• |
ide | kryesore

Gazetari Artan Hoxha zbulon skandalin/ Artan Lame përdor legalizimet për fushatën e Rilindjes

-Instant, Arkiva, Kryesore

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka nxjerrë në dritë sot një tjetër skandal që komprometon rëndë procesin zgjedhor të 25 prillit. Në një material audio që gazetari ka publikuar në faqen e tij në facebook, shpaloset qartë se si administrata shtetërore po përdor procesin e legalizimeve në funksion të fushatës elektorale të Partisë Socialiste.


Sikur të mos mjaftonte skandali i “patronazhistëve”, ku tashmë ka dalë në dritë abuzimi i të dhënave personale të qytetarëve dhe përdorimi i njerëzve të administratës publike në fushatë dhe intimidimin e votuesve, në audion (e plotë më poshtë) që Hoxha ka nxjerrë, kreu i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, dëgjohet se si udhëzon punonjësit e tij të mbajnë peng rreth 100 mijë legalizime për të mos krijuar pakënaqësi që mund të dëmtojnë PS në zgjedhje. Ndonëse këto ndërtime nuk do të legalizohen, Lame porosit që kjo të mos u thuhet qytetarëve të interesuar pasi mund të kalojnë me kundërshtarët në zgjedhje.


Eshtë e habitshme që edhe një drejtues si Lame, që e paraqet veten si një funksionar që respekton shtetin dhe ligjin, ka përfunduar si një patronazhist i rëndomtë.

Nuk është çudi që edhe pas këtij skandali, SPAK të nisë hetimet jo për krimin e denoncuar por për të gjetur burimin e gazetarit. Denoncimi i Artan Hoxhës, është i qartë dhe prokuroria është përsëri përpara zgjedhjes për të vepruar si mbrojtëse e ligjit dhe interesit publik apo si vegël e Rilindjes.

Më poshtë materiali i plotë i publikuar nga Artan Hoxha:

1 h 
Sa me shume afrohet 25 prilli, aq me e eger dhe e paskrupullt behet fushata zgjedhore…
Me nje fjale, nga shitja e sapunit për djath, kemi evoluar në shitjen e sapunit për kaçkavall, po nga ai francezi ama.
Ndersa humbim kohe me “patronazhistet” e partise, “patronazhistet” e vertete të qeverise, po bejne kerdine…
Me poshte keni nje rregjistrim audio, sesi nje nga agjensite me te rendesishme qeveritare, Agjensia Shteterore e Kadastres, instruktohet qartesisht sesi duhet ti manipuloje, mashtroje, apo mbaje me shprese të kote, pronaret e afro 100 mije ndertimeve pa leje, të cilet kane aplikuar për legalizim.
Direktiva eshte e qarte, “nese u themi qe nuk legalizohen shtepite tuaja, i kemi hedhur direkt mish për top per kundershtarin”…
Prandaj duhet ti mbajme varur…
Me nje llogari te thjeshte, 100 mije ndertime pa leje, jane minimalisht dy vota per shtepi, ose 200 mije vota në kuti, gati me shume se 20 mandate në parlamentin e ardhshem.
Prandaj popull qendroni vigjilent deri të dielen…

49 Comments

  1. Ne çofte se keta njerze e kane ber plane per te shembure shtepite tona ate her me mire te fitoje ilir Meta dhe Sali Berisha se pse une kame 20 vite bashke me vllezer çe derrdhim gjake e djerse ne kurbet per te ndertuare nje shtepi ky do ishte shkatrrimi prufndimtare per ne

  2. I paemer qe te shof pseudonimi o Patronzhiste idiot, ju erdhi fundi, ne burg ose ne arrati do perfundoni me ate qe I keni beri dhe beni ketij populli.

   Komunista te ndyre, vdekshit tre breza.

   1. SHPËRNDAJE!

    Duan të prishin 100 mijë shtëpi pas zgjedhjeve!

    Për të gjithë ata që nuk kanë marrë akoma lejen e legalizimit apo çertifikatën e pronësisë do të prishen.

    40 mijë vetëm në Tiranë! Qyteti do të kthehet në një Astir të madh!

    40 mijë shtëpi vetëm në Tiranë dhe 60 mijë të tjera në të gjithë Shqipërinë që prishen me fadroma dhe me polici!

    Dmth luftë civile! Ky është tërmeti i vërtetë, 4 herë më i madh se tërmeti i 26 nëntorit.

    100 mijë familje qiraxhinjsh për pallatet e Erion Velisë!

    400 – 500 mijë të pastrehë me një të rënë të lapsit.

    Çfarë do të bëjnë këta?

    Do të ikin nga Shqipëria një herë e përgjithmonë!

    Edi Rama bashkë me Erion Veliajn do ta mbushin Shqipërinë me bangladeshas me 200 dollarë në muaj.

    Këtë nuk duhet ta lejojmë! Është e kobshme, është lebetitëse vetëm ta imagjinosh!

    Ti që voton për Edi Ramën sot, je bashkëfajtor për çdo të keqe që mund t’i ndodhë shtëpisë sime të palegalizuar nesër.

    1. Bangladeshasit do vijne per 7 dite. Prisni edhe 7 dite. Nuk keni pare asgje akoma.
     Kaloi ligji. Ligji ka kaluar.
     Do mbushet Shqiperia me Bangladeshas, dhe shqiptaret do marrin perseri rruget e mergimit. Kjo eshte vendosur.
     Te na rroje Partia.

  3. Si na doli sekreti keshtu? Sikur e beme pastrimin me themel.
   Me duket se paskemi akoma njrez te ndershem brenda nesh.

  1. Ipaloqja nuk rresht se lehuri!Do te arrestojne spakun, skakën dhe doçin , dhe te gjithe tufen e qeneve hajdute ! Mos kini merak ju te shkerdhyerit e bandes hajdute, pa atdhe!

 1. Po Lame ku ne pidh te se emes do te shkoje, le ta provoje tu prishe banesat. Pa shkuar gjaku

  deri ne gju te kalit nuk ka Lame shkerdhate qe i pprish. Shumica e atyre njerzve pranojne me mire vdekjen

  se sa tu prishesh shtepine, por jo te vdesin pa e paguar veten.

  1. Shih se doli lista e patronazhisteve te spiunave e bijve te spiunave, atyre te kurvit blu sax.
   Hani gjize me byrek tani…

   1. Sado i zi te jete kurvi blusax, nuk i afrohet kurre kurvit mavi. Kurvi mavi eshte nga ata qe te vrasin naten dhe diten te qajne me ligje. Kurvi mavi eshte e jema e gjithe kopilave dhe plehrave shqiptare te cilet duhen djegur ne inceneratoret qe vete kane ngritur. 25 prilli erdhi dhe kurvit mavi po i vjen fundi i merituar. Edhe 4 dite kane mbetur…

 2. BURGU PER KETA ESHTE SUKSES DHE ARRITJA ME E PAKET DHE ME E DOMOSDOSHMJA QE NESER TEMOS NA TRAJTOJNE PERSERI SI DELE . BURG KURVAVE QE BURGOSEN DHE DHUNUAN FUKARENJTE PER 20.000 LEKE TE VJETRA . BURG BURG BURG , ATY TA SHIHNI SE ÇDO TE THOTE TE TALLESH DHE ABUZOSH ME FUKARAIN

 3. Tani ka ngelur qe te hypim ne kullen me te larte qe po nderton rilindja neper Tirane dhe te therrasim

  me sa ze te kemi : A ka SPAK ketej more hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.

 4. Shume gjera po i dalin Rames keto kohet e fundit. E shiten te gjithe se e pane se cfare malli i pavlere eshte. Patronazhiste kini kujdes. Emrat tuaj jane perhapur tashme. Te gjithe ju njohin. Mbathjani sa jeni ne kohe se ju mori lumi. Njerezit jane te irrituar dhe mund t’ju lincojne. Ikni sa pa ardhur 25 prilli se me 26 sekti i rilindjes ka marre fund. Mos u mbytni bashke me anijen e rilindjes qe po mbytet. Mos lejoni qe Rama t’ju marre me vete ne fund te detit. Ikni, mbathjani, zhdukuni nga ky vend o funderrina.

 5. Shikojani surratin ketij kurve qe e ka si e te vdekurit ,cfar prini nga nje njeri i tredhur dhe pa gjak ,nje njeri i sterilizuar nga poshte dhe nga larte ,qenef dhe bir qenefi.

  1. Ja kam marre doren, në SPAK jam bere si Brahushi, 🤣🤣🤣
   Si urdheron shoku shef, Brahushi e di vet proceduren🤣🤣

 6. Perveçse u tallen tete vjet me ne , perveçse na vodhen e na dhunuan e burgosen si dhe sa deshen , perveçse hyne deri ne detaje ne personin dhe familjet e gjithkujt , perveçse na ndoqen e perndoqen tani duan edhe te na poshterojne me menyrat me meskine . O i gjati ine , kjo ishte rilindja jote ? Rilindje mbi kufoma , mbi genjeshtra ,mashtrime dhe perdhosje ? Rilindje duke e trajtuar popullit tend me keqe sesa ne kohen e skllaverise ? Rilindje duke na survejuar , gjobitur e burgosur per nje kandil drite ? Rilindje , duke na mohuar gjithçka njerezore? Rilindje , duke na perçmuar dhe poshteruar ? Turp te kesh ti dhe pseudorilindja jote e ndyre!!! Mos ardht kurre nje kohe e dyte si e jotja . Une te kam lene te Madhin Zot , haka e popullit te ndjekt kudo . Ferri per ty eshte parajse , ti meriton shume e shume e shume me keqe sesa ferri . Per aq keq qe i bere ketij populli dhe ketij vendi ti meriaton aq shume vuajtje e mallkime sa edhe nje mendje perverse nuk do ta imagjinonte dot .
  Largimi yt o i gjati ine eshte domosdoshmeri imediate por kurrsesi zgjidhja .

 7. Ketu eshte problemi me “drejtesine e re”, PD nuk eshte e virgjer per kete lloj metode, te pakten jo me shume se PS, POR kete e ndan ligji, dhe ligji thote kush kapet shkon ne burg, pa rendesi se kush apo me cilin krah eshte! Por SPAK mesa duket akoma nuk e ka nxjerre friken nga pushteti, dhe faj s kane se gjithe ai veting te hidhte ne kosh nje jete ne shkolle e pune (shume militante nuk i vleresojne keto…), mgjt bravo nje gazetari tjeter per faktin e thjeshte qe beri punen e tij. Urojme te jete e afert dita kur te themi bravo ndonje prokurori apo gjykatesi (SPAK apo shume)!

  Respekte per Artanin ….! se per cilin nga Artanet do e marrim vesh ne 26 Prill.

 8. O njerez nuk keni keni pare gje akoma.
  KGB-ja e rishkerdhjerjes ju ka n’GRIKE TE TOPIT…Shume ridhjersa jane te armatosur.Dhe si kontigjent kriminal me rekorde,keto dite jane ne sulm te hapur kunder kundershtareve politike.
  Mos i neglizhoni,ruhuni nga ato!Ato jane skuadrat e zjarrit te Edvin-Edi-Paulin shkerdhrames.
  Keto dite jane vendimtare dhe MONSTRA EDVEDIPAULIN asht n’grahmat e fundit.Ruajuni nga BISHA e plagosur.Ai nuk ka meshire.Nuk pyet se ke ka perpara,i merr mbare.
  Vagabondit imolar Edvin-Edi-Paulin shkerdhrama i ka ardhe veja me dale dhe nuk din ku me e ba’.
  Shakate e kripura te tij qe denigrojne dhe ofendojne grate,me 69 dhe me pamje-gojore,tregojne se ai ka 0(zero) argumente me mbrojte periudhen e “ndriur” te qenverisjes se tij te deshtuar n’menyre spektakolare!!!
  Dhe fajin……..si gjithmone Saliu!!??
  Hahahahah ……

 9. A ju kujtohet ne 2013 kur thonte se “Ndertimet pa leje do legalizohen brenda mandatit te pare. Edhe Enveri po te ngrihet nga varri nuk i prish dot ato”? Ja pra. Ju genjeu ne 2013, ju genjeu ne 2017, tani po mundohet t’ju genjeje perseri ne 2021. Besojeni po deshet. Ky do ju nxjerre lakuriq si veten ne plazhet e Frances. Besojeni dhe votojeni. Askush nuk jua ka fajin. Nxirrini femijet ne rruge te madhe duke i besuar mashtruesit Rama. E keni vete ne dore o shqiptare, me 25 prill, ose thejani qafen ketij, ose familjeve tuaja.

 10. Nese nuk kapitullon me 25 Prill ?……………..Me dhimbje por do te kete nje 9 Maj. Keto jane ligjet e historise.

  Asaj nuk i ka shpetuar as Musolini e Hitleri e jo nje pamperist si Rama.

  1. Hahaha, ironi apo e ke seriozisht?
   Lamja eshte nje hajdut ordiner i cili ka 10-tra vite qe vjedh shtetin, kete e dime te gjithe ato qe meren me koleksionin e gjerave te vjetra ne Shqiperi.

 11. KY DUHET TE IKI VETE . ME VOTE PA VOTE , DHUNA ESHTE MJETI ME I MIRE PER RI DHENE FUND NJE PERBINDESHI SI PALLOSHI DHE RILINDJA E KURVAVE . REVOLUCIONI ESHTE E VETMJA RRUGE O POPULL , NDRYSHE PRANGAT DO KESH GJITHMONE .

 12. Edi i ka te sigurta mbi 83 mandate dhe megjithate vazhdon te talli bolet me analistet qe lpijn bythen e saliut.Respekt per Edin.

  1. Ti ke respekt per Edin mer cun , po ske respekt pik respekti per veten njehre. Marrte nga ditet e tua Paulini o sufllaqe.

  2. Sa? 83 vite burg? Jo ore ti i ores 16:04 nuk mjaftojne 83 vite burg per Edin. Duhen nja 5 burgime te perjetshme pa mundesi lirimi dhe konfiskim i te gjithe pasurise qe i ka vjedhur shqiptareve. Edhe te vetet e kane kuptuar se ka marre fund. Gjynaf Zaho se do rritet fukara njelloj si femijet e atyre qe shkaterroi kryerilindasi, por c’ti besh. Per hater te Zahos nuk mund te falesh nje kriminel. Ti i ores 16:04 mos u merzit. Nuk ha me shume se 5 vite. Do ju sherbesh te burgosurve si dashnore dhe do e kalosh lehte.

 13. Per ata qe qe akoma nuk e dine se ku bejne pjese, tek njerezit apo tek bagetite. Cfare doni me teper?! 😀

  Sa skandale u bene?! Mund te mi numeroje njeri?

 14. Njeri i ligjit Lamja??Po ku ka rilindas që të respektojë ligjin!!! Një turi kanë.Si ata dikur dhe këta tani.Femije e nipër komunistash janë.Kane njohur e zbatuar ligje të drejta ndonjëherë??? Vetëm kanë bërë e zbatuar ligjet e diktaturës të proletariatit e kundër shqiptarëve.

 15. Na u çorre e na u ngjire sa pa mare pushtet. Premtove fundin e legalizimeve qe ne mandatin e pare . premtove se çdo objekt pa perjashtim do legalizohej dhe ça na dhe ne fund? Na vodhe , na mashtrove dhe tani done edhe voten o i pafytyre . Nuk ke faj ti joooo , faj kemi te gjithe ne si popull qe ju durojme akoma ju politikaneve kriminelohajdute .

 16. E kapet se cfare the lamja, eshte i 2017 pas zgjedhjeve ahahaha. Kta jane te papare genjejne si kalamaj 5 vjec…po aq duhet ta kesh trurin qe te votosh apo tu shesesh voten kesaj bande te cmendur hajdutesh.

  Ps
  Emri i komentit esht i patronazhistit tim.
  E pershendes 🖕

 17. Na i humbe zgjedhjet o ka_r Lame. Kush nga keta do te na jap voten. Me nje audio humbe 160 mije familje me nga 2 votues.

 18. Me thoni se qar skandali kan pranuar keta byth grisurit Roze🤮🤥🤣🤥, keta nuk pranojn se dhe grat e veta nuk i kan shkerdhyer vetem kolltukun aty esht problemi.😂🤔

 19. U HARRUA . SOT ASNJE NUK FLET PER BEMAT E LAMES . POPULL DEBIL, OPOZITE IDIOTE.
  DHE NE KERKOJME DREJTESI NGA KETA KURVA SI MAJTAS ASHTU EDHE DJATHTAS .
  REVOLUCION
  REVOLUCION
  REVOLUCION
  REVOLUCION
  NDRYSHE KETA DO NA ÇNDEROJEN EM GJITH MEND

 20. HAJDE SKANDAL, HAJDE. KY PRA ESHTE EDI RAMA, KUR FLET KESHTU QENI I QEVERISE. MENJEHERE QEVERIA DUHET TE KISHTE RENE NESE PRETENDOHET SE KA LIGJ DHE SHTET NE SHQIPERI. MANIPUILIM E MASHTRIM , INJORIM E TALLJE KOMBETARE SI KJO NUK ESHTE DEGJUAR NDONJEHERE

 21. Pas 8 vitesh qeverisje te rilindjes perseri legalizimet jane ne kete pike?!
  Dhe kete rilindja e ben me qellim per t’i neperkembur njerezit te votojne per rilindjen. Ky Lamja i legalimeve ka shumicen e semundjeve te shefit te tij; kryesisht si i semure mendor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu