• |
ide | kryesore

Avokate amerikane për të monitoruar procesin e Shullazit, çështja mund të shkojë në Strasburg

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetër seancë është mbajtur sot në GJKKO për Emiliano Shullazin dhe 4 të akuzuarit e tjerë si pjesë e bandës së tij.


Gjyqi ka prej 2 vitesh në ngërç, teksa një avokate amerikane do të monitirojë procesin duke grumbulluar gjithë shkeljet që janë bërë në Gjykatën e Shkalls së Parë dhe Gjykatën e Apelit të Posaçëm. Paralajmërohet se pas monitorimit, çështja mund të shkojë në Gjykatën Europiane për të Drejtat e Njeriut me seli në Strasburg.


Po ashtu edhe avokati Vladimir Meçe ka deklaruar se janë kryer një sërë shkeljesh.

1 Comment

  1. edhe Elchapo, neser dhe Tahiri dhe Saliu,Doshi, Ruci mund tu duket jelek shpetimi nje avokate amerikane, por tashme qe qelben e vijne ere te rende ska avokate jo amerikane por dhe marsiane qe ti shpetoje !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu