• |
ide | kryesore

Vuçiç foli si mbështetës i Ramës/ Berisha: Ndërhyrje dëshpëruese për të mbrojtur argatin e tij në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së presidentit Serb Aleksandër Vuçiç i cili tha se pas Lulzim Bashës qëndronte Sali Berisha.


Lexo më tej: Vuçiç flet si Rama: Pas Bashës qëndron Berisha që kërkon Shqipërinë Etnike 


Presidenca reagon pas deklaratës së Vuçiç: Rama dihet se kukull e kujt është 

Berisha e konsideron këtë si një ndërhyrje dëshpëruese nga Vuçiç për të mbështetur kryeministrin aktual Edi Rama.

Ai shton se ndër të tjera Aleksandër Vuçiç ka angazhuar ekipe të fshehta me në krye Baton Haxhiun për të ndihmuar Edi Ramën në fushatën elektorale.

“Miq, qe ne fillim te fushates elektorale mediat informuan se presidenti i serbomadhise, ish goebelsi i Millosheviçit, Aleksander Vuçiç ka angazhuar fshehtas ne kundershtim me rregullat dhe ligjet nderkombetare mjete financiare, ekipe te tera manipuluese ne mediat sociale, Baton Stanishiqin, keshilltar dhe kompanine e tij te polleve dhe resurse te tjera ne mbeshtetje te argatit te tij ne Tirane, Edvin Kristaq Rames apo Zografit Bis”- shkruan ndër të tjera Berisha.

Reagimi: 

Nderhyrje deshperuese e serbomadhit Vuçiç per fatin e argatit te tij ne Tirane.

Per Edi Ramen kambanar po bien ne te kater anet.

Miq, qe ne fillim te fushates elektorale mediat informuan se presidenti i serbomadhise, ish goebelsi i Millosheviçit, Aleksander Vuçiç ka angazhuar fshehtas ne kundershtim me rregullat dhe ligjet nderkombetare mjete financiare, ekipe te tera manipuluese ne mediat sociale, Baton Stanishiqin, keshilltar dhe kompanine e tij te polleve dhe resurse te tjera ne mbeshtetje te argatit te tij ne Tirane, Edvin Kristaq Rames apo Zografit Bis.

Dy ditet e fundit, pasi e pa se argati i tij ne Tirane eshte humbes i pashprese, Vuçiç me kerkese te tij perseriti akuzat banale te ish shefave te tij Sheshel dhe Nikoliç te rrezikut te rikthimit ne pushtet te PD sepse sipas tij kjo parti Basha dhe Berisha qe qendron pas ketij te fundit jane per Shqiperine e Madhe.

Vuçiç gjithashtu flet per diference midis PD dhe PS prej dy pikesh nderkohe qe kjo diference eshte aktuailsht 4 pike ne favor te PD. Miq, prapa ketyre nderhyrjeve te pashembullta ne fushate elektorale te serbomadhit Vuçiç ne favor te argatit te tij ne Tirane qendrojne:

a- Fundi me 25 prill i vasalitetit te Tiranes ndaj Beogradit,

b- fundi i mbeshtetjes nga Tirana vasale e projektit luftnxites te Serbise se Madhe.

c-fundi i luftes se ftohte te qeverise shqiptare ndaj Prishtines zyrtare.

d- Ardhja ne pushtet e Lulzim Bashes pas asaj te Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit ne Kosove, pra e nje gjenerate te re politikanesh per kombin shqiptar, shenon nje epersi te madhe politike, diplomatike dhe imazhi ne rrafshin nderkombetar per te dy vendet krahasuar me udheheqjen arkaike qe ai perfaqeson ne Beograd dhe qe argati i tij perfaqesonte ne Tirane.

Se fundi, serbomadhi Vuçiç qe citon si papagall tezat e argatit te tij ne Tirane, duke thene se prapa Bashes qendron Berisha, ka nje problem te madh personal me Bashen. Ai i trembet shume kontributit direkt te Bashes si njohes i mire i dosjes se Millosheviçit ne Hage se mos Basha kryeminister mbeshtet nismen tashme publike te nisur nga disa politikane te njohur perendimore per ngritjen nga drejtesia nderkombetare te akuzes per krime lufte dhe genocid kunder Aleksander Vuçiç geobelsit te Millosheviçit.

Me kete rast, duke denuar me ashpersine me te madhe nderhyrjen flagrante te serbomadhit Vuçiç ne fushaten elektorale ne mbestetje te argatit te tij Zografi Bis dua ta garantoj ate se me 26 prill ai dhe argati i tij do te marrin pergjigjen e hidhur dhe te merituar nga shqiptaret. sb 

11 Comments

 1. Ne fakt Vucic i dha shkelmin e fundit Rames me kete deklarate. Ndonjehere armiku te behet pa dashje aleat. Ky cift aventurieresh me skemat e levizjes se kufinjve, gati tu-ne ndaj Erdoganit dhe urrejten e hapur per BE-ne po behet i rrezikshem per gjithe rajonin. Renia e njerit ne kete moment eshte clirim i madh sidomos kur behet fjale per Ramen qe eshte i pari nder kryeministrat shqiptare qe shkon kesaj rruge dhe per kete arsye trashegimia e tij eshte veshtire te ngjis. Po te keputej Vucic pasaardhesi i tij me siguri do bente te njejten gje sepse per Serbine kjo sjellje eshte pak a shume e natyrshme. E paimagjinueshme eshte qe gjeti mbeshtetje ne Shqiperi.

  1. E vertet eshte komplet ndryshe se pse Vuqiqi done shume se ne Shqiprie ashtu si ne Kosove te fitone njerze te pa afte dhe qe jane Kunder perendimi dhe si do Mose Kunder Amerikes se keshtu fitone Serbija ..Por une mendoj se Shqiptaret Jane shume te zgjume dhe nuk vjen ne kurrtha te tilla..

 2. Le te damkoset ,dhe te hidhet ne koshin e fekaleve te historise ky palo kryemut se kryeminister te perfaqesoje Shqiptaret nuk eshte kurre ,ky lloj kerme qe qelb dynjane duhet te zhduket fare nga fjalori dhe fjalet Shqipe ,eshte ne doren tone qe t’ja bejme me te lehtw rrugen per ne hale ne 25 prill.

 3. Pas Esat Toptanit , Rama eshte i dyti qe ka punuar me mish e shpirt per interesat e Serbise, dhe

  kunder Kosoves por edhe Shqiperise, qe deshi ta bente nje lloj republike vasale te Serbise me ane te

  minishengenit. Nese Esati per tradhetine u shperblye nga Avni Rustemi me plumb, me 25 prill

  cdo shqiptar do te jete nje Avni Rustem por jo me revole por me vote do ta vrasin politikisht

  ate qe e demaskoi dhe e dekonspiroi vete patronazhisti i tij ne Beograd. Rrofte Shqiperia, poshte

  tradhetaret. Nje vote per ndryshim, eshte nje vote per Shqiperine, per lirine, per demokracine.

  Per nje Shqiperi te te gjitheve, jo vetem te nje pale, pa te perjashtuar dhe te pspstronazhusr.

 4. Fisqirat e rilindjes si ky 13:29 nuk dine gje tjeter pervec te pergjojne e te vjedhin identitetin edhe kur eshte i rreme. Ik e futi 1 gojore Neritan Licajt meqe e ke kaq qejf o rilindas bytheshqym.

 5. Për këdo që po habitet nga patronazhimi elektoral, ani pse, edhe në Shqipëri bëhet nga çdo subjekt elektoral apo nga çdo kandidat edhe për këshilla bashkiakë prej shumë vitesh, dikur me letër e laps dhe sot me smartphone, le të kërkojë nëpër fjalorë fjalën angleze “canvass”. Canvassing bëjnë edhe Democratic Party në ShBA dhe Labor Party në Britaninë e Madhe” – shkruan Ilir Beqaj ditën e sotme.Shikoni sa mire u moren vesh salih karaxhic berisha qe realizoje planin shkatarrim tar serb per parish jem vjedhjen e prones publike me trashigimtarin e sllobidanit vucic,deri tani salihu ishte mbyllur ne dhomen e tij bunkier sapo vucic e permendi tjetri ju pergjigj menjehere,sapo të vij ne pushtet une do ju dergoj kaburant dhe armatim

 6. IDIOT VUCIDOLI ! Vucic doli hapur ne krah te PeDes Shko merrja ne goje Vucicit ti bashke me pederastet dhe kurvat e PeDes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu