• |
ide | kryesore

Belind Këlliçi publikon audio-përgjimin: Zyrtari i PS-së flet për shitje toke, drogë dhe para në këmbim të votës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka publikuar një audio përgjim, ku është i përfshirë kryetari i Njësisë Administrative Vaqarr, Gentian Myrta. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Këlliçi ka nxjerrë një audio ku dëgjohet zyrtari i Partisë Socialiste Myrta që komunikon për shitje toke, drogë dhe para në këmbim të votës. Ky matarial është dorëzuar ditën e sotme në SPAK dhe pritet që ngjarja të hetohet.


“Unë e kam diskutuar dhe i kam thënë që me këtë lloj standardi që i kanë thënë që me 5000 euro janë që e ka në dorë, që është këtu momentalisht, ndërsa e 5000 m shtezë zëvendësojmë, fitojmë thasin me drogë 30 000 euro. Kjo është e gjithë qarku me 5000 euro. Unë po ta them dhe mendimin dhe çmimin sepse jam lodh vetëm nga ky stresi i punës kështu, nga e gjithë situata. Tani unë 5000 metra i kam rujt 1000m tokë, 1050 vetëm për këto shtesa, ça do ti”,- dëgjohet të thotë Myrta në audio-përgjim.


 

7 Comments

 1. E mori vesh njeri se per cfare behet fjlae ?
  Degjoi ndonjeri shitblerje vote ?
  Mora vesh vetem shitje toke per te blere nje thes me droge qe kushton afro 30 mije euro.
  Plasen babalet e PDs prap.

   1. Blejne bythen e atij komentusit te pare, dhe shume te tjereve si ai, qe e shesin bythen per 5 lek, apo qe i kane shpla trute dhe genjehen me karramele.

 2. Keto n’Vaqirr perkokan 5000euro dhe Shkoder 50000lek te vjtra !!!???
  Ktu ka tradhti burra!!hahaha…
  PS-ja i rren shkodranet me 50mije lek te vjetra, kurse nn’fshatrat e Tiranes 5mije euro….
  Heu bre burra,ky asht diskriminim!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu