• |
ide | kryesore

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e tij? Përgjigjet kreu i PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kur na ndajnë vetëm 3 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu demokrat, Lulzim Basha, ishte i ftuar në emisionin “FrontLine”, në “News 24”, ku tregoi të gjithë pritshmëritë e tij për zgjedhjet e ardhshme. Basha theksoi se ka ardhur momenti për ndryshimin, e për të garantuar Shqipërinë evropiane. Ai ka folur edhe për skandalin e patronazhistëve të publikuar nga Lapsi.al


 


 

Ju e përmendët mediat dhe dua të përmend dalja e bërja publike e të dhënave personale. E keni zbuluar patronazhisti?

Lulzim Basha: Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon panikun nga humbja. Duke votuar numrin 9 do të garantojmë të drejtat themelore të njeriut. Një skandal i tillë në BE, do të çonte në shkarkimin e qeverisë. Kjo nuk ndodh në një vend që sundohet nga një person i vetëm. Na duhet drejtësi që funksionoi sipas reformës që votuam e jo sipas tekave të kryeministrit. Na duhet kufizimi i mandatit, në dy mandate, një zotim i imi.

2 Comments

  1. Por një ditë të bukur, Hoxha, i bindur se Gazment Bardhi, njeriu që e vuri në vitin 2017 si drejtor të Përgjithshëm të Burgjeve, do të ishte ministër i Brendshëm, u vu në krye të një tjetër bande, asaj të “Trupës së Mbrojtes së Votës”.

    Një grup paramilitar i përbërë prej truprojave të Sali Berishës, njerëzve që i kanë shërbyer truprojës së Sali Berishës dhe numrit dy të Policisë kur ky ishte kryeministër; Agron Koliçit, që mori pësipër të sulmojë qytetarët e vendit.

    Një grup ish-policës, kryesisht nga Tropopoja, Dibra, Mirdita, Puka etj, jo se janë veriorë, por thjesht se kanë lidhje tribale me ish-drejtuesit e Policisë së kohës së Sali Berishës.Po patrozhanistin e pd pse nuk e Zebulon basha,po ja tregoj une se jemi ne nje lagje,Jurgen Barci

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu