• |
ide | kryesore

Vrasja në Elbasan, deklarata e ish-efektivit të RENEA-s: U kundërpërgjigjëm për vetëmbrojtje

-Instant, Lajme, Të fundit

Zbardhen të tjera detaje nga krimi në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 personave të tjerë. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘5 Maj’.


Ish-efektivi i RENEA-s, Arbër Papleka, për të cilin thuhet se është pjesë e shtabit elektoral të Gazmend Bardhit, kandidat për deputet i PD-së në qarkun e Elbasanit, deklaroi në polici se ka qëlluar për vetëmbrojtje. “Na qëlluan me armë të parët. Ne qëlluam për vetëmbrojtje”, mësohet të jetë shprehur autori i dyshuar për vrasjen e Xhuvanit.


Mësohet se ai u arrestua në afërsi të rrethrrotullimit të një qendre tregtare në hyrje të Tiranës, në tentativë për t’u arratisur.

48 Comments

 1. ptu te qifsha nonen mer cecen i ndyre Ne burg do vdeshesh tani.ptu ju qifsha nonen ty dhe gjithe karakurvave te PeDE qe kakarisin ne kete fletushke te qelbet

  1. Keta Dy terrorista ilir Meta dhe Sali Berisha po bën çdo gje per të distabilizue shqiprine dhe terrzue njerzit por une besoje se nuk do ja dalin.. Po kukulla e tyre Luli i Vogel Ku eshte fshehur se nuk flet. A po Lulzim Basha Ka dhen urrdher per me pushkatue njerzit në çofte se banditet e Sali Berishes dhe te ilir Metes dyshone se dikush i PS po shpernda Lek

   1. Mos fol kot te qifsha mamin dhe robt.
    Ndonjeri duhet te bej nje gje per te vrare kriminelet e rilindjes. S’ka drejtesi, duhet te punosh si to.
    E meritonte

  2. Cecenit ti rrush bolet o lapanjoz. Kush gjuajti i pari? Gjujti ushtari i Tao Palles dhe ky reagoi u vetmbrojt.
   Kaq e thjeshte eshte o pleher.

 2. Ky pra na qenka “NDRYSHIMI” qe na shet basha. Perfundimisht nuk behen njerez.
  Te dal pd e te na sqaroj pse shoqerusit e bardhit kan qen te armatosur. Kush e ka dhen kete urdher, dhe a e dinte bardhi qe shoqerusit e tij ishin te armatosur.

  1. PSE O MAVI ÇA KUJTOVE TI SE E ROBEROVE KETE POPULL?
   PRIT SE NUK KE PA AKOMA . LE TE ABUZOJNE AKOMA PO DESHEN KURVAT MAVI .
   UNE NUK THEM SE PAPLEKA KA BERE MIRE APO JO , POR DY DUAR PER NJE KOKE JANE . PASTAJ TERRENI ASHU ESHTE KRIJUAR NGA SEKTI MAVI , POR DI TE THEM SE KETA MAVITE DUHET TE ZHDUKEN NGA SHQIPRIA DHE KRIMI DUHET FUTUR NE BURG PA PERJASHIM

   1. o suflake, a e kupton ca po shkruan. ai shkoi dhe e ekzekutoi si mafjoz, ka viedo, foto. ka prova. pastaj meqe thu duhet te zhduken mavit, jan gjysma e shqiptareve ata. nuk duhet te ket vellavrasje per karriget e tre kriminelave, per te sjell ne pushtet hajdutin e rradhes. jeta e njeriut vlen shum me shum. po ku mer vesh ti o gjakprishur qe ke shit shpirtin per nje tasqebap. cop muti njeri

     1. o suflake i kan publiku te gjitha mediat. po suflaken sdun me pa e me degju. suflaket e kan shit shpirtin e bythen per shum shum pak. o kebab, o cop byreku qe je frustruar dhe kerkon gjak. ju qe justifikoni nje krim sot, cmund te beni neser?

    1. O PALL KARI NUK ME RRUHET PER ASNJE POLITIAN APO PARTI , UA KAM QI ROPT PARTIVE , PO QE PER MU TI VRASIN TE GJITHE POLITIKANET POR KETA MAVIT E KANE KALUAR KUFIRIN ME KOHE DHE DUHEN ZHDUKUR PERGJITHMONE ME RRONJE E ME DEGE . KEYA NUK KANE AS EDHE NJE GRAM HUMANIZEM APO SHQIPTARIZEM NE ZEMRAT E TYRE .

 3. Arber Papleka duhet jo vetem te lirohet por te dekorohet me urdherin me te larte qe ka kjo Republike. Kur shteti nuk funksionon kunder Pjerin Xhuvanit dhe Kelment Xhaferrit qe duhet te ishin duke u kalbur ne burg per krimet e tmerrshme por perkundrazi inkurajohen te terrorizojne nje qytet drejtesia rikthehet ne doren e njerezve. Kjo ngjan si ajo perballja epike e trimit me kucedren dhe eshte ndoshta oguri me i mire per opoziten ne keto zgjedhje.Asgje nuk e ka me te forte eren e drejtesise se ky akt. Faleminderit Arber Papleka! Keqardhje e ndjere qe te tjeret dolen gjalle. Mos guxoni me te blini vota dhe te neperkembeni njerezit

  1. Eshte e frikshme kjo situate qe po kalojme por dihej se keshtu do perfundonte . mendoj se nuk ka mbaruardhe do kete ngjarje edhe me te frikshme perderisa pushteti e kerkon mbajtjen e tij me çdo çmim . Gjithmone je preçiz ne arsyetim .

  2. o Ner suflakja. o Ner byreku qe ngele duke then karlliqe. i paske mar udhezimet nga baza qendore. mos ki merak se do ja jap dekoraten like floriri, po kur te jen bashk ne burg.

   1. Likja nese i ka seriozisht ato qe thote duhet ta fali/ amnistoi sepse me kete drejtesi ai nuk ka shans te kete proces te drejte. Nuk goditi me maske, u perball burrnisht me nje grusht kriminelesh dhe u dorezua si burre. Nuk vrau mbas shpine me kapuc sic bejne keta plehrat qe u palosen sot.

    1. aman se na hape barkun me Liken, Likja vet me kapuc me vrases ne tavolin, del e thot ujku ujku e ketej ben kerdin. der tani dy raste blerje votash qe jan kap, te likes kan qen, dhe sa me shum kapen raste te likes aq me shum bertet likja ujku ujku.

    2. HALLALL TA BOFT ZOTI O NERI
     POR KAM FRIKE SE POLICIA DHE DHE DJOBEVENSAT E DREJTESISE KANE PER TE MANIPULUAR GJITHÇKA . KY VEND SHPETON VETEM ME REVOLUCION .

  3. o Neri po normal se jane mesu ushtaret e Lales me nxjerr pistoletat e sha me liber shpije ke tu dilte perpara, po u mbeti sharra ne gozhde 14she.
   Arber Papleka i ka sherby vendit te vet me uniforme ndershmerisht jo si ushtaret e Lales rrugeve

  4. Mire more Neri pse s’shkon ti ne vend te Arberit.E kupton qe ai vete eshte bere pishman si qeni se ju shkaterrua jeta e vet dhe e familjes per cfare? Mbreme Bardha doli dhe tha qe s’jane shoqeruesit e mi dhe drejtesia te japi denimin per vrasesin.E shiiittttii ore e shiitttiii per karrigen e vet.O popull boll shkaterruat jetet per keto palo politikane qe duhen vrare me buke ne goje.
   Tani le ta mbaje Bardhi ne burg.Se duke qene mire e bukur me grua e femije dhe te besh gjithe ato vite burg per nje bythqire apo ti vesh shpatullat dheut per nje prostitute kjo nuk ka ku te ri

  1. dy mutra me pak. edhe ky kari qe do kalbet ne burg. rrezik edhe bardhi, po bardhi ka per tja kaluar bukur ne burg. e di vet ti pse.

 4. Nuk eshte zakon qe te pergojohen njerezit qe kane nderruar jete, por ky Xhaferi (eshte gjalle prandaj po e permend) a ka ndonje lidhje me ate ngjarjen kur o godit makina e policise tek tregu i frutave te Elbasanit? Po i ndjeri a ka ndonje lidhje familjare me ate Xhuvanin qe vrau kater vete ne nje lokal?

 5. Ore do na thot njeri. Pse shoqerusit e bardhit kan qen te armatosur.
  Kur ligji thot, qe vetem shoqeruesit e kryeministrit, kryetarit te opozites, dhe kryetarit te parlamentit i lejohet armembajtja.
  Kush eshte ky bardhi???

  1. Ore do na thote njeri se si keta ushtaret e Rilindjes ishin me valixhe me euro, karta identiteti dhe “tufa me lule”? Si ka mundesi qe ata nuk kishin arme por “lule”?

   O njish ai eshte polic dhe truproje i numrit dy te opozites dhe e ka me leje por ty duhet te beje cudi si ecin me brez keta qe ju dhane dajak elbasanllinjeve ne sy te Rames per dite vere pa permend ato bemat e tjera qe ja fusin me Audi furgonit te policise e as se cajne hajdarin fare?

   Mesimi i nxjerre eshte: edhe pse je karderr e ke pushtetin pas vete, do vije momenti qe do i ngelesh ne dore dikujt.
   Po te kishte bere punen polica me 14 mars ky duhet te ishte ne burg, dhe rrjedhimisht do ishte gjalle sot.

 6. Doli nga furgoni me logon e PD-së’/ Mediat: Autori i vrasjes së Xhuvanit, shoqërues i Gazmend Bardhit,o Arb e ke kuptuar dhe ti qe salihu e meta kane 38 vjet ne pushtet duhet te ikin por me pare te kaloj ne nga spaku pastaj ti dhe ata ne pidh të datene te shkoni o loqja e majte e salihut

  1. eshte ceshtje tepsie o loqe, jo demokracie. po nqs dalin edhe keta te PS te mbrojn demokracin? ku do shkojm pastaj? nuk ka pse te sakrifikohen jet njerezisht per cpa mutrash si Meta qe ka dy vjet qe bertet luft luft. ta ksihte vra veten si Alende do ishim te qet. bertet ujku, ujku po vet cakall fare. deri tani ne 4 incidente: dy jan blerje vote nga lsi, nje plagosje mes tyre te pd, dhe ky i fundit ekzekutim i paster politik. meqe ra fjala, ky qe u vra ka qen shok i ngusht i metes. te jet rastesi vall?

  1. Alidems. Um jam socialist, po nuk mendoj ashtu si ty. Nuk ka faj as jugu as veriu, se nje grusht njerzish duan te mbrojn pasurit e tyre. E mos te denohen per krimet qe kan ber. Na kan vrar dhe na kan vjedh, njelloj si te jugut dhe te veriut.

  2. O ty te qifshin qent e kazanave ne Ali Dem. Ti vetem Ali Dems nuk je o robqir po ndonje bir apo nip 80 lekshi i ardhur nga ka ardhur.

   Ti i ben hije tokes kot mer te qifsha Paulinin:)

 7. Mbase zene med te tjeret,si mund te blesh vota me lek ore plehra.Po dhe nese humbet Edi Rama ça do behet nuk eshte fundi botes ,boll me,8 vjet tregon barsaleta Edi Rama si nuk keni turp dhe e perkrahni ende! Duke perkrahur Ramen thjesht per tifozllik po ja beni nanen Shqiperise.

 8. Drejtësia duhet të bëjë punën e saj, për të gjithë ata që shkaktuan vrasjen, por drejtësa e madhe ndaj Sali Berishës dhe Ilir Metës, për të gjitha vrasjet e tyre politike, përfshi dhe këtë të fundit, do të vendoset më 25 prill.

  Ai do të jetë gjyqi i madh i tyre nga shqiptarët, të cilët sot panë më sytë e tyre në duart e kujt mund të bien, nëse nuk janë syçelur. Ata i ofrojnë Shqipërisë, një vend ku jeta e qytetarit duhet të jetë në duart e vrasësve nga Tropoja, të çmendurëve nga Skrapari, dhe njerëzve me komplekse si Gazmend Bardhi, që duan të tregojnë se “kanë bythë dhe të vrasin”.

 9. Ata diheshin që ishin kriminela dhe lëviznin të lirë.Kush e filloi konfliktin???Kush blente votat??Këto pyetje ti bëni vetes.Dihej që në Elbasan Ps do bënte pislliqe.Por falë Arbër Paplekës masakra nuk pati pasoja më të rënda.Kishin armë dhe të Pd?Ajo armë i mbrojti ata.Të gjithë kriminelat e Ps ishin me armë e qëlluan për vrarë.Duhet ta dini që dhe ana tjetër ka shqiptarë por burra.Papleka si ushtarak doli përballë dhe pa frikë.Dhe nuk është arrestuar se dontr të ikte.Por si ushtarak ju dorëzua komandantit të Reneas.

 10. komentuesit 20:08
  Ha ha ha sa me pelqeu komenti jot, nuk jane te gjithe rezistent ndaj plumbit! Po keta qe nxjerrin pistoletat si me qene facoleta, a thu e kane te zigurt qe nuk i shpon plumbi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu