• |
ide | kryesore

Zgjat 1 ditë arratia e 3 autorëve të plagosjes së zyrtarit të PD-së në Kavajë, arrestohen tre persona

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autorët e plagosjes së sekretarit të Partisë Demokratike Kavajë Bledar Okshtuni, janë arrestuar mbrëmjen e së martës. Policia njofton se në pranga ranë Ndriçim Jonuzi (Tahiri), Markel Shtylla dhe Dorian Troplini (të dy punonjës të policisë bashkiake). Jonuzi, i dënuar më parë, është personi që ka qëlluar në drejtim të zyrtarit të PD-së. Referuar dëshmisë së autorit, por edhe vetë të plagosurit, ngjarja ka ndodhur për parkimin e makinës, ku fillimisht janë konfliktuar me armë dhe më pas Jonuzi ka nxjerrë armën duke e qëlluar dhe lënë të plagosur.


E gjithë ngjarja u pasua me reagime të shumta politike.


5 Comments

    1. Lulzim Basha Nje genjeshtare i lindur nje lloje si ilir Meta çë eshte hajdute i lindur thotë:

      Po Lulzim Basha se na shitet si Evropjane dhe Hollandeze na tha se ngjarja Ka ndodhur per arsye politike??? A po as disa dite nuk mundi të rrinet në rrolin çë i kane caktuare??? Lulzim Basha ti be Nje mashtruse genjeshtare i lindur.. Nje lloje siq eshte ilir Meta Hajdute i lindur dhe i pa sherushem

  1. As që dikutohet o Edvin Rama i 10:18.I dëmtuari është sekretar i Pd.Kriminelat e Rilindjes.Vendi i krimit në qëndrën e shtabit të Pd.I kanë thënë vetëm plagose sa për ti trem.Mos ki merak se do marësh para plot e do të nxjerim shpejt.Pastaj ai e ka zanat vrasjen!!!A do më shumë.Për çështje parkingu!!!!Atëherë e gjithë shpura rilindase të vret për hiç gjo e jo për politikë siç kanë bërë 80 vjet!!

    1. o shoku azhornou me lajmet. po nqs do te besosh cfar do vet e jo cfar eshte e verteta vazho, mbylli syt e fol me pathos

  2. cna shkatarroi Like floriri qe nuk le rast per te treguar sa ne hall qe eshte. shkoi me vrap, me grida dumen ne krah e foli per kercitje pushkesh, prerje kokash e duarsh. kercenoi direkt me emer ramen dhe tha ai e shkrepi pistoleten. nderkoh ishin ca laca te te njejtes parti qe u zun me njeri tjetrin. mjafton kaq per te kutpuar sa te madh e paska hallin like floriri. e di qe po u defaktorizua do jet kurbani i par i tranzicionit. eh mer like floriri, ngele duke permend popullin sikur populli vdes per ty. populli nuk te shef dot me sy, keshtu qe boll na cave karin, populli populli. ne vend te popullit thuaj “un” me mir, qe ta din njerezit ku e ke hallin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu