• |
ide | kryesore

DINAMIKA/ Çfarë ndodhi në Elbasan, nga dyshimet për blerjen e votave te vrasja e Pjerin Xhuvanit

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan vjen pasi Partia Demokratike e kishte denoncuar disa herë si pjesë të strukturave kriminale në shërbim të fushatës së Partisë Socialiste. Me profesion mjek psikiatër, Xhuvani ishte përfshirë në politikë disa vite më parë si kryetar i LSI-së, por Ditën e Verës ishte pjesë e grupit që dhunoi militantët e PD-së dhe që shoqëronin kryeministrin Rama.Në përplasjen me armë ku mbeti i vrarë, Xhuvani shoqërohej nga dhëndri i tij që u plagos dhe nga Kelmend Xhaferri, një tjetër person me precedentë penalë dhe i përfshirë në përplasje me policinë në hyrjen e Tregut ushqimor të qytetit në vitin 2018.

Vullnetarët e PD-se kanë bllokuar një mjet pa targa, me të cilin udhëtonte Mehmet Greca dhe dyshimet janë se po shpërndante zarfe me para për qytetarët, në këmbim të votës më 25 prill. Gjithçka nisi kur strukturat e Partisë Demokratike të qytetit, njoftuan policinë se një automjet pa targa po shpërndante para tek qytetarët, duke blerë votën. Mësohet se 3 furgona të mbushur me militantë të Partisë Demokratike kanë arritur të ndalojnë makinën dhe e kanë bllokuar atë, duke lajmëruar policinë.

Militantët e PD duket se synonin të bënin të njëjtën gjë që bënë në Berat, kur ndaluan një furgon me militantë të PS-së që shpërndanin ushqimet nga rezervat e shtetit për qytetarët që i premtonin votat.

Por pasi policia kishte mbërritur në vendin e ngjarjes aty kanë mbërritur edhe Pjerin Xhuvani, Kelmend Xhaferri dhe dhëndëri i tij Eltjon Bodinaku dhe në situatën e krijuar në prani të dy zv.drejtorëve të policisë është qëlluar drejt militantëve të PD-se. Mësohet se i pari që ka qëlluar me armë është Kelmend Xhaferri, person i shpallur në kërkim. Nga këto të shtëna ka mbetur i plagosur Pavlo Vuksani dhe Emiljan Prenga, dy nga mbështetësit e PD që mbanin të bllokuar makinën pa targa. Pikërisht në këtë moment, Arber Papleka ka shkuar ne nje nga furgonet dhe ka marre nje pistoletë duke qelluar në drejtim të viktimës Pjerin Xhuvani. Mësohet se Papleka e ka ndjekur Xhuvanin dhe e ka vrarë më pas me breshëri plumbash, ka plagosur dhëndërin e tij Eltjon Bodinaku dhe policen që kishte mbërritur në vendin e ngjarjes, Xhensila Sota.

Arbër Papleka, ish-efektiv i RENEA-s, mendohet se është pjesë e shtabit elektoral të Gazmend Bardhit, kandidat për deputet i PD-së në qarkun e Elbasanit. Papleka ka ndaluar një makinë që po kalonte rastësisht në zonë duke i drejtuar armën drejtuesit të saj. Pasi i ka marrë makinën, Papleka është nisur me automjet drejt Tiranës ku është drejtuar për tek reparti i forcave speciale.

Ai ka shkuar në zyrën e komandantit të RENEA-s, ku dhe është vetëdorëzuar. Ky i fundit e ka dërguar atë në drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku dhe i janë vënë prangat Ai ka deklaruar se ka qëlluar për vetëmbrojtje. “Na qëlluan me armë të parët. Ne qëlluam për vetëmbrojtje”, ka thënë ai.©Lapsi.al


69 Comments

  1. Kurve e PDs… Nga dinamika e ngjarjes nuk del qe ai ka qelluar per vetmbrojtje. Pra ne fillim jane plagosur shoket e tij , pastaj ai ka shkuar me furgon tek selia e PDs , ka marre kallashin dhe eshte kthyer dhe i ka marre mbare cfare ka patur perpara.
   Keshtu qe bie versjoni i Lapsit se ai qelloi per vetmbrojtje.
   Na del se ai ka qelluar per hakmarrje.
   Cicero dhe disa dite o kurva e PeDs , se do qetesohesh . Do ta kuptosh qe cfare ke komentuar ketu , te gjithe propaganden debile , sharjet me liber shpie , etiketimet me fjalet me banale per kete apo person …. kane qene te kota. Nuk kane patur asnje vlere .
   Ata qe do votojne per Ramen e kane ndare mendjen qe do ta votojne dhe pike.

    1. Te fortet e Elbasanit : Komandant i bleme votat ne ! Por humbem nje ushtare ne beteje !!!
     Komandanti : He me Ju lumte dora ,
     Nje bie qindra ngrihen !

     1. Te fortet e Saliut: Komandant e vrame nje ne po vrasesi do te denohet 15 vjet burg dhe shkaterroi jeten e vet dhe te familjes se vet per karrigen tende dhe te bythqirit Bardhi.I la femijet rruges duke qene mire e bukur dhe kur te dal 50 vjec nga burgu do kthej gjithmone koken mbrapa se eshte dhe ne hasmeri tani.
      Nje bie mijera ngrihen

      Perfundimi i fabules Gaz Bytha dhe Taulant prostituta neser bashke krah njeri tjetrit kurse nje i vuri shpatullat dheut sot kurse tjetrit i iku jeta e vet dhe familjes se vet.Plus u fut ne hasmeri tani

   1. Je kurvicke apo fugshpums??

    Akoma nuk e ke marrë vesh që ka qëlluar në vetëmbrojtje??
    Dy anëtarë të tjerë u plagosën në sy të tij në prani të policisë

    Mos duhej të vriste veten???

    Je një fugshklym bashkie.

    Shko bëji llapë fugës.me mut

   2. Do votojne per pidhin e nenes tende dhe te rames injorant partie dilni blini vota dhe qelloni dhe me arme kujtoni se keni bandat dhe shtein kurbmv dhe do te beni çte doni po qe doli nje pidh seme dhe ua derdhi trute ne asfalt..poshte ripjellja.

   1. Po ata te ripjedhjes qe blinin vota nuk qelluan me arme apo ata nuk vrane plagosen..epo uvrane apo u plagosen eshte dhe çeshtje fati dhe fati nganjejer eshte me me te drejtin nga teshtrebetit.

  2. O kurvat e lapsit,Pjerin Xhuvani ska qene fare kur eshte ndaluar mjeti nga furgoni I pd.Pjerin xhuvani ka ardhur aty pasi eshte njoftuar.Nuk ka qene pjerin xhuvani duke shpernda lek per vota, sic pretendohet.Une vetem imagjinoj, po sikur truproja personale e Taulant Balles te kishte vrare nje eksponent te pd-se.Stop dhunes o njerez, mos u beni mish per top per partite politike

  3. Ka ndodhe ajo çë e kemi pare edhe në 2011 të njetit njerze vrasin njerze perseri Sali Berisha dhe ilir Mete Jane vrase dhe tani tadhen me viktimate

   1. Sa vrasje te tilla kemi pare ne…. Ne 1992, minister i brendshem G. Ruci, vriten kater vete ne Shkoder dhe plagosen nja 70 persona. Ne vitin 2005, kur pati nje rrotacion normal te pushtetit, u vra ne mes te Tiranes L. Vathi. Ne 2013 prape rrotacion normal dhe pati nje te vrare ne Mamurras ne mos gaboj pjese e LSI. Politika ne Shqiperi eshte e mpleksur keq me krimin. Vrasja e nje dite me pare dhe ketu gjej rastin te ngushelloj familjaret e te ndjerit, ka ndodhur ne prezence te policise. Ajo qe nuk kuptohet eshte se cfare donte i ndjeri, i cili nuk drejtonte makinen pa targa, por erdhi me vone pasi kishte ardhur edhe policia, ne vendngjarje. Pastaj nese personi i akuzuar, qellonte me pistolete nga 50-60 metra, eshte e veshtire qe ta kete vrare ai pasi nga nje distance e tille eshte e veshtire qe te vrasesh me pistolete. Gjithsesi, nga kjo ngjarje mund te nxirren disa konkluzione. Policia ne Elbasan eshte e pafuqishme te nderhyje dhe cila eshte arsyeja vetem mund te hamendesohet dhe ajo qe eshte po aq e rendesishme eshte se shqiptaret po vriten per politike qe per mendimin ti personal, nuk ia vlen. Mendoj se mjaft ka vrare politika ne 76 vite dhe nuk ka me nevoje per gjakderdhje. dhe nje here ngushellime familjes.

  4. O PiDi sumes.
   Sipas deshmimtareve, i vrari nuk ka qene ne makinen e ndaluar nga cubat e PiDi sames.
   Ai ka ardhur 10 minuta me pas.
   Me keta cuba te ardhur nga veriu, per te kercenuar qytetaret e Elbasanit, tash po e pesoni si ne Cerrik, qe ju dogjen te gjalle.
   Nuk mesuat nga 1997, me horrat qe i derguat ne jug dhe lane kockat rrugeve?

 1. Ky Papleka mori nje kallashnikov….. ku e mori ,si e mori pse nuk thoni qe ishte i pergatitur per vrasje.
  Kallashnikovi u bo karamele e PD.

  1. E mori ke pidhi i motres tate, o bastard i Mozit!
   Xhuvani me gjithe trufen e atyre qe dhunuan njerezit ne mes te 14 Marsit bridhnin me arme gjithe kohen.
   I pate dhe nga kamerat ne 14 Mars.

   Pse s’i ndaloi policia qe me 14 Mars???

   Tani mesa duket ‘rane ne hundelesh’

   1. Fiks. Ishin mesuar ti merrnin pleqte me shpulla keta legene se kujtonin se do ti mbronte policia. Tamam rane ne hundelesh

   2. Gjynah qe iku kot. Kurse ky trimi pse shkoi u dorezua ne Tr. Aty ishte dhe s’kishte pse kercenonte dhe grabiste njerezve te thjeshte makinen. Te dorezohej aty po qenka shume trim. Perverse vrau tjetrin tani te rri ca kohe brenda dhe tja rrisin te tjeret femijet e tij.Per cfare per nje karrige te bythqirit Gaz Bardhi.

     1. Bythqire je ti se nuk jam as rilindas as ripjellas.Jam qytetar i thjeshte qe nuk dua qe te vriten njerez.I vrari as ka qene ne makine dhe as ka qelluar.Ky trimi qe iku me vrap si trim dhe u dorezua ne Tr sot eshte bere pishman per ate qe ka bere.E para punes Bardh bythqiri e shiti mbreme dhe tha qe s’ishte i imi dhe drejtesia te bej detyren.Me pak fjale e mori ne qafe.Duke qene mire e bukur me nje rroge te majme me 4 femije dhe me grua pa pune dhe me qira i la kalamjte rrugve.Sot ky trimi eshte 36 dhe kur te dale do jete 50 e ca .Jeta iu shkaterrua.Kalamajte do ja rrisin te tjeret dhe kur te dale nga burgu s’e merr kush me ne pune se eshte i denuar.Plus qe gjithe jeten e vet do rrije me hije se uji fle dhe hasmi s’fle.Dje ai u fut ne hasmeri o koqe dhe per ke per Gaz Bythen qe e shiti.Tani le te rrije ne burg dhe te vuaje se neser Gaz Bytha dhe Taulant kurva do hane e do pijne bashke kurse ky trimi do vuaje.Ndoshta je i vogel dhe s’e di por me 2005 ne votimet ne Tr atehere ishte mazhoritar Do zgjidhej midis Shpetim Idrizit drejtor doganash i Ps dhe Ed Palokes te PD.Vellai i ndjere i Nehat Kulles vret jashte qendres se votimit nje komisioner te Ed Palokes.Denohet dhe vuan rreth 15 vite burg kurse Shpetim Idrizi dhe Ed Paloka gjate kesaj kohe jane ulur bashke ne parlament dhe sot jane bashke.
      Perfundimi: O shqiptare te mjere mos u beni mish per top per politiken.Gaz Bytha doli mbreme dhe denoi vrasjen dhe tha qe vrasesi s’eshte nga tanet dhe te denohet sipas ligjit.Po prej kujt erdhi nga [idhi i sames ne Elb ai.Kush e solli dhe i shkaterroi jeten?

    1. Ku te dorezohej te komisariati Elbasanit qe eshte shurrtorja e ketyre Banditeve te te Elbasanit?

     Keta moren perpara makinat e policise dhe desh shtypen zv.drejtorin e policise para ca kohesh dhe sot e gjithe diten i ke rrugeve dhe duke bere dhe bodyguardet e Ramazanit kur vjen ne Elbasan. Ti thus pse su dorezua ne Elb?:)

     1. Po ky qenka trim dhe paska qelluar shume here pse iku me vrap daku.Ketu e kisha fjalen. Po paska qene kar me zile qe ngaterrohet me partite. Qenka 36 vjec dhe me 4 femije dhe per me teper rrika me qera. Pse mendoni qe do kujdeset Bardha bythqiri per kalamajte e vegjel. Bardha me Taulant kurven pas 25 do ulen bashke do pijne bashke kurse trimi do bej nja 12 vite burg dhe plus qe do jete me hasem gjithe jeten
      Cer fitoi trimi? Po si ky me 2005 vrau vellai I Nehat Kulles per Shpetim Idrizin kunder kishte Paloken e Pd.Sot ato ulen bashke ne parlament kurse vrasesi rrezik vazhdon ben burg per ato

  2. Po cfar rendesie ka, normal qe kallashnikovin e ka pas pa leje. Por rendesi ka kush e nxorri armen i pari. A e mendon ndonjehere ca mund te kishte ndosh nese ky nuk do te ishte kunderpergjigj? Ca do thoje pastaj, apo si gjithnje, fajin e ka Saliu…
   Edhe kto te PD nuk jane engjej jo, por kta te Rilindjrs i bejne kulonkurence edhe Djallit.

  3. Aa se pistoletat e ketyre trimave nuk quheshin. Lexoni te pakten artikullin. Ne njerin nga furgonet mori nje kallashnikov thote artikulli. Sigurisht qe pa leje ka qene. Pse keta “truprojat ” e Rames me leje i kishin? Mire ua beri. I vrau ballas pasi e qelluan, e jo pas shpine si frikacak.

 2. Dmth viktima ishte doktor.
  Po udhotente bashke me dhendrin ne nje mjet pa targa dhe po shperndante zarfe me para.
  Qellon me arme zjarri grupin e PD qe e ndaloi.
  Asnje nga te PDs nuk vritet apo plagoset, po ky doktori vritet si edhe nje police plagoset nga kallashi i militanteve te PD.

  Une them qe ate militantin e PD ta lirojne urgjentisht dhe ta shpallin pishtar te demokracise si puna e atij talibanit dje ne Kavaje.

  1. Lexo mire se ne shqip e ke o sufllaqe. Kane qelluar shperndaresit e lekeve dhe kane plagosur dy djemte e PD qe po mbanin furgonin te bllokuar. Papleka si punonjes i nje kompanie sigurie, ka patur arme me leje dhe ka marre armen e ka qelluar. Natyrisht qe njerezit me mend, nuk perkrahin vrasjen, por me sa duket kane filluar te qellojne nga makina qe po shperndante leke. Nje nga ata cunat ka goditur makinen e policise te tregu i Elbasanit dhe ishte person ne kerkim. Mendoni se ishte pa arme? Nuk e perkrah aspak z. Bardhi sepse jemi shqiptare dhe pavaresisht nga cfare po benin ata te PS, duhej te pakten t’i percillte ngushellimet familjes se te ndjerit. Por edhe z. Balla do duhej te dilte ne deklarate per shtyp dhe te thonte ndonje fjale. Deri sa nuk del, ka dicka qe nuk shkon. Prandaj o patrinazhist per sufllaqe, kur ben nje koment, mos shko me llogjiken e sufllaqes, por fol te verteten ashtu sic eshte.

   1. ”’ kane filluar te qellojne nga makina qe po shperndante leke ”’

    Je i sigurte per kete ? Vertet ka shperndare leke makina ?
    Perse e ben fakt te kryre dicka qe nuk eshte vertetuar akoma.
    Prit se do sqarohet komplet dinamika e ngjarjes dhe do kuptosh qe keta te lapsit e shkruajne si ju leverdis ketyre.

  2. Ai ka gjujt në vetëmbrojtje

   Ti mban pishtar gramoz ruçi dhe edi ramen. Ose edhe qazim sejdinin apo kel çamin ose edhe pjerinin meqë u vra duke gjujt me armë

   Rama ka zgjedh aleat krimin në durrës shijak nicen me shokë, në kavajë rroshin , në elbasan në peqin suel çelën , në shkodër bajrajt në lezhë ndokajt prengajt, në krujë bushin me 10 emra, rrahman rrajen etj në dibër ymer lalën, tiranë shullazin dritan dajtit etj

   Në berat lushnjë tepelenë vlorë fier gjithandej aleanca e ramës me krimin është haptazi dhe mbizotëron

   Tani ju buçe socialiste shkoni votoni ramën dhe shokët e tij banditë

   1. Fiks fare. Me qarte se kaq nuk mund te behej radiografia e Edi Rames. Pushtet permes horrash e banditesh.

 3. Mendoj se kjo ngjarje teper tragjike vertetoi domosdoshmerine qe PS te fitoje keto zgjedhje dhe te pengoje rikthimin e frymes vrasese te 21 janarit. Qytetaria e PS eshte shpresa e shqiptareve te ndershem.

  1. Me qytetari te PS me siguri e ke fjalen per koken me 4 qoshe te Taos dhe breket e grisura te Shukriut. Une propozoj qe cunat problematike te zgjidhen direkt ne parlament sepse perputhe me profilin e deputetit te PS. Vetem se, sipas tradites, nevojiten edhe 3 trafikante dhe 2 perdhunues.

 4. Pyeteni tao pleren se I njef shum mir kush ishte viktima me shok. Tao plera I perkra dhe I mbron. Prej tao kurves po ndodhin te gjitha. TAO plera ste heci ket her te ngeci sharra ne gozh. Se ishin mesuar me qytetaret e elbasani. Nuk kishte dit qe grupi I tao pleres rrifshin dhe mershin njerez me zor te trregu. I Di ti tao shum mir kto gjera po ste heci si doje sot

 5. Lexo mire se ne shqip e ke o sufllaqe. Kane qelluar shperndaresit e lekeve dhe kane plagosur dy djemte e PD qe po mbanin furgonin te bllokuar. Papleka si punonjes i nje kompanie sigurie, ka patur arme me leje dhe ka marre armen e ka qelluar. Natyrisht qe njerezit me mend, nuk perkrahin vrasjen, por me sa duket kane filluar te qellojne nga makina qe po shperndante leke. Nje nga ata cunat ka goditur makinen e policise te tregu i Elbasanit dhe ishte person ne kerkim. Mendoni se ishte pa arme? Nuk e perkrah aspak z. Bardhi sepse jemi shqiptare dhe pavaresisht nga cfare po benin ata te PS, duhej te pakten t’i percillte ngushellimet familjes se te ndjerit. Por edhe z. Balla do duhej te dilte ne deklarate per shtyp dhe te thonte ndonje fjale. Deri sa nuk del, ka dicka qe nuk shkon. Prandaj o patrinazhist per sufllaqe, kur ben nje koment, mos shko me llogjiken e sufllaqes, por fol te verteten ashtu sic eshte.

 6. O një shkullak.Në Elbasan pos pate armë vdes.Dhe tani kur gjithë kriminelat kanë armë dhe mbrohen nga policia.Por ranë në një patriot ish ushtarak i punësuar dhe i pregatitur që su bë ndonjë kasapanë më e madhe.Kush qëlloi i pari??Kush shpërdante para për vota??Kush nuk pordhi as për polici???Kriminelat e Ramës.Keqardhje për personin që humbi jetën por një mjek sduhet të merej me kriminela e blerje vote.Ky është shteti që ndërtoi Rama që don ta mbajë me forcën e krimit.Duhet të kuptosh që dhe në krahun tjetër ka shqiptarë por patriota e jo kriminela.

  1. Po cfare mjeku mo aman po ishte ky pseudo mjek qe sulmoi diten e veres me banden e tij perkrahesit e pd dhe shante bashen me robt si duket kete rradhe ka hase ne Hunde lesh se atehere i shkoi mire

  2. Në pidh te dhomës Pjerin rrugaçit i qoftë e muti e mbuloftë, se një 56 vjeçar, i arsimuar, mjek, familje e mirë çfarë mutin kërkon me rrugaçë ordinerë!?

 7. I lumte dora ,ate qe nuk ben policia e beri ky Papleka.

  Nje plehre e hajdut si Xhuvani me pak ne qarkullim.

  Zonja Kim ju ishit paraljmaruar disa here per kriminelet e Elbasanit

  Taulant Balla mos u fshih

  1. I lumtë dora!

   T a kuptojnë këta sufllaqexhinjtë se langaraqët e rilindjes janë trima me pleqtë e fëmijët.

 8. Imagjinoni sikur te ndodhte e kunderta,pra te ishte vrare shoqeruesi i Gaz pedes se çfare do behej tani,o nene o nene,pa do shkonte Like floriri me kushtetute ne dore,pa do shkonte Lulushja me shalet e ngjitura,pa do gelçiste vampiri Berishe nga bodrumi ku e kane izoluar,kurse tani mundohen te mbrojne nje vrases gjakftohte dhe per ju qe thoni vrau per vetmbrojtje,me çte drejte nje grup militantesh merrkan ligjin ne dore dhe bllokokan makinat?Nxirrni molotovet nga bytha e behuni gati se ne 26 prill kur PS te kete marre 78 deputete nuk do ju ngelet gje tjeter vetem te beni ate qe dini te beni me mire keto 30 vjet,rremuja,shkatrrime,sharje dhe vrasje,larg qofte te merni prape pushtetin…!

 9. Ka qene e pranishme dhe policia.
  Efektivja e patrulles nuk ka qene rastesisht, por e e shoqeruar me police te tjere pasi jane lajmeruar per ndalimin e nje makine pa targa qe shperndante para’ per fushate.
  Makina e Xhuvanit dhe Xhaferrit kishte dite apo jave qe merrej me kete pune diten per diell.

  Xhaferri (ne kerkim) nuk ka pyetur as per polici, por ka qelluar i pari.

  KA DESHMITARE NE VENDNGJARJE DHE PORTALE TE TJERA E KANE RAPORTUAR TASHME KETE FAKT – PRANINE E POLICISE NE KOHEN E KRIMIT!

 10. Tre furgona me njerez civile te armatosur qe nuk jane nga Elbasani
  dhe ndalojne neper rruge qytetare te Elbasanit sepse ata kane dyshime per qytetaret ???? Cfare lloj organizimi mund te quhet ky?

 11. Ngs cka dale nga media kemi;
  1. Grupi i Xhuvanit lishte zarga me lel dhe blinte karta identiteti
  2.Kur u blloluan dhe u thir policia banditet e Tao Taos qelluan dhe plagosen simpatizantet e PD-se.
  3.Djali qe vrau mender doktorin mori armen ne makinen me te cilen erdhi ne vendngjarje dhe u kunderpergjigj duke vrare Xhuvanin. Tani ghyloni vete lush ishte shkaktari.

 12. ka ndodhur një kasaphanë e vërtetë në mes të një qyteti si Elbasani, në mes të ditës, ku njerëz që dalin nga një furgon që ka logon e Partisë Demokratike, kanë përdorur armët e zjarrit dhe kanë marrë jetën e një personi, si dhe është tentuar marrja e jetës e 4 personave të tjerë. Kjo është ngjarja e Elbasanit sot.Shkrim nga njeriu dixhital salihu se me mire se ky nuk mund ta krijoje ngjarjen per llogari te vet,po lulzimja pse nuk flet o bythqirat e Byrektores se pd,kur ky loqe prishi dhe gjumin per ate lakuriqin e kavajes

 13. Ju fugshpumat jeni patetikë.

  Këtej bëni si qytetarë, këtej mbroni kriminelë si kel xhaferri etj.
  kuptohet në varësi të porosisë së kryfugshpumit. Dhe Këllirës.

  Grupi i banditëve të qazim sejdinit dhe mbi të gjitha i ato ballës, jo vetëm që ishte pak më kthesh në duar dmth me vota letërnjoftimet lekë plot etj armë makina pa targë, por pati guximin me qëllu me armë në prani të policisë. Papleka armën e ka me leje.
  Papleka është djalë patriot ,çun zemërbardhë. Pyesni ata që e njohin. Ka qenë i punësuar në ambasadë.te amerikës. I stërvitur. Me misione në afganistan.

  Papleka kuk është kategoria e kel çamin suel çelës apo edhe viktimës.

  Papleka në mungesë të veprimit të policisë në vetëmbrojtje ka qëlluar me armën glock me leje.

  është stërvitur për këtë punë.

  Pjerini, bodinaklu dhe kel çami e të tjerë dhunuan dhe qëlluan me armë njerëz të përgatitur .
  Pasojat dihen.

  Rama dhe Tao balla ndjehen të lehtësuar. Kjo ngjarje e shëmtuar e gatuar nga ata vetë, i hoqi një barrë të madhe. I hoqi disa kriminelë që i kërkojnë haraç . Me një justifikim kundër opozitës. Kriminelët në elbasan tani ia ndjejnë më shumë nevojën politikës së PS.

  Çdo bandit çdo kriminelë duhet ta dijë që rama të shet për 2 sekonda. Bëjnë mirë të fshihen. Me PD në pushtet vendin e kanë në burg nga i pari tek i fundit. Nuk i shpëton dot as ofl as ASPAK e as polici. Vendin në burg . Prandaj i duhej kjo ngjarje ramës dhe ballës, i vë në pozita më të forta me krimin. Krimi do punojë më fort për ripjelljen e Ramës

  Elbansallinjtë i dinë gjërat. Kjo është një arsye më shumë për ellbansallinjtë për ti vënë drunë qazim sejdinit tao ballës dhe edi ripjelljes

 14. Nuk a njoh fare kush ka qënë ky Xhuvani qe e vranë, i mirë apo i keq, por ne nga Veriu nuk e kemi pasë kurrë zakon me sha një që e kemi vrarë. Me vdekjen lahen dhe hesapet. Këta këtu merren edhe me kufomat.

 15. Po shkruj nga US.

  A jeni ne terezi apo jo? Po u vra nji shqiptar me kara.
  Crendesi kush e kishte fajin? Po cfare faji e perligj te vramen?
  Po cfare do fitoni ju nga politika? Po me cfituan ata qe u vrane ne 21 Janar.

  Po permbahuni me koqe se ju ka bo politika hasem me njoni tjetrin.

 16. Me keqe ardhje them se doktorri i paska pire vete ilaçet
  Gardiani armen njeh dhe e perdori per vete mbrojtje

 17. Po ne pidh te semes nje shqiptar hale me pak. Pse 50 vjet cfar eshte bere ketu? Shoku i piperaqit eshte edhe ky.
  Keta shesin nonen e vet per leke dhe pushtet. A nuk i lane njerezit neper spitale duke tall pidhin tirja? Mos beni me moral nga kazoni i plenave.

 18. Përgjithësisht shkrimi i Lapsit në komentimin e kësaj ngjarje, më duket në pozita asnjanëse pasi dukshëm që ngarkon me faj njëlloj, si PS ashtu edhe PD.
  Por duke dëgjuar mbrëmë intervistat tek opinion i Fevziut , të Ballës e të Bardhit, ka disa gjëra që nuk shkojnë e që duhen verifikuar në pohimet e këtij shkrimi.
  E para, ish oficeri i policisë që bënte pjesë në strukturat e PD për mbrojtjen e votave, nuk ka qenë “bodigard” i z. Bardhi.
  Nga të dhëna të tjera që janë dhënë nga mediat, ish oficeri i policisë ka qenë në Afganistan e është vlerësuar nga qeveria e Ramës me një dekoratë për luftën kundër terrorizmit.
  Pçr tre vite ai ka shërbyer në ambasadën amerikane si personel sigurimi i kësaj ambasade.
  Një tjetër detaj i dyshimtë në këtë shkrim, është lajmi se oficeri ka shkuar e ka marë një kallashnikov në makinën e tij.
  Sipas deklaratës së z.Bardhi, ish oficeri Paplekaj, ka pasur një revolver me leje që e mbante me vete,pasi tre muajt e fundit shërbente si mbrojtje siguruese e një biznesmeni në Tiranë.
  Ajo që duhet theksuar në këtë ngjarje, është fakti se para se të qëllohej Xhuvani e dhëndëri i tij, ka qenë “Kel Çami” ai që ka shtënë e ka plagosur dy persona të grupit të PD që aktualisht gjenden të shtruar në spitalin e traumës në Tiranë, e pas kësaj, është normale që për vetëmbrojtje ka reaguar edhe z. Papleka.
  Për tu verifikuar mbetet plagosja e polices, pasi Papleka ka kërkuar verifikimin e armës me të cilën është plagosur ajo.
  Ajo që e vështirëson zbardhjen e plotë të dinamikës së kësaj ngjarje, është dyshimi se policia e Elbasanit komandohet nga Taulant Balla .
  Në këto kushte, e vetmja rrugë për ta hetuar këtë ngjarje e për të zbuluar të vërtetën, do të ishte që ngjarja të hetohej nga policia gjyqësore e SPAK, e cila monitorohet nga SHBA

 19. Pip Xhuvani, deshmori Rilindjes i rene ne krye te detyres duke mbrojtur blerjen e votave!
  Nje nga plehrat me precedent penal qe si mizat pas mutit qendrojne pas BAJGES Taulant Balla.

 20. Rilindsa fugshpumsa mavi mos boni si cuba, mos blini vota e mblidhni karta se do ju dali ndonje si ky tipi Papleka, me nje glock19 ju boni lesh e tani ju duket si kallash.
  Mos e krruni se shkoni ne te semes per 3 sekonda.

 21. Politika eshte si bixhozi cuna
  Nonjehere behesh deputer e doganier
  nonjhere te ha dheu ose ben 15 vjet burg
  megjithate ky tropojani do dale heren tjeter kur te vije PeDe-ja ne pushtet
  4 vjet ikin menjehere
  Te fala lulit, sales, bashkim gazidedes, pjeter arbnorit, hajdarit azem edhe malokut dixhital

 22. Daku ky i shkreti a ba pishman qe ne moment po sa pare ban. Te jesh mire e bukur e te vritesh e te besh burg per politikanet sot eshte gjynah. Ai qe i vuri shpatullat dheut sot dhe ai tjetri qe do baj burg te gjate. Po dhe hasmi sta fal. Te vret aty ku te djeg me shume. C’pate mer daj. Prit se dardha e ka bishtin mbrapa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.