• |
ide | kryesore

Meta: Konfliktin në Elbasan e stisi Edi Rama, ai është i vetmi përgjegjës për atë situatë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti I Republikës Ilir Meta komentoi në një intervistë për televizionin lokal në Vlorë, ngjarjen e shënuar një ditë më parë në Elbasan, me një të vdekur e 4 të plagosur. Meta fajësoi kryeministrin Rama si të vetmin përgjegjës sipas tij, për ngjarjen dramatike.


“Konfliktin ne Elbasan e stisi Edi Rama, i cili eshte i vetmi pergjegjes per ate situate dhe per te gjitha zhvillimet dramatike aty. Ngjarja e rende ndodhi ne pranine e policise, qe tregon se ky eshte nje shtet i kapur nga krimi.


Struktura per mbrojtjen e votes eshte nje e drejte legjitime e opozites, ne kushtet kur Damiani ne vend qe te ishte sot ne burg eshte kandidat per deputet, kur struktura kriminale te Rilindjes vazhdojne me manovra per blerjen e votes dhe presione ndaj qytetareve. Per kete oferte te tyre poshteruese, Rilindja do ndeshkohet ne menyren me shembullore me 25 Prill.” u shpreh Meta.

11 Comments

 1. Mbase ke te drejte, po nese ke te drejte pse se vene ne burg!!
  Populli e do ne burg Edvini shkerdhatin!!! Realizoe kete deshire
  Bej nje gje jo kriminele per nje here

 2. Edi Rama duhet te ngre permendore ty qe u hodge si kamikaz ne fushate, ia demote fushaten positive Lulit dhe Lsi e grip ose keq.Lul Basha duhet ta di per nder ty humbjen me gjithe keto palacollice qe ke bere.Edhe ata pak njerez te pavendosur ose socialist te pakenaqur ,me ato qe ke bere,po ben e ke ne plan te besh I ke bere ose te mos votojne fare ose tia japin Edi Rames voten me te dyja duart.Nuk durohet me nje felliqesire si ty never kembe.Ik more mascara, zhduku nga ekranet e mos dil me deri me 25 prill. Ai qe I jep voten Lsi,ben krim.Jepjani kujt te doni vetem Lsi-se jo.

 3. Ne keteo kohe te veshtira kur po kercenohet

  demokracia, shteti ligjor, lirite e te drejtat tona, nga nje grup rilindasish qe ka kapur shtetin, e po

  perdhos lirite tona, te drejten tone per te jetuar e punuar ne atedheun tone, qe po patronazhohemi

  e survejohemi si ne kohen e mos-zot-ma-keqit , Ju po i qendroni perballe ketij REGJIMI .

  Ju jeni mesuar te dekoroni njerez te ndryshem per merita e kontribute te vecanta ndersa une

  do t’ju dekoroja me medaljen e MIRENJOHJES me motivacionin : Per mbrojtjen e institucionit te

  Presidentit te Republikes se vendit tim , si kalaja e fundit e Shtetit Shqiptar qe nuk u muar nga Rilindja.

 4. Qe rama kerkon rremuj e trazira nuk do mend
  Policia ishte ne vende ngjarje perse nuk nderhyri qe kur ju be denoncimi per shperndarje lekesh
  Po dhe ky mjeku i paskesh pire vete ilaçet

 5. Por një ditë të bukur, Hoxha, i bindur se Gazment Bardhi, njeriu që e vuri në vitin 2017 si drejtor të Përgjithshëm të Burgjeve, do të ishte ministër i Brendshëm, u vu në krye të një tjetër bande, asaj të “Trupës së Mbrojtes së Votës”.

  Një grup paramilitar i përbërë prej truprojave të Sali Berishës, njerëzve që i kanë shërbyer truprojës së Sali Berishës dhe numrit dy të Policisë kur ky ishte kryeministër; Agron Koliçit, që mori pësipër të sulmojë qytetarët e vendit.

  Një grup ish-policës, kryesisht nga Tropopoja, Dibra, Mirdita, Puka etj, jo se janë veriorë, por thjesht se kanë lidhje tribale me ish-drejtuesit e Policisë së kohës së Sali Berishës.

 6. Arjan Hoxha eshte nje koker bythqiri, nje qor qe nuk ngopej me gjoba per vehte kur ishte shef krimi ekonomik ne Tirane.
  Te mbetet PD tek mendja e Arjan Hoxhes nje cop idioti qe paguan ne media per te bere analistin, eshte fundi botes.

 7. Ilir meta eshte aleati i modh i Bashes.
  Po kshu eshte Monika kokelopa, Duka i krimit, Medi Gerdeci, Dule greku, Idriz doganieri, Shehi….

  Hajde votoi kto.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu