• |
ide | kryesore

Vrasja në Elbasan, flet Bardhi: Janë një grup personash, shtabi elektoral i Taulant Ballës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kandidati i PD për deputet, Gazmend Bardhi ka folur për herë të parë në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Elbasan ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, i sulmuar së fundmi nga PD si eksponent kriminal i PS-së, shkruan faxweb.al.


Bardhi u ndodh në vendngjarje pasi ndaloi një makinë për të cilën tha se ishte e mbushur me para dhe karta identiteti.


Gazmend Bardhi u shpreh se nuk ka shumë informacion sesi ndodhi ngjarja, por thotë se makina është e shtabit elektoral të Taulant Ballës.

“Aty i kishit, ti kishit kapur, kapeni me median (u drejtohet policeve).
Nuk kam shumë informacion, makina që shikoni atje është e mbushur me karta identiteti dhe para e drejtuar nga prej ekspenonteve te krimit të organizuar dhe trupin e shihni vete atje.
Kaq kam për të thënë, janë një grup personash, shtabi elektoral i vertetet i Taulant Ballës”- u shpreh Bardhi.

30 Comments

  1. Te gjithe socialistet te bashkohen ne 25 prill tjua shkerdhejme ne ajer keta maloket si Arber Papleka se perndryshe do perfundojme prape ne dore te ktyre. E shikoni se cbejne ende pa ardhur ne pushtet? edhe 3 dite edhe do e marrin pergjigjen

    1. do ta shifni ne 25 Prill mor maloke te pagdhendur, nuk vjen me koha juaj kur PAPLEKAJT E KULICAJT vrisnin e prisnin pa i hyre gjemb ne kembe.

   1. Te gjithe socialistet bashkohuni e hiqeni kryekriminelin qe keni ke krye. Dhe karderrat kur zene ne hundlesh i shpon plumbi o rilinds, nuk jane prej hekuri. Sa mire ndjeheshin kur i ju dhane dajak elbasanllinjve ne sy te policise e te KM dhe as se rrujten karin fare e as pati polici qe tju afrohej.

    Dhe sa per maloket, ju rrofsh bolet o skllav muti qe i ben temena nje psikopati qe e ka kthy Shqiperine ne Narco-shtet-diktature.

    1. edhe sipas teje meqe u shtyne diten e veres me njeri tjetrin e kishte hak qe ta vriste ky maloku Papleka.

     Ketu dua ti diferencoj maloket nga malesoret, te cilet jane nga njerezit me te fisem te shqiperise.

     Ndersa maloket PAPLEKA e KULICI qe doni te sillni prape ne pushtet do i shihni ne fund te detit ne 25 Prill.

     1. Jo, por po te zbatohej ligji njesoj per te gjithe se te ishin zene une e ty do ishim ne burg tani. Po ta kishin fut ne burg kete tipin , do ishte me mire per te se do ishte gjalle sot. E para kjo. E dyta, “maloku” gjuajti pasi kishte gjuajtur ai qelibari, dhe u vetmrojt. Ti doje qe ky “maloku” ta falenderonte ate qe gjujti i pari ne te? Po te priste ta sqaronte Policia kete pune e mos te gjuante i pari, sdo kishte ndodhur kjo, kaq e thjeshte eshte. Ata e dinin qe kishin valixhen me euro, kartat, ID-te dhe pak dhe karrderrlleku, dhe bam gjuajti. Gjujte, behu gati per gjujtje athere.

      Kshu qe fatkeqeisht, mire ka bere. Shkodranet kur duan te mallkojne dite thote ” tu rrite mendja”. Kshu dhe keta, meqe i kishin shpatullat e ngrohta me shtet e se rrunin karin kujtuan se te gjithe do ju thonin “lepe peqe”.

      Dhe ska nevoje per etiketime “maloke”, sepse dhe ajo shpura e krimineleve ishin “qytetare” por kriminela. I ke te gjithe me rekorde kriminale e cfare skane bere ne Elbasan, po per cudi ligji dhe shteti per ta nuk ekzistonte.

 1. RAHMET PAST . ESHTE E TURPSHME QE TE VRITESH PER POLITIKE . POR POLITIKA E KA BASARDUAR KETE POPULL DHE EKONOMINE NE ATE FAR FEJE SAQENJEREZIA ESHTE KAIL TE VRAS VETEM E VETEM QE TE FITOJE PARTIA E TIJ SEPSE KESHTU MBUSHEN XHEPAT E KRIMINELEVE TE TE GJITHA KRAHEVE .
  KETA MAVITE DUAN TA MBAJNE PUSHTETIN ME ÇDO MENYRE . DHUNE , PRESION PARA DHE DO PERDORIN ÇDO MENYRE TJETER QE JU KTHEHET NE VOTA . ESHTE E FRIKSHME , ESHTE E TURPSHME , ESHTE ANTINJEREZORE.

 2. Mor rrob qir dhe byth qim.
  Po mire shoqerusit e tu qarkullojn me armatim te rend?
  Dhe kush me bush mendjen tani qe nuk e ke dhen ti urdherin. Shoqerusi jot, urdhrat nga ty i mer. Ose eshte e kunderta qe ti mer urdhera nga ata.

  1. o klluf, papleka i eshte pergjigjur zjarrit te ktij viktimes se ndershme

   makina pot me leke , fletevotimi dhe karta identeti qe i kishte viktima

   kur u denoncu nga PD vajti me i bo presion dhe i gjujti me pistolete , mori kunder pergjigje me arme ne vetmbrotje

   papleka e ka armen me leje dhe eshte truproje , eshte ne rregull me te gjitha siaps ligjit

   robqim

  2. Po pse ca duhet te benin shoqerusit e tij kur kane pare dike ti drejtoj armen, te ngrinin duart perpjete, njeri legen.
   PD nuk ka asnje interes te krijoi trazira tani ne prag te zgjedhjeve, pasi mund te tremben votusit e saj potencial, dhe nuk do ikin fare mo votu pastaj.

 3. Nese politika nuk ndahet perfundimisht nga krimi ky vend nuk ka per te qene rehat .
  Tani qe po shkruaj ka me dhjetra makina luksoze qe kane zene sheshin ne menyre kaotike .
  Te gjithe jane kriminel te lindur , te gjithe me 8 vjeçare , se bashku nuk kane tru as sa nje gomar .
  Jane me banderolat e PS por e di me se miri qe nuk kane kurrfare bindjeje politike .
  Jane aty per llokmat e pas 25 prillit . Na myti krimi dhe injoranca . Politika duhet te ndahet perfundimisht nga krimi dhe kriminelet , ti largoje me force kriminelet , vendi i tyre eshte burgu.

 4. Po ky Bardhi e dinte qe ne makinen e tij ka pas arme.
  Patjeter qe s ka dit gje. Se gayt i kan frik armet. Keshtu do mbrohet ne gjykat.

 5. ky paska pranu krimin. e vram se kishte lek e karta identiteti me vete thot. sa loqe qe je, ste ka then avokati te mos nxitohesh me keto deklarata idjote? o Bardh, po ti dukesh dhe cun i but? direkte per SPAK

 6. Ku eshte mister Presidenti,pse nuk shkoi ne vendngjarje siç shkoi ne Kavaje,ku atje u zune per parkim,kurse ketu kemi te bejme me krim elektoral??Sado te perpiqeni ne pushtet nuk vini se jeni kriminela dhe nuk ndryshoni,e keni ne dna krimin dhe shkaterrimin….

   1. Aaa veshtire ta besoj. Une nuk e di nese Bardhi eshte bythqime, por e di me siguri qe Edi eshte , kur nuk te pelqejne bythqimat cne qe te pelqeka Rilindja? Apo je dhe ti si keto bythqimat qe kane inat te tjeret se jane bythqima.
    Mjere ju per trute qe keni, mjere Shqiperia ku ka perfunduar.

   2. Fugshqym,

    Si ka thënë patronazhisti fuksi më i gjatë :

    Më mirë të hapësh b….thën…sesa të djersish duke shtyrë mut me ka….r.

    Mos i dil kundër kryetarit apo je xheloz??

 7. Mos u beni merak o sufllaqexhinj. Nese fiton rilindja, te gjitheve do ju marrin shtepite e do ngeleni mes te kater rrugeve. Jepini, forca se kriminelet ne parlament i solli Rama dhe jo kush tjeter. Sa per te ndjerin, ngushellime familjes.

 8. Doli nga furgoni me logon e PD-së’/ Mediat: Autori i vrasjes së Xhuvanit, shoqërues i Gazmend Bardhit,Gazi gei i pd me sampistat e salihut e treguan se kush jane dhe sa trima jane

 9. Drejtësia duhet të bëjë punën e saj, për të gjithë ata që shkaktuan vrasjen, por drejtësa e madhe ndaj Sali Berishës dhe Ilir Metës, për të gjitha vrasjet e tyre politike, përfshi dhe këtë të fundit, do të vendoset më 25 prill.

  Ai do të jetë gjyqi i madh i tyre nga shqiptarët, të cilët sot panë më sytë e tyre në duart e kujt mund të bien, nëse nuk janë syçelur. Ata i ofrojnë Shqipërisë, një vend ku jeta e qytetarit duhet të jetë në duart e vrasësve nga Tropoja, të çmendurëve nga Skrapari, dhe njerëzve me komplekse si Gazmend Bardhi, që duan të tregojnë se “kanë bythë dhe të vrasin”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu