• |
ide | kryesore

‘Krimet zgjedhore’, SPAK verifikon 20 kallëzime të depozituara nga partitë dhe Presidenca

-Instant, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme po verifikon rreth 20 kallëzime për krime zgjedhore. Burime nga Prokuroria e Posaçme bëjnë të ditur se kallëzimet janë depozituar nga subjektet politike por edhe Presidenca.


Sipas informacioneve mësohet se institicioni i akuzës ka regjistruar procedim penal për disa nga këto kallëzime dhe pritet të nisë hetime për krim zgjedhor. Në ditët në vijim pritet që Prokuroria e Posaçme te dalë me një njoftim zyrtar lidhur me çështjet që ka regjistruar dhe do hetojë.


1 Comment

  1. Do ti verifikoje sic verifikoi dosjet famekeqe 184 dhe 339. Kush e pret degen qe eshte hipur mbi te ?

    A mundet SPAK te ndjek nenen parti qe nje per nje i ka kaluar ne siten e saje si te devotshem per partine

    dhe pervec kesaj u ka caktuar edhe patronazhiste per te qene te sigurte . Kajde spak hajede.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu