• |
ide | kryesore

Tërmet i shkaktuar nga Super League: në Angli, Premier League i kërkon dorëheqjen ‘rebelëve’

-Instant, Sport

Nuk është mbyllur ende cështja e Super League. Gjashtë drejtuesve të klubeve angleze që kishin promovuar kompeticionin më të ri, i është kërkuar të largohen nga pozicionet e tyre në Premier League. Kjo është ajo që raporton shtypi britanik, sipas të cilit drejtuesit e 14 klubeve të tjera janë të gatshëm t’i shfuqizojnë ata në komitetet e ndryshme në të cilat ata pozicionohen.


Drejtuesit, të cilëve i është kërkuar të largohen, janë nënkryetari ekzekutiv në largim i Manchester United Ed Woodward, presidenti i Liverpool Tom Werner, presidenti i Chelsea Bruce Buck, shefi ekzekutiv i Arsenalit Vinai Venkatesham dhe shefi ekzekutiv i Manchester Cityt, Ferrari Soriano.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu