• |
ide | kryesore

Bushati braktis emisionin “Open” në TCH: Këtu regjinë po e bën Taulant Balla

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Andi Bushati ka braktisur studion ende pa mbaruar emisioni “Open” në TCH mbrëmjen e së mërkurës kur po diskutohej vrasja e Elbasanit. Në një moment është futur në lidhje me Skype deputeti i PS-së, Taulant Balla dhe moderatorja e emisionit Eni Vasili tha se do të transmetonte deklaratën e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.


Balla kundërshtoi dhe tha se nuk mund të fliste për Bardhin dhe as të komentonte deklaratat e tij. Në këtë pikë Vasili ndryshoi rrjedhën e emisionit dhe vendosi që ta lexonte vetë atë që kishte thënë Bardhi ndërsa Balla vijonte të kundërshtonte për të dëgjuar deklaratat e Bardhit.


Në këto momente gazetari Andi Bushati tha se ishte e papranueshme që regjinë e emisionit ta bënte Taulant Balla dhe në mënyrë demonstrative u largua nga emisioni. ©LAPSI.al

21 Comments

 1. BRAVES ZOTI BUSHATI ,JUVE DHE ZOTIT ABILEKAJ MERITONI TE JENI GAZERARET ME TE MIRE NE BOTE,ME ERDHI KEQ KUR AU ZAGARI E CARLO BOLES BOLINO DHE AI BYTHLEPERESI KRESHNIK SPAHIUT JU DUHET TE DEGJONI DUJE NXJERR DIAHARRE NGA GOJE ,

  1. A tall ti trapin apo tallin trapin te tjeret me ty, si dihet asaj:). Meret vesh ca kokkari je qe kur simpatizon Taulant Koktrapezin:)

  2. Ju merobaziket zakonisht njiheni per tallje trapi me shqiptaret!
   Si kelyshe bolshevikesh pa atdhe qe jeni, gjeja ju shijon shume… sidomos edhe po ka ndonje penis neper plazhe France!

 2. Bravo Bushati. Te kesh Ballen regjisor qe ben skaleten e emisionit, eshte njelloj si te marresh gomarin e ta cosh te jape leksione ne universitet ne degen e informatikes. Balla eshte prototipi i fshatarit (nuk dua te fyej te lindurit ne fshat) qe kujton se me budallallekun e tij, arrin t’ia hedhe te gjitheve. Shyqyr qe po vjen 25 prilli se nuk do e shohim me kaq shpesh. Do jene vete socialistet qe do i vene drune ketij hajvani.

 3. GJESTI ME I DREJT DHE (KREJT) i DREJT QE KENI BERE SONTE ZOTI BUSHATI- PER KETE MERITONI NJE BIG AP NGA GJITHE KOMBI SHQIPTAR thotë:

  ZOTI BUSHATI JU KUJTOHET KUR YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN KUR EDI RAMA E AKUZOJ BABAIN E TIJ (KRISTAQ RAMEN SE PO JA PALLON GRUAN DHE LINDI GREGUN,DHE KUR KOL SALLAKU SKYPE MASTURBOJKE NE SKYPE LIVE ,

 4. Bravo Bishat!
  Shume e zgjate madje tek emisioni i kanalit te Ben Blushit!
  Dhe ju e dini mire kush eshte B.Blushi!

 5. BRAVO BUSHAT.
  RESPEKTE.
  PAS FITORES SE MADHE TE OPOZITES DO SHIKONI KUR TE DALIN SI MINJTE DISA PSEUDOGAZETARE DHE ME SERVILIZMA DO LAVDEROJNE QEVERINE E RE E DO GODASIN EDI RAMEN SA DO CUDITENI.

 6. Jane te pakte saqe mund ti numerosh vetem me gishtat e nje dore, gazetare-analiste qe kane mbetur ne kete Uturak qe quhet media, ose sic ka thene Kar-naltegjatsia e tij Kazan. Bushati e Abilekaj ta pakten kane qene gjithmone koehrente, aktuale dhe kane pasqyruar e diskutuar gjithmone realitetin pavaresisht cila force ka qene ne qeverisje. I kane thene gjerat sic jane dhe sic duhen thene pa bere ne asnje moment bythlepiresin apo qokaxhiun, duke treguar profesionalizem e kurajo. Mire ka bere qe eshte larguar pasi po te vazhdonte te qendronte ne ate studio do ti rriste piket palles e vasilit. Ajo picka qe nuk di te drejtoje nje emision me mire te shkoje ke perputhen se aty e ka vendin. E kane kthyer top channel ne uturak duke ja kaluar edhe ertv

 7. Respekt per Bushatin . Edhe njehere tregoi seriozitetin dhe integritetin e tij si gazetar dhe si qytetar.

  Eshte modeli i gazetarit te rreshtuar ne anen e interesit publik. Eshte gazetari dhe portali i tij

  modeli i medias ne sherbim te se vertetes qe na ka munguar aq shume. Cfare kontrasti te thelle

  me modelin Baze – Minzhozi- Mustafa Nano qe jane nje turp i gazetarise, se per Frrok Cupin e Bolinon

  as qe ja vlen te diskutohet.

 8. ZOTI BUSHATI ,JU DHE ZOTI LUBONJA ,ARMAND SHKULLAKU DHE ZOTI ABILEKAJ JENI GAZETARET ME REALIST DHE NUK JENI TE BLERE NFA ASKUSH DHE MERITON RESPECT MAXIMAL -VETEM NJE GJE ME BEFASON ZOTI BUSHATI SI PO MUND TE ULENI AFER BATON HAXHIUT,KU BATONI ME SHUME E MBAN LLAPEN NE BYTH TE EDI RAMES SE SA NE GOJE TE TIJ,… EDHE NJE GJE E KAL VEREJTUR ,YMER GELBAZA KELLIRA DHE KRESHNIK SPAHIU JANE FRUSTRUAR SEXUALISHT EDHE PSE EDI RAMA I KA TREDHUR NGA BOLET

 9. Gazmend Bardhi ka pranuar se PD ka ngritur një strukturë të armatosur për “mbrojtjen” e votës. Pra ne paskemi paramilitarë të armatosur nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë. Anëtarët e kësaj stukture, kur vrasin njerëz, nuk quhen vrasës, por mbrojtës”Shkoje të beje shurren nga sikleti,jam Kameraman ne ate emision

 10. Bravo Bushati jeni te packet qe po luftonim kunder shushunja e qe po vjedhin leket e femijeve shqiptar pasi brezi I atyre do paguajn gjith katrauren e mutit te kristaqit

 11. – Legjitimimi vrasjeve nën petkun e mbrojtjes votës

  – Glorifikimi i vrasësve si heroj “Avni Rustem”

  – Eleminimi i kundërshtave që kanë “tardhëtuar” kryetarin e partisë.

  – Bllokimi i çdo furgoni me sufllaqe apo ndërprerja e çdo iftari me justifikimin se po blihen vota.

  – Lehja si qen e anal-istve në çdo ekran pro vrasjeve

  – Baltosja apo paragjykimi i viktimave dhe nëpërkëmbja e tyre nga mediat ende pa u varrosur.

  Të gjitha janë strategji antikombëtare dhe aromë e një lufte civile vëllavrasëse. Shqipëria s’është për tu kallur se kush merr tre mandate më shumë PD apo PS.Tepelena të ka ngelur brenda keto tritanin ta heqi

 12. YMER GELBAZA DHE KRESHNIK SPAHIU OR ZAGAR TE TREDHUR NGA EDI RAMA MOS SHKRUANI KETU TE LAPSI.al thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE KRESHNIK SPAHIU JA FUSIN NE K***N NE B***h NJERI TJETRIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu