• |
ide | kryesore

Rama mbron patronazhistët, me të njëjtën alibi si Elvis Roshin (video)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama është vënë në pozicionin e zakonshëm të atij që bën alibinë e krimit. Ai ndodhej sot pasdite në stadiumin e Elbasanit, ku u shfaq me kartën e vet të identitetit në dorë me shpresën që të shndërrojë në qesharak problemin e patronazhistëve përgjues të PS. Rama ndau të dhënat personale, ndërsa u shpreh: “E kujt i duhet ky numri, e ç’a do bëni me këtë numër?!Rama gjithashtu theksoi se të dhënat e marra nga karta e identitetit, krahasohen lehtësisht me marrjen e targës së makinës.


“Dua të lexoj numrin tim të kartës së identitetit për të gjithë ata që ju fusin në konfuzion. Rama; Edi; Kombësia shqipare; lindur në Tiranë; 04/07/1964 dhe numri i kartës time është G40704039G”.


Por të njëjtën lojë ka bërë Rama për një kohë të gjatë para se të detyrohej për të firmosur shkarkimin e kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi (video poshte).

 
 Por, para se të nënshkruante largimin e Roshit ai e kishte mbrojtur atë. Rama tallej me ligjin e dekriminalizimit, i cili bëri “kurban” kryebashkiakun e Kavajës. Në videon lart shihet Rama gjatë një takimi në Kavajë ku bën batuta me Elvis Roshin.

“Kisha dëshirë të vinte këtu krimineli që drejton Kavajën. Kemi kalu një ligj për dekriminalizimin. Sipas atij ligji nuk shpëton askush që ka bërë dicka. Mezi po pres zbatimin e ligjit, që t’i çoni letër Lulit dhe t’i thonë: “Po ky si shpëtoi mo”, shprehej Rama.

Lapsi.al

11 Comments

 1. Pra shoku Enver ua beri 8 me di armiqve te Partise dhe te Popullit!
  Rrofsh sa malet o bastard antishqiptar!

 2. Po pse i jepni rendesi dhe hapsire nje krimineli tashme te dokumentuar. Sa me shume e trazoni mutin aq me shume kuterbon!

 3. O Ramziu,

  ke te drejte se patronazhistet jane vetem kamikaze vullnetare. Problemi nuk eshte tek patronazhistet, por eshte tek ty dhe lali fiku. Ju duhet te ishit ne prokurori sot dhe te shpjegoni se ku i gjetet ato numrat e identitetit dhe jo na tregon perralla se kujt i duhen ato numra.
  Kujt i duhen ato numra nuk e vendos ti mor pallosh por e vendos ligji qe ato te dhena jane konfidenciale.
  Ptu rrace e poshter, felliqesire

 4. Ky eshte komplet rrotkari por ketij i lumte trapi per aq kohe sa ska SPAK dhe qytetare qe te protestojne para SPAKUT per kete skandal.

  Ore, a e kuptojne keta rendesine e NID mer jua qifte derri robt. Po ku ka njeri ne bote qe e thote numrin e punes apo NID si ky gomari qe e pellet ate apo me keq akoma tja aksesojne persona te pautorizuar?

  Uroj qe populli shqiptar tja shkerdhejne robt me qetesi me vote ketij psikopati meqe ndjenje revolte skemi.

 5. Lexoje tek 41 bisi ne SHkoder kur te beje prezencen gardiani o i gjati ine .
  A e dine o mjeran antishqiptar sesa plehra si ty qe kane bere hije mbi toke jane hedhur ne koshin e plehrave ?

 6. Mjafton të kontrollojmë se ç’është ”Schëabach” për të kuptuar se bëhet fjalë për një qytet me 40 mijë banorë, praktikisht një fshat ku Rezarta Reiman është një këshilltare e thjeshtë komunale. Të gjithë mediat e opozitës e kanë prezantuar megjithatë si “politikania gjermane”, si të ishte Angela Merkel.

  Por pjesa më interesante është në identitetin e vërtetë të kësaj “politikaneje gjermane”, që në të vërtetë është Rezarta Meço, motra e Sonila Meços, gazetare militante e PD-së, dëshmitare e akuzës kundër shtetit shqiptar në arbitrazhin e Francesco Becchettit.

  Tani i takon motres së saj Rezarta Meço të hyje në skenë, duke u fshehur jo pas një italiani, por si “politikane gjermane” për të ofruar një shërbim të ri për Sali Berishën, Ilir Metën, etj. etj.

 7. Atyre te shiturve intelekto qepaze i mungon i mugueshmi i madh i qenqeverise se hajdutit, Ismael Kadirov! Ne tete vjet nuk e tha nje fjale kunder megahajdutit, e as kur ky desh te ndante Kosoven me vupiçin dhe me te burgosurin taçi , Ky pra Kadereja qe na u mburr kur NATO bombardioi Serbine se kish qene ky qe i kish sugjeruar kosovareve ne Rambuje te pranonin bombardimin e serbse nga aleanca, Tete vejet i paguar nga hajduti per te qepur gojen, ne kembin te parave dhe te vendit te punes per vajzen e tije! Nuk ka folur deri tani siç kane bere,( me qeverine Berisha fliste hera heres kunder), ndreniçkat e etj etj, por siç duket doçi po ndjek strtegjine e dites se fundit kur te nxjerre Kadirovin ne te gjitha kanalet televizive , ti beje thirrje shqiptareve te votojne doçin …… diktauren dhe rrenimin perfundimtar…..ky flamur i rreckosur i demokracise, ky i panginjur, qe nese e ben, e ben per para ! Tung

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu