• |
ide | kryesore

Rama premton: Iki fare nga politika nëse në këto zgjedhje nuk marr….

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka vendosur një bast publik për zgjedhjet e së dielës. Ai tha se nëse nuk do të arrijë të marrë një shumicë të qartë me të paktën 71 mandate në qeveri atëherë ai do të largohet nga politika.


“Nëse unë nuk kam mundësi të ndërtoj një shumicë qeverisëse të qartë, unë nuk jam. Norma është që partia e parë është partia fituese. Nëse unë nuk kam mandatin e qartë për të bërë ato që kam premtuar për një Shqipëri tjetër, unë nuk jam. Ti realizon ëndrrën “Rama ik” – tha Rama në “Opinion”.


Rama sqaroi edhe idenë për bashkëpunim me opozitën pas 25 prillit ndërsa mohoi që të ketë negociata nga Gjermania për këtë.

“Gjermania nuk ka punë tjetër që të negciojë me ne. Unë dhe PS do ta mundim PD, Lulzim Bashën, Sali Berishën dhe Ilir Metën në 25 prill. Do të shohim një herë çfarë do të ndodhë në FB. Do të ndahet Saliu nga Luli apo me një postim në FB, Saliu do shkarkojë Lulin. Unë nuk jam këtu për të kërkuar një mandat të tretë për veten time.

Nuk më intereson në asnjë formë pushteti dhe politika që nuk lidhet me një mandat të qartë. Unë nuk hyj te ata që i keni parë si Saliu që është i fundit. Historia ka parë shumë njerëz që për karrigen kanë marrë jetë njerëzish. Unë e dua këtë mandat për ta çuar Shqipërinë në një mandat të qartë. Në fillim do krijojmë frymën dhe bashkëpunimi vjen pastaj dhe për këtë duhen vite” – tha Rama. ©LAPSI.al

22 Comments

  1. Te qifsha mamin ne pidh Komunist i ndyre!!!! Ti dhe militantete e ps komentoni gjerat me idiote qe kam lexuar.
   Me beni per te vjelle

 1. Koment pozitiv. C’tensionon situaten e karikuar artificialisht. Rama ka 100 mekate, por mbetet me qytetari dhe paqsori ne politiken aktuale shqiptare. Rama duhet te fitoje

  1. Fiks me paqesori. Prandaj mblodhi gjithe kriminelet rreth vetes. Paqesor s’ke c’i thua. Paqeruajtes ka bandat si ne Elbasan.

 2. O i paemer me hajdut dhe kriminel si ju naften armet ja dhat milloshevicit per te shfarrosur gjyshrit nipere e mbesat e motrat shqiptare .

  1. ka 8 vite meresh akoma me naften e Miloshevicit..Po ik o germadhe se na ndyte vendin, ikni ne kasolle se mbaroi kohha juaj. Tani 8 vite moret shansin me ramen..sharlatanet si ti do tu humbase edhe emri

 3. Mos ki merak nuk te le njeri te ikesh..Ka hetime dhe burgje per ju, nje nga nje..E sidoqofte urrejtjen qe keni mbjelle do tua veme pas per gjithe familjen . Mbajeni mend

 4. Pse e uli piacen ky keshtu? A nuk tha do te marr 74-78 mandate? Apo e kane genjyer patrinazhistet dhe ai plehu, Erion Veliaj.

 5. Ky palonjeri as 51 mandate nuk merr,kurre nuk ka fituar vetem,asnjehere nuk ka dhe nuk gjen shqiptar normal qe e voton kete monster !
  Ike ti na plasi bytha,hajdut e mjeran,maskara e bullist i ndyre !
  Ju leshko qe po qani parate qe vidhni apo paguheni per te mbrojtur kete funderrine,ju meshiroj ndyresira!Ne fak vetem nje eshte ketu,keshtu qe quhesh ndytes.

 6. Edi Rama fiton thelle Cecenet do shkojne per lesh Me ke do fitoje PeDja me Lyl idiotin qe fle gjume ne kembe keshtu qe gjithe militantet bythqi te PeDes te behen gati se do zhgenjehen keq

 7. Edi po ike do mbahesh mend per:

  – drogen,
  – krimin,
  – lirimi i krimineleve nga burgu
  – vjedhjet marramendëse,
  – rrugat me pagesë,
  – rritja e varfërisë
  – largimi masiv nga vendi, sidomos i intelektualëve
  – shtimi i urrejtjes ne popull dhe kafsherise shoqërore.
  – shtimi i kurverise
  – trajtim pragmatist, bullist, seksist e poshtërues i figures femrore.
  – shkatërrimi i urbanistikës qytetare
  … etj … etj
  – Si dhe për batutat sarkastike përçmuese per shqiptarët o sofist i shitur!

  Mos harro të pret një Zot i zemëruar në anën tjetër. Jeta është e shkurtër!… Po sikur?

 8. Aman mos ik:). Po do te rrasin kollodokun dhe socialistet e tu kete radhe o psikopat. Te jete per ty ti e mban me shume se Enveri po ce do se e kuptuan dhe te tutë me ne fund se cfare plehre je.

 9. Ti more rrugac nuk ke qene asnjehere ne politike, ne kuptimin e mirefillte te konceptit “Politike”. Ti ke hyre dhe ke vegjetuar aksidentalisht, por e vetmja gje qe do te mbetet e ngjitur dhe e lidhur me emrin tend si “muti poshte kepuces” do te jene, Shkaterrimi definitiv i administrates shteterore, shkaterrimi i biznesit te ndershem, shkaterrimi i jetes se shqiptareve e shume te zeza te tjera qe nuk kane fund. Perfundimisht je nje mbetje ne uturakun qe krijove vete dhe po ai produkt i uturakut do te te haje koken……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu