• |
ide | kryesore

Presidenti Meta viziton të plagosurin në Kavajë: Prokuroria të zbardhë këtë krim zgjedhor

-Instant, Lajme, Të fundit

Pasi shkoi në zyrën e Partisë Demokratike në Kavajë, pas ngjarjes së rëndë ku u përdorën dhe armët, presidenti Ilir Meta vizitoi rreth mesnatës të plagosurin Bledar Okshtuni në ambientet e spitalit. Kreu i Shtetit i bëri thirrje policisë dhe prokurorisë që ky krim zgjedhor të hetohet me shpejtësi dhe autorët të vendosen përpara drejtësisë.


“Nuk mund të mos vizitoja në spitalin e Durrësit aktivistin e Partisë Demokratike, z.Bledar Okshtuni, të plagosur me armë zjarri brenda në zyrën elektorale në Kavajë. I urova shërim sa më të shpejtë, si dhe i shpreha nënës dhe familjarëve të tij të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen time. I falënderova mjekët e Durrësit për profesionalizmin, përkushtimin dhe humanizmin e dëshmuar, që Bledari të ketë tashmë një gjendje të stabilizuar, jashtë rrezikut për jetën.


U bëj thirrje Prokurorisë dhe Policisë, që ky krim i shëmtuar zgjedhor të hetohet me shpejtësi, si dhe autorët e urdhëruesit e këtij atentati të arrestohen pa vonesë dhe të dalin para drejtësisë.”, shkruan Meta.

7 Comments

 1. Pirdhni pirdhni.
  Rrugecerit e PD, vriten me njoni tjetrin.
  Fryhen si gjela dhe pastaj , bamm.
  Se sic thojne shkodrant, ec Grida, pushka t,vret e k.ri t,qin…

 2. AHAHA

  ‘ KETE KRIM ZGJEDHOR ”’ , ahah..
  Po ti e paske zbardhur tashme kete KRIMIN ZGJEDHOR .
  Cfare i mbetet prokurorise te bej. Ti e ke bere punen e prokurorit, tani pritet te japesh vendimin gjyqsor .

 3. Së dyti ai flet për deklaratat e kreut të PD Lulzim Basha se ai ishte militant i PS. Jonuzi 40 vjeç, shprehet se në fakt ai ka qenë gjithë jetën militant i PD-së dhe se nuk i vjen mirë që Basha i ka hedhur poshtë gjithë ato sakrifica për PD-në. Ai zë me radhë të gjithë ish-kryetarët e ministra të PD me të cilët ka punuar ndër vite, derisa vjen në vitin 2017 ku ka mbajtur në lokalin e tij gjithw PD-nw. Por jo vetëm kaq. Jonuzi tregon se Lulzim Basha ka qenë në lokalin e tij i cili në 2017 ishte kthyer në një bazë të PD-së për 1 muaj me radhë, ku çunat problematikë bënin çfarë bënin, e rrinin më pas të sigurtë në lokalin e tij

 4. sa i ndyr e i poshter paske qen o Like Floriri. pse e quan krim elektoral kur gjith shqiptaret tashme e din qe nuk eshte i till? o cop muti njeri, te gjith e moren vesh se sherri ishte ndermjet njerezve te PD, dhe autori e pranoi qe eshte i PD, ca ha mut kot o njeri i ndyr qe po ben cdo gje per te destabilizuar vendin dhe te shpetosh gjen e vjedhur e ti shpetosh drejtesis. marsh ate qe meriton o hajdut matrapaz i qelbur e i ndyr.

 5. fotoja me njerez te punesuar ne shtet e ben automatikisht me PS autorin. Mos u perpiqni te na e hidhni. nese ka pas teser PD je ne xhep e ka pas per diversion. mendoj seriozisht qe keta njerez te pyeten me seanca hipnoze ose te betohen me rob shpie ke kane per zemer PD apo PS, vetem keshtu zbardhet e verteta.

  1. ja dhe kospiracionisti. ju edhe kur keni ujkun perpara kerkoni gjurmet. ca me bo me njerez si ju, te pashpres per te pranuar te verteta te dimbshme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu