• |
ide | kryesore

145 mijë vaksina nga BE/ Rama: Shqipëria ka marrë dozën e dytë më të madhe

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama reagoi pas vendimit të Bashkimit Europian për të sjellë në Shqipëri, në periudhën maj-gusht, 145 mijë vaksina kundër koronavirusit. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, kryeministri Rama shkruan se Shqipëria siguron dozën e dytë më të madhe nga kontrata e Bashkimit Europian me 6 vendet e rajonit për vaksinat Pfizer që BE do të shpërndajë në rajon.


“Shqipëria siguron dozën e dytë më të madhe nga kontrata e Bashkimit Europian me 6 vendet e rajonit për vaksinat Pfizer që BE do të shpërndajë në rajon. Plot 145 mijë vaksina nga 651 mijë gjithsej për Ballkanin Perëndimor, do t’i marrë Shqipëria, kështu që herë tjetër mos të nxitohen analistêt gjithologë dhe politikanët llogjellogë, kur gjykojnë qëndrimet e mia ndaj BE, në emër të popullit shqiptar.” shkruan Rama.


 

 

5 Comments

  1. Nuk t’i kane dhene ty ato vaksinat o legen mashtrues. Ia kane sjelle dhurate shqiptareve. Qepe nje here ate goje se vjen shume ere e keqe dhe na ben te vjellim.

  2. Kur te vij pd ne pushtet. Ata qe ben vaksinant e ramas, pd do ja nxjerri nga trupi i njerzve. Dhe do u bej vaksinat qe do siell pd.
    Por duhet te prisni ca vite se nuk eshte shpikur akoma teknollogjia e perthithjes se vaksines. Po edhe pd ateher pritet te fitoj, mbas disa dekadash. Per lulin mos u beni merak se ai do jet akoma edhe mbas 30 vitesh. Se do e fusin serisht ne ngrirje.

  3. Ky hapet bythsh per vaksinen me shume se ai turku qe e shpiku.
    O buzkuq me tanga, vaksinat ja sjellin (jo siellin) Shqiperise e shqiptareve jo Ramazanit. Vazhdo jepi nga ditet e tua Paulinit o bageti e bujqesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu