• |
ide | kryesore

Rama: Ilir Meta është turpi ynë. Turp kush voton Ilir Metën!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama me tone të forta nga Sheshi Skënderbej ka folur ashpër ndaj presidentit Ilir Meta. Rama nga miningu përmbyllës i PS në Tiranë tha se është turp kush voton për Metë, pasi ai duhet të shkojë në shtëpi.


“Ah e doni Lulin kaq shumë sa që doni m dale me votu. Po a ja vlen ti rrisësh vetes taksën që të çoni Lulin të flejë gjumë në kryeministri? Ai ka dy shtëpi. Një pas kryeministrisë, një tjetër më andej. Ka një në plazh. Një afër Likes, që kur shkon ha ‘pëllëmbë’. Të gjithë duhet të votoni për PS. Kini parasysh që nuk është Luli, se me atë rregullohemi ska problem. Problemi është gjetkë. Të mendosh sot për fëmijët do të thotë të mendosh edhe për vajzën e Ilir metës. E cila siç thotë dhe Ilir Meta thotë; babai mos pi, kthehuni në shtëpi. E pra në 25 prill çojeni në shtëpi Ilir Metën. Boll! Mjaft. Ilir Meta duhet të shkojë në shtëpi. Është turpi ynë. I të gjithë popullit shqiptar. Është turpi që Shqipëria ka mundur të këtë aty në krye. Ai turp duhet zhbërë, Turp kush voton Ilir Metën. Turpëron familjen, turpëron veten”, tha Rama.


 

13 Comments

  1. Meta nuk eshte turpi YNE por i JUAJI. Ju mor maskara i lepite bythe e koqe per mos thene ja moret me llape, ne menyre qe te mernit pushtet ne 2013. Dhe JU e zgjodhet President. Meta eshte thjesht fytyra kriminale e Juaj kurse Ju jeni kreu i organizates me kriminale qe vendi ka patur ndonjehere! Plehre.

 1. Turp eshte kush voton Meten, por akoma me turp, cmenduri dhe mungese reskepti per veten eshte te te votosh ty prape.

 2. Po ti mor shkerdhate e bere PRESIDENT!!!???
  Apo kur ishte me ty ishte i mire,Eahh!!??
  Qenef me te njejtin gjiriz keni dale.Tashti t’u kundervu’,dhe po e shane eahh???
  Ik or kancer i kombit shqiptar,vetem zhduku!!!
  Poshte Kryevagabondi-imoral i Shqipnise Edvin-Edi-Paulin mashtruesi!!!

 3. Nese te votosh Ilir Meten eshte turp , te te votosh ty o i gjati ine eshte krim kombetar .
  Vellezer Shqiptar votoni me zemer , votoni me tru edhe apstenoni si shenje proteste nese doni por kurre mos e shisni voten . Duke shitur voten ju perveçse demtoni vetveten , merrni ne qafe nje komb te tere . Kush shet voten ka shitur nderin dhe kush shet nderin nuk meriton asgje me shume sesa peshtymen dhe perçmimin .

 4. Ndoshta eshte turp per te votuar Meten.Per ate qe u bashkua me ty se po te ishte me Pd do flisnim gjera te tjera.Por te votosh ty eshte te besh pakt me djallin.Ai je djalli vete qe shkaterove jo vetem Shqiperine por kompromentove dhe hapesiren mbare shqiptare.

 5. Ne fakt Meten president e bene anglo-francezet me ndihmen e ruseve. Ky nuk e dinte se Meta do zgjidhej president. Ata qe e votuan nuk ishin deputete socialiste.Cfare faji ka ky per karlleqet qe ben dhe qe thote? Ky eshte i papergjegjshem.

 6. Por një ditë të bukur, Hoxha, i bindur se Gazment Bardhi, njeriu që e vuri në vitin 2017 si drejtor të Përgjithshëm të Burgjeve, do të ishte ministër i Brendshëm, u vu në krye të një tjetër bande, asaj të “Trupës së Mbrojtes së Votës”.

  Një grup paramilitar i përbërë prej truprojave të Sali Berishës, njerëzve që i kanë shërbyer truprojës së Sali Berishës dhe numrit dy të Policisë kur ky ishte kryeministër; Agron Koliçit, që mori pësipër të sulmojë qytetarët e vendit.

  Një grup ish-policës, kryesisht nga Tropopoja, Dibra, Mirdita, Puka etj, jo se janë veriorë, por thjesht se kanë lidhje tribale me ish-drejtuesit e Policisë së kohës së Sali Berishës.meten e zgjodhen 19 deputetet e Lsi o loqja salihut,pa thjeshte votoje propozimin e lsi,ndryshe nje kandidat nga ps nuk votohej nga lsi,kaq e thjeshte eshte

 7. A mor qelbesire! Ne 2013 kur te beri krywminister ishte i mire, politikan rrace e quajte. Ti e bere ate president. Lave hakun. Tani na thua ne Turp kush e voton! Po a ke turp ti mor fytyre mut?!! Ti mor bajge qe i rre ne qafe ketij populli fukara per 8 vjet me radhe, duke u hargalisur me kurvat qe te rrine perqark. Shporru mor pleher! Koha jote ka mbaru.

 8. Ti qihesh ne bythe dhe vishesh me tanga dhe ske turp, perse qenka turp te votosh Meten qe jo me larg se 4 vjet e kishe ne qeveri dhe me vone e bere dhe President

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu