• |
ide | kryesore

Vlorë/ 23-vjeçari turk jep para për blerjen e votave

-Instant, Lajme, Të fundit

Një rast i shit-blerjes së votës është goditur nga policia në qytetin e Vlorës. Autoritetet bëjnë me dije se janë proceduar penalisht dy persona, një shtetas turk me inicialet A. B., 23 vjeç që kishte ofruar para për vota dhe një person tjetër, J. M., 24 vjeç,  që ka marrë paratë, për sigurimin e votës të disa personave të njohur prej tij.


“Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë dhe Prokurorisë së Posaçme SPAK Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton Policia.


 

10 Comments

  1. Po por keta Turqit por edhe ate shqip foles Jane duke bler vota per Ilir Meten thotë:

   Jo ate po bleni vota per Lis Prandaj dele ilir Meta dhe kakarise çdo dite si i çmendur Ujku Ujku Ku Ujqit e ilir hajduti Jane duke ber namin neper Shqiprie duke bler vota por Bushati dhe Shullakut nuk Jane ketu per te tregue te verteten.. Ku do qe ndalohet njeri duke bler vota na dalin te Lis dhe Puke po te Lis edhe ne Vlore po.te Lis pse Ku do Lisija?? Se pse hajdutrite keta te Lis e kane prefsjone dhe ves dhe vesi i ilir hajduti del bashke me shpirtin

  2. Lapsi i bythqirave. Nuk e thot qe jepte lek per llogari te lsi.
   Mesa duket lapsi i eshte futur punes se shpifjes si turku sumes.

 1. Po cne turqit me meten???????? nga mediat e nderuara tona turqit ndihmojne ramen. Po ky i lapthit pse nuk e thote per ke po jepte leket ai????

 2. po i blinin votat per LSI, pse se thoni. Del Like floriri e thot mos guxoni the prekni voten, po per ata qe e njohin kete bandit e mfajoz, e din qe mesazhi i koduar eshte “mos prekni njerezit e mi qe blejn vota se do bej si rrot kari pastaj”. Njerezit jan deshmitar te bemave te njerezve te tu qe bredhim me parat e vjedhura te tua, per te bler vota per ty, qe te vazhdosh te vjedhesh ti bashk me keta kokpalar. blen pushtet me paran e vjedhur dhe vjedh me pushtetin e bler.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu