• |
ide | kryesore

Del episodi i pestë/ Uriah-Fiku nis t’ia punojë pas krahëve të Sulltanit

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Del episodi i pestë i satirës politike me në qendër Lalin e Bashkisë, “Aventurat e Uriah-Fikut”, ku kësaj radhe heroi kryesor vendoset para një tjetër detyre të vështirë që i ka dhënë Sulltani.


Uriah-Fiku detyrohet nga Edo-hani që të bëjë një kopsht zoologjik me gjirafa, papagaj, rinocerontë, hipopotamë dhe madje një balenë blu.


Uriah-Fiku në vështirësi për ta plotësuar kërkesën nsi të punojë pas krahëve të Sulltanit duke shpërndarë lajme kundër tij në mediat turke.

Sulltani e zbulon këtë nëpërmjet ndihmësve të tij dhe i ngarkon Uriah-Fikut detyrën që të kthehet mysliman dhe të bëhet synet LIVE në shesh.

Pjesë e serialit janë edhe personazhe të tjerë si Maçoku, Mamica, Zhapiku, etj.

Seriali është tentuar disa herë të censurohet duke penalizuar faqen e Brrylit Broadëay që bënte transmetimin e tij. ©Lapsi.al

EPISODET E TJERA:

Shikoni episodin e parë/ Starton seriali humoristik për Lali Erin

Shikoni episodin e dytë/ Lali i Bashkisë detyrohet ta marrë live vaksinën misterioze

Del seria e tretë që u çensurua/ Si e torturon shefi Lali Fikun

Del episodi i katërt/ Lali i Bashkisë detyrohet të zgjedhë, gruan ose partinë

 

15 Comments

 1. Gazmend Bardhi ka pranuar se PD ka ngritur një strukturë të armatosur për “mbrojtjen” e votës. Pra ne paskemi paramilitarë të armatosur nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë. Anëtarët e kësaj stukture, kur vrasin njerëz, nuk quhen vrasës, por mbrojtës”

 2. Keto filma jane shum pak qar ben qeta e degjeneruar e hajdutit gerdall matuf te Surrelit me ate fik degjeneraten, lere pastaj Fug sum shpuarin , degjeneraten tjeter Mamicen🤮s kan te mbaruar historit e qelbesirave te kombit tone🙈, ju erdhi fundi dhe ketyre qelbesirave .

 3. – Legjitimimi vrasjeve nën petkun e mbrojtjes votës

  – Glorifikimi i vrasësve si heroj “Avni Rustem”

  – Eleminimi i kundërshtave që kanë “tardhëtuar” kryetarin e partisë.

  – Bllokimi i çdo furgoni me sufllaqe apo ndërprerja e çdo iftari me justifikimin se po blihen vota.

  – Lehja si qen e anal-istve në çdo ekran pro vrasjeve

  – Baltosja apo paragjykimi i viktimave dhe nëpërkëmbja e tyre nga mediat ende pa u varrosur.

  Të gjitha janë strategji antikombëtare dhe aromë e një lufte civile vëllavrasëse. Shqipëria s’është për tu kallur se kush merr tre mandate më shumë PD apo PS.Ti patriot mos e hiq Prasin e tritanit nga bytha se ju duhet me vone

 4. I urojme edohanit te kete fatin e gadafit.
  Gonorre e pashrerueshme dobichesh te kuq.
  Mbaruan perrallat.
  Ne te s’emes do veni.

 5. Ndryshimi konsiston vetëm në faktin se Lulzim Basha, me trupën e armatosur që ka krijuar, synon të vijë në pushtet përmes terrorit, ndërsa paraardhësi i tij, Sali Berisha, me batalionet paramilitare në marsin e ’97, synonte që përmes terrorit të ruante pushtetin që kishte marrë, përmes zgjedhjeve të 26 majit ’96, të parat dhe e fundit që nuk u njohën nga ndërkombëtarët dhe që u kërkuar përsëritja e tyre. Organizimi, funksionimi, natyra e paligjshmërisë dhe synimet janë të njëjtat.Byrektore bythqira e Karlepirsa të lulzime salih BBasha

 6. Jam i mendimit qe Partia komuniste socialiste Rilindje te ndeshkohet me vota dhe te shpallet e jashtligjshme. Kjo parti eshte provuar te jete nje parti anti-shqiptare perçarese sunduese,diktatoriale dhe eshte vazhdimesia e partise te punes. Po te vini re me kujdes ne sektin e Rilindjes kemi te gjithe llumin anti-shqiptar greko-vlleho ortodoks duke filluar me Spiropallen e skenderbeut,Pelesh preshet,Gjush Dakot,Majkot,Çomot,Bozot,Damian Guru Gjiknuret etc,etc dhe qershia mbi torte cigano vllehu arumun Ramut kokaina. Eshte kjo nje koiçidence apo rastesi?
  E keqja me e madhe e ketij vendi eshte se ne kemi zgjedhur personat e gabuar te na qeverisin. Ne te ardhmen duhet te bejme kujdes qe ata qe duhet te na qeverisin te kalojne neper filtra duke ju pare me pare backgroundin e tyre. Pakicave kombetare qe nuk perfaqesojne shumicen nuk duhet ti jepet liri te pakufizuar.

 7. Perftyroni dhe 4 vite te tjera pas 8 vitesh qeverisje te rilindjes “intelektuale” si Safet Gici, Sadri Abazi, Rakip Suli, Ulsi Manja, etj, – keto jane modeli i Shukriut qe rilindja i trumpeton si ajka e kombit?!

  Mendoni ku eshte zhytur ky komb! Llumin e ka vene ne krye, ndersa “anal-istet” lehin me pagese cdo nate neper televizionet mediokre per t’i zgjatur jeten kesaj qeverisje te peshtire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu