• |
ide | kryesore

Video/ Makthi San Siro për Milan: Sassuolo e përmbys, Raspadorit futet e dërrmon kuqezinjtë

-Instant, Sport, Video

Mallkimi i San Siros rikthehet për Milanin që mposhtet 2-1 nga Sassuolo. Ylli i ndeshjes ishte 21-vjeçari Raspadori i cili mes minutës së 77 ‘dhe 83’ përmbysi kuqezinjtë me një dygolësh si një sulmues i madh. Blackout total për ekipin e Piolit, nën reshtjet e shiut, që u shemb në fund pas avantazhit të Calhanoglu në minutën e 30. Për Champions, Milan tani duhet të shohë pas shpine.Milani rrëshqet nën shiun e përmbytjen e San Siros. E bën brenda një ndeshje me dy fytyra që tani i bën kuqezinjtë të shqetësohen në perspektivën e Champions League. Tre pikë të hedhura praktikisht nga ekipi i Pioli pas një ore futbolli të mirë, përpara blackout total. Një skuadër që duhet të reflektojë për atë që ndodhi sepse edhe një herë ky Milan nuk u tregua shumë konkret përpara portës dhe i paaftë për të mbyllur ndeshjet. Tre pikët që dukej se ishin në kasafortë falë magjisë së Calhanoglu në minutën e 30.

Ndeshja praktikisht e kontrolluar para se të zerohej gjithçka, prë shkak të daljes nga fusha të numrit 10. Me dritën e shuar, Sassuolo rifitoi besimin e galvanizuar nga hyrja e Raspadorit. Praktikisht një moment i artë për sulmuesin e ri të lindur në vitin 2000. Në gjashtë minuta dy gola që rrëzuan Djallin. I pari si një oportunist i vërtetë, siç e ka mësuar De Zerbi, i dyti si një qendërsulmues tipik. Kontroll sa për të zhvendosur Tomorin dhe topin në kënd pasi preku shtyllën. Goditjen e madhe e bëri Sassuolo, në La Scalan e futbollit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu