• |
ide | kryesore

Yuri Kim: OSHEE më siguroi se do të ketë energji elektrike në çdo qendër votimi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka deklaruar se më 25 prill do të ketë energji elektrike në çdo qendër votimi. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ambasadorja ka treguar se ka marrë garanci nga OSHEE. Sipas saj, integriteti i sistemeve të votimit dhe numërimit është thelbësor për zgjedhjet e lira dhe të ndershme


“Kam mësuar nga OSHEE sot planet e tyre për sigurimin e shpërndarjes së energjisë elektrike në qendrat e votimit dhe numërimit për zgjedhjet. Integriteti i sistemeve të votimit dhe numërimit është thelbësor për zgjedhjet e lira dhe të ndershme”- shkruan ambasadorja Kim.


12 Comments

 1. Une kam frike se te djelen , vende vende atje ku mavive vota i duhet domosdoshmerisht padashje mund te ikin ikin dritat nja dy ore . Aq sa do mundesoje qellimin e mbrapsht te te gjatit tone .
  Ketu jemi e do te shohim , shpresoj te gabohem por i gjati ine per pushtet eshte kail te kaloje edhe mbi kufoma .

 2. hahahah mos edhe kete hall kishim?:) O te qifsha robt o Kim. Noj gje per 910 NID aksesin e jashteligjshem qe kane akses Rilindja ne to., ke ndonje gje per te thene?

  Ju qe jeni ne payrollin e Aleks Sorrosit si ti ambasadore dhe Paulini jone, duhet tju qish robt.

 3. Qr, ku e kane katandis keta drohaxhinj dhe kusare dhe sherbetore te cifuterise nderkombetare Shqiperine.

  Del pekinezja, ambasadore e nje shteti te huaj dhe thote qe do kete drita te dielen.

  As sovranitet dhe as dinjitet nuk ka mbetur ketu.

 4. Pika shtetit.
  Ambasadorja e nje vendi tjeter therret ne raport administraten tone.
  Perse nuk na shpallin protektorat?

 5. O Kim je karagjozja me e madhe ne bote.
  U sigurove qe do kete drita por nga ana tjeter shpernahen e blehen me leke votat nga nje qeveri hajdute
  Rrofsh Kim je per estrade naten e vitit te ri

 6. Kimete po pastrueset do dalin nate te fshijne se jemi ne merak. Dhe ne Afrike nuk ndodh kjo ku Ambasadori amerikan ben takime me nderrmarjen e Elektrikut apo ujesjellesit

 7. opo kjo rrote kurve nuk ka turp per asnjegje.takova ardi veliun thote,takova celibashin,damjan gjiknurin,dakon,suel celen ,renato camin e fierit,kel camin ,abdylet e kapobanden rama dhe me siguruan thote qe nuk do ti vjedhin dhe blejne votat, mos e shisni voten thote ne sinkron me pjesen tjeter te bande ambasadave ,po perse nuk thote qe mos e blini sepse jane ne borderote e rames ,ne rradhe te pare superbanda ambasades amerikane. mos e mbroni voten thote kerma por nuk thote qe mos vidhni votat me arme,me dhune,e para.nuk degjuam ose pame nje gjysem fjale per skandalin e spiuneve.edhe ate thirrje qe beri per ndryshim e lepiu pasi u paraqit tek rama.mafja e ambasadave me ne krye bande ambasaden amerikane jane ne borderote e bandes rama prandaj ne populli i ndershem nuk duhet ti pjerdhim fare.ne daten 25 sebashku me banden rama ne duhet te rrezojme edhe mafjan e ambasadave me ne krye bande ambasaden e usa ,sic e rrezuan ne kosove,mal te zi,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu