• |
ide | kryesore

Pesë herë në psikiatri, autori i sulmit në xhaminë ‘Dine Hoxhe’ kishte probleme mendore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje të reja zbulohen për autorin e sulmit të xhamisë ‘’Dine Hoxha’’ tek Rruga e Kavajës në Tiranë.


Mësohet se Rudolf Nikollaj në 6 muajt e fundit, ai ishte shtruar 5 herë në psikiatri teksa ka pasur konflikte të mëparshme me besimtarët muslimanë të po së njëjtës xhami ku kreu plagosjen e 5-fishtë.


Ai ka deklaruar se frekuentuesit e xhamisë e përgjonin, gjurmonin dhe nuk e linin rehat prandaj ai iu kundërpërgjigj me sulm me thikë.

Më parë ai ka kryer incidente deri në konflikte fizike me besimtarët. Jo vetëm, ai është me precedent penale për dhunë në familje, teksa 1 muaj më parë goditi me thikë 32-vjeçarin me aftësi ndryshe tek terminali i autobusëve të veriut.

6 Comments

  1. Une i bene thirrje shteti Shqiptare qe ti kontrollone te gjitha keto xhami dhe Hoxhallare Ku do ne trojet shqiptare si Kosove dhe Macedonia se çfare ju m3so thotë:

    Normalishte se do Kesh proplem mendore dhe do besh i dhunshem dhe terroriste po shkove ne keto xhami dhe kure merr predikime nga disa Hoxhallare dhe te mesohen te lutesh Arbishte dhe Pastaj thua se Shqiprija nuk eshte atdheu ime por Sirija o njerze rrini larg nga keto xhami dhe Hoxhallare se nje te bukure do kryni akte te dhunshem dhe terroriste se pse do ju mbushin me urretje

  2. Une i bëj thirrje shteti Shqiptare që ti kontrollone te gjitha keto xhami dhe Hoxhallare Ku do ne trojet shqiptare Kosove Macedonia e Shqiprije se çfare ju mësone dhe ju prdikone njerzeve keta Hoxhallare thotë:

    Normalishte se do Kesh proplem mendore dhe do besh i dhunshem dhe terroriste po shkove ne keto xhami dhe kure merr predikime nga disa Hoxhallare dhe te mesone te lutesh Arbishte dhe Pastaj thua se Shqiprija nuk eshte atdheu ime por Sirija o njerze rrini larg nga keto xhami dhe Hoxhallare se nje te bukure do kryni akte te dhunshem dhe terroriste se pse do jave mbushin koken me urretje dhe dhune dhe pastaj do prufundoni si ky fate keçi ketu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu