• |
ide | kryesore

Parashikimi i Metës për zgjedhjet: Opozita merr mbi 90 mandate

-Instant, Lajme, Të fundit

Me tone të ashpra, Presidenti Ilir Meta tha se akti i publikimit të të dhënave personale të votuesve të Tiranës është i rëndë.


Sipas Kreut të Shtetit, çdo ditë dalin prova të reja tronditëse, duke shtuar se do të tronditet Evropa, kur ta marrë vesh. Më tej, Presidenti u shpreh me bindje se opozita do të marrë 90 mandate në zgjedhjet e 25 prillit.


“Unë do të vazhdoj punën time. Ua kam thënë të gjithëve, do t’i paralajmëroj. Mbi 90 mandate opozita. Unë ju dal borxhit të gjithëve. Ashtu tha dhe për tërmetin, kur ju kërkova të merrnin masa, ‘u çmend ky’, po kur ra tërmeti, tha mos i thoni Presidentit që ka viktima. Mirë që erdhën ato qentë e FSK dhe shpëtuan ato 20 të tjerë, që mund të kishin ikur nga kjo botë.

Mos më detyroni t’ua them, por opozita merr mbi 90 mandate. Mos u habisni po ju tha se po nuk votuat PS, se tani nuk thotë më Rilindje, nuk do dalë më dielli.
Thelbi i konferencës janë pyetjet, mund të kemi cdo 2-3 orë konferenca, çdo ditë vijnë fakte të reja tronditëse. Do të tronditet Evropa, kur ta marrë vesh këtë akt të rëndë, që ka ndodhur. Do keni gjëra konkrete. Ju e dini, unë nuk zhgënjej. Sovrani triumfon më 25 prill. Nuk bëhet beteja këtu as për Edin, as për Ilirin, as për askënd, këtu bëhet për shqiptarët”, tha Meta.

 

9 Comments

 1. PD parti leshi nuk ka by the vete dhe kerkon te mbeshtetje nga LSI qe kane thene njemije e nje te zeza si Saliu dhe Luli tani meri veshe keta lipijne ate qe beshtyne po do u ngelet i gjati ne goje pas 25 prillit PS 78 Deputete

 2. Jemi me ty Like. Jemi me kriminelet dhe hajdutet e ketij vendi. Po mos te ishit ju shqiperia do ishte me keq.
  Flm.. O kryehajdut qe egziston.

 3. Normale, vetem LSI merr 40 deputete.
  Te te kemi ty ne krye, dhe me shume shkojme.
  Se vetem Monika shkon 40, shto 100 ti behemi si Enveri. Eh te shplafte mortja ty, ne dore te kujt kemi rene.

 4. Për këdo që po habitet nga patronazhimi elektoral, ani pse, edhe në Shqipëri bëhet nga çdo subjekt elektoral apo nga çdo kandidat edhe për këshilla bashkiakë prej shumë vitesh, dikur me letër e laps dhe sot me smartphone, le të kërkojë nëpër fjalorë fjalën angleze “canvass”. Canvassing bëjnë edhe Democratic Party në ShBA dhe Labor Party në Britaninë e Madhe” – shkruan Ilir Beqaj ditën e sotme.Feste sot ne shpellen e pd nga shpellkaret e lulzime salih BBasha shqupi eshte shpella ne meson e tirones

 5. Meta mund te kete pasur gabime , ndoshta edhe faje ne te kaluaren, por sot per sot, per kete

  situate qe po kalon Shqiperia eshte kthyer ne nje hero, ne nje qender graviteti te qendreses dhe

  te patriotizmit. Urojme megjithe shpirt qe ceshtja e largimit te KM-se e regjimit te tij te diskretituar

  si regjim antishqiptar, te zgjidhet me vote, dhe Shqiperia te hyje paqesisht ne rrugen e normalizimit

  e te perparimit dhe qeverite qe do te vijne pasketaj ti vene gishtin kokes e te punojne per Shqiperine

  dhe jo vetem per vete sic po ben kjo qeveri cubash.

 6. hajde president hajde. pse je kaq varikars o Like floriri, paske qen hale fare. pse i thu vetes president kur nuk je. ashiqare je kryetar partie e po sillesh si i till. biles me keq akoma. ate qe ben gjiknuri ti e ben personalisht vet. hipokrit i qelbur. deri tani vetem njerez te lsi kan kap duke ble vota. ku e ke shpaten tua presesh doren o hale njeri o hajdut matrapaz e vrases i peshtirosur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu