• |
ide | kryesore

Edhe një police e plagosur/Lajm i fundit/ Përgjaket fushata, ekzekutohet në Elbasan Pjerin Xhuvani, që rrahu militantët e PD-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Një vrasje ka ndodhur këtë mesditë në Elbasan. Nga të dhënat e para, mësohet se është ekzekutuar me armë zjarri një emër i njohur në qytetin e Elbasanit.


I vrarë ka mbetur shtetasi Pjerin Xhuvani, 56 vjeç, i cili u denoncua pak kohë me parë në diten e verës pasi rrahu simpatizantët e PD-së. Ai ka qene me pare zyrtar i LSI-se qe ishte rekrutuar keto zgjedhje nga PS. Në vendin ku u vra Xhuvani ishte konstatuar një mjet që po shpërndante para, në kuadër të blerjes së votave për 25 Prillin.


Në vendngjarje janë mbledhur forca të shumta policie dhe 4 autoambulanca, pasi raportohet se ka mbetur i plagosur edhe një efektiv policie.

©Lapsi.al

13 Comments

 1. Hajde doktor hajde …. nuk t ben diploma njeri , perkundrazi kur nuk ke tabanin nga edukata dhe kultura e familjes dhe rrethit shoqeror diploma te shkallon me keq.

  1. Si ka mundesi te mbaje mbiemrin Xhuvani ky mjelu qe kriminalizohet per partine. Apo Partia te ben me para kur eshte ne pushtet. Krimi pjell krim, kjo eshte arsyeja qe sulltanet e politikes tone se leshojne karrigen, frika e burgut lur largohen nga pushteti.

   1. Mjeku qe u vra ishte kriminel…kurse ai qe e vrau ishte goxha djale.
    Lum kosherja, se bletet…
    Me e shumta qe mund te besh…mbylle halen…te pakten.per kete ngjarje

 2. Lajmi mire per PS-ne!
  Nji i skeduar ma pak ne listen e te gjate te krimineleve rilindas.
  Lufta per zona influence vazhdon.Ky trimi nga LSI,tek PS.
  Epo …n’hale te gomareve shkoi.

 3. MOS U MERZISNI SE RILINDASIT PAS 3 DITESH RINGJALLEN…EDHE KY DO RINGJALLET TE PILLI NONES VET 3 METRA N TOK….NGA HUNDA DO JU DALIN KRIMET QE KENI BO PER 8 VITE O SEKTI SATANIK RILINDAS…ORFANE DO LINI PAS

 4. Doli nga furgoni me logon e PD-së’/ Mediat: Autori i vrasjes së Xhuvanit, shoqërues i Gazmend Bardhit.dyshja salih dhe meta kujtojne se destabilizojne elbasanin me kete ngjarje,pse ekzekutuesit ishin ne furgoni e PD dhe pse duhet ta vrisnin o byrektore shpellkare,po lulzimja pse nuk flet,kurse per ngjarjen ne kavaje prishi dhe gjumin per te bere gjoja se jam aty

 5. Vrasja eshte bere per konflikte personale kurse ketu thuhet pergjaket fushata. O cfare mediash te mjeruara ka ai vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu