• |
ide | kryesore

Basti i Ramës: Nëse nuk marr 71 deputetë, iki fare nga politika

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka premtuar se nëse forca e tij nuk merr numrin e mandateve të për të bërë i vetëm qeverinë, do të largohet nga politika.


“Nëse PS nuk merr shumicën (71 mandate) që mua bashkë me shqiptarët më duhet për ta çuar Shqipërinë në majën ku mund të ngjitet, por s’i ka mandatet për të qeverisur dhe duhet që të fillojë të bëjë një proces nga halli, hallin do ia delegoj dikujt tjetër.


PS nuk do mbarojë nëse mbaron karriera ime. PS do të vazhdojë. Bashkëpunim nga halli unë s’jam më i gatshëm të bëj. Me shqiptarët bashkëpunoj nga pasioni, majën që e kam parë me sy hapur, e kam ëndërruar kur kam hyrë në këtë rrugë, do ta arrijmë.

Unë besoj shumë tek ëndrrat me sy hapur. Por duan forcë karakteri dhe që ta ndash mendjen se mes të parës dhe të bërës është det i tërë në mes. Kjo është arsyeja sepse jam këtu. Mandati i tretë është për të çuar para këto punë. Për të vijuar këtë cikël” – tha Rama. ©LAPSI.al

21 Comments

 1. Ore njerëz!
  E mban mënd dikush,që 6 muaj pas fitores në 2013-ën ,ky km filloi të praktikojë blerjen e votave në zgjedhjet e parakohëshme lokale në korçë?
  Rama është një recedivist i sëmurë në shkatërrimin e zgjedhjeve.Dhe të mendosh që atëhere ai s’kishte nevojë t’a bënte,sapo kishte fituar me “1 milion shuplaka”.Që atëhere s’ka pasur më zgjedhje të rregullta në këtë vend.

   1. Basha nuk kishte frike, kurse kete do ta hane te gjalle qente e partise trans(selia roze)..Pervecse do kercasin procedimet penale..Ky ka pergatitur azilin ne Turqi apo Serbi! Ndaj pergatituni te gjendeni pa “komandantin” dhe per 10 vite pa pushtet..do hani mut rrugeve!

 2. Ti nuk jeton dot pa pisllik,monster ?!Ke arsye,je ngjizje monstruoze e nje babai vrases dhe fisit nga nena kriminele !
  Ne asnje lloj rrethane ti nuk merr dot as 47 deputete,kriminel !
  I ke leshuar bandat e parave te ndyra,kriminelet e vrasesit rrugeve dhe mendon se do fitosh ?Nje flluske je,frikacak e maskara pafund.Ne fund te fundit nje rrugaç e fatkeqesi absolutisht kombetare !
  Asnje element nuk e ke normal,asnje ?!Hajdut,kriminel,mashtrues,pervers,hijene,ndyresire,perçares,funderrine,palaço, nuk ka ves mbi toke qe nuk e mbart ti monster mallisto-hajdute !
  Ia solle ne maje te hundes per 8 vite ketij populli dhe thua do fitoj serish ?!Nje mut qe te hash fiton ti,do turperohesh o i pabese,i pafe e i paburre !
  Nuk ke asnje gjurme njeriu normal qe te kaloje ne koken tende monstruoze,asnje shenje normaliteti !Fatkeqesi e qelbsinllek i pafund !Je i marre fund,do marresh ate qe ka marre Gedafi,ku pasi i bene shurren ne koke,e rrahen si qen,e ne fund ia futen nje si plumb kokes !

 3. Aman, te lutemi mos ik, o padishah. Po ku ke fjale bese ti, more zoteri, ty s’te besohet deri ne h….
  Ti e percave kete popull, ti ia shtove veset, ti mbjell fryme urrejtje kudo qe shkel. Je leshuar si ujku mbi kope per te vjedhur votat.

 4. Shok. Mendoj qe kjo eshte epoka e rames. E pate ne emision. A i thote dot njeri tjeter gjerat qe thote ky, ashtu si i thote????????

 5. Shyqyt. Keput qafen.

  Boll na derrmove me Koncesione ne ndyra, dhe na vure ne rresht ne traun e Rruges se Kuksit, per tu grabitur

 6. Ku do te shkosh ti?ne burgun e sigurise se larte di te perfundosh.ke vjedhur miliarda euro,ke larguar nga vatrat e tyre mbi 500mij shqiptare e mendon tja hedhesh paq.kriminel e nipi i kafshes me te pashpirt qe ka njohur ky vend.

 7. Gazmend Bardhi ka pranuar se PD ka ngritur një strukturë të armatosur për “mbrojtjen” e votës. Pra ne paskemi paramilitarë të armatosur nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë. Anëtarët e kësaj stukture, kur vrasin njerëz, nuk quhen vrasës, por mbrojtës”Vjedhja e zgjedhjeve ka vetem nje emer ne keto 30 vjet Ai eshte salih karaxhic berisha i pari dhe i fundit cecen qe vjedh vret perdhunon ju byrektore kuptojeni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu