mbajtur në lokalin e tij gjithw PD-nw. Por jo vetëm kaq. Jonuzi tregon se Lulzim Basha ka qenë në lokalin e tij i cili në 2017 ishte kthyer në një bazë të PD-së për 1 muaj me radhë, ku çunat problematikë bënin çfarë bënin, e rrinin më pas të sigurtë në lokalin e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu